התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

וגיניסמוס יכולה להשפיע על התפקוד המיני

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים


התכווצות בלתי רצונית של שריר פתח הנרתיק זהו מצב שמביא לפגיעה משמעותית על התפקוד המיני של נשים בכך שהן לא יכולותוגיניסמוס יכולה להשפיע על התפקוד המיני לקיים יחסי מין עם חדירה, לעשות שימוש בטמפונים או אפילו לעבור בדיקות גניקולוגיות חשובות. ההתכווצויות הללו עלולות להתרחשות בכל סוג של מגע עם הפות, כאשר הסיבה לכך יכולה להיות בעיות פיזיות או נפשיות.

אז כיצד מטפלים בוגיניסמוס?

הטיפול למצב של וגיניסמוס יבוא לידי ביטוי באמצעות לימוד של האישה בנוגע לאיברים הנשיים ולתפקיד של כל אחד מהן, זאת לצד ניסיון להפחית דעות קדומות בכל הנוגע לקיום של יחסי מין. יחס עם זאת יהיה ניתן להחדיר מרחיבים נרתיקיים וזאת כדי להרחיב את פתח הנרתיק, כאשר לבסוף הגבר יוכל לקיים יחסי מין עם האישה. תחילה יהיה מומלץ לעשות זאת בתנוחה עם שליטה מלאה של האישה וזאת כדי לאפשר לה לחוש יותר ביטחון.

חשוב להבין את הגורם להופעת וגיניסמוס

ישנם מקרים בהם הסיבה היא אך ורק בגלל שיחסי מין היו בגדר טאבו משפחתי והחינוך היה כי מדובר בעניין שצריך לשקול בכובד ראש. לעומת זאת, ישנם מקרים בהם ישנו קשר לבן הזוג או בעיה פיזית, כאשר בהתאם לכך יהיה צריך להתאים את הטיפול המתאים ביותר. במצבים מסוימים טיפול שכולל לימוד של איברי מין האישה והפחתת דעות קדומות יספיקו ובמצבים אחרים יהיה צריך להיעזר בטיפול פסיכותרפי יחד עם סוגסטיה, כאשר בן הזוג יוכל לקחת חלק בטיפול וזאת אם הקושי נובע בין היתר כאשר הוא מנסה לקיים יחסי מין.

הבנה אמתית של הסיבה הגורמת למצב של וגיניסמוס זהו דבר שיוכל לשפר את איכות החיים של האישה ולהתאים לה טיפול ממוקד ובעל אפקטיביות מרבית. לשם כך צריך לפנות לאבחון של מטפל עם ניסיון עתיר שנים במתן מענה למצוקה כזו של נשים וזאת כדי להיות במצב הנכון ולהעניק לאישה בדיוק את המענה שהיא זקוקה לו. יהיה מדובר בצעד הראשון ואולי החשוב ביותר שצריך להתייחס אליו.

וגיניסמוס מצוקה אמתית לנשים ובני הזוג שלהן

מצב של וגיניסמוס יכול להשפיע בצורה רצינית על מערכות יחסים ולהוליך אותן לכיוון לא רצוי. לאור זאת חשוב לתת יד תומכת לבת הזוג שסובלת מהמצב הקשה הזה ולהיות מסוגלים לתמוך בטיפול מתאים שיוכל לאפשר לה לחזור לתפקוד רגיל. לאחר תום האבחון יתכן ויציעו כי בן הזוג ייקח חלק פעיל בסדרת הטיפול של האישה וזאת כדי שהוא יוכל לסייע ולאפשר לה להרגיש כי היא לא צריכה לחשוש בקרבתו וכך איבר המין יחזור לתפקוד רגיל. בייחוד כאשר מדובר על מצב שנובע מדעות קדומות וקשיים נפשיים, הימצאות קרובה של בן הזוג במהלך הטיפול תוכל לעשות הבדל של שמיים וארץ והיא תהיה בגדר דבר חיוני שלא תרצו לוותר עליו.

אל תוותרו על התייעצות עם מטפל מנוסה

אם קיים וגיניסמוס אצל האישה אז יהיה חשוב לפנות אל מטפל אשר ידע לסייע כבר לנשים רבות להתגבר על הקושי הזה ולחזור לתפקוד תקין ושגרתי של חיי המין שלהן. לשם כך יש לברר מראש את המומחיות של המטפל אליו חושבים לפנות וליצור קשר אך ורק עם אחד שניתן לסמוך על היכולת המקצועית שלו להעניק טיפול מסור וכזה שיוכל לקחת את האישה אל עבר עתיד טוב יותר מבחינת חיי המין שלה. כיום ישנם מטפלים מקצועיים למדי שיוכלו לסייע לנשים שצריכות זאת לקבל את המענה הראוי להן ולהביא לסיום של הקושי הזה עמו הן מתמודדות שנקרא וגיניסמוס.

אולי יעניין אותך גם:

טיפול אלטרנטיבי לאין אונות – פתרונות טיפול טבעיים לשיפור התפקוד המיני

ריטלין ואין אונות – סיכונים הקשורים לנטילת ריטלין ותפקוד הזקפה

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!