התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

ויאגרה ורודה – הכירו את התרופה שמחזירה את החשק המיני לנשים

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

לפני זמן מה הוגשה בקשה לאישור של תרופה בשם Addyi למנהל המזון והתרופות בארה"ב, ה-FDA. התרופה, המיועדת לטיפולויאגרה ורודה - הכירו את התרופה שמחזירה את החשק המיני לנשים בירידה בחשק המיני בקרב נשים נתפסת אולי כויאגרה, אולם לא מדובר על תרופה הפועלת באותה הצורה. מאחר והתקבל לבסוף האישור לתרופה, אפשר לבשר כי השוויון המגדרי פרץ עוד תקרת זכוכית. זוהי הזדמנות טובה להכיר לעומק את התרופה שנועדה לחזק את הליבידו ולהבין כיצד היא פועלת.

מנגנון פעולה שונה לגמרי מהויאגרה לגבר

ויאגרה, הפותרת את בעיית הזקפה בגברים, איננה מסוגלת לפתור חשק מיני נמוך. פה מדובר בפתרון פיזיולוגי נטו, שיפור זרימת הדם לפין הגברי. פעולה מסוג זה לא תניב תוצאה מיוחדת בנשים ויותר מכך, נדרש מנגנון שיודע להגיע לשורשים הרגשיים או הפסיכולוגיים של חשק מיני נמוך. התרופה, שפותחה על ידי חברת תרופות פחות ידועה מפייזר שואבת השראה ממחקרים שנעשו על פעולת המוח ועל הדרך שבה נוירוטרנסמיטרים פועלים. חלק ממנגנוני ה"ויאגרה" לנשים נועדו לשנות מינונים של דופמין וסרוטונין, הקשורים לחוויית העונג והאיזון במוח. מנגנון הפעולה הזה לא נועד לבסס יכולת פיזית לקיים יחסי מין אלא להעניק את התשתית הרגשית הרצויה ולשפר את התשוקה המינית.

גם המינון שונה מויאגרה

בדומה לגלולה הכחולה לגברים, גם את הויאגרה הוורודה יש לבלוע, כמו מרבית התרופות המוכרות לכולנו. אולם לצד מנגנון פעולה שונה, גם המינון איננו דומה. את התרופה הגברית יש ליטול זמן מה לפני שרוצים לקיים יחסי מין. לאחר מכן, כתוצאה מגירוי מיני, תתקבל זקפה חזקה וניתן יהיה לקיים יחסים גם בגיל מבוגר למדי וגם אם קיימות מחלות רקע שהפריעו לתפקוד המיני קודם לכן. לעומת זאת, התרופה הוורודה לא פועלת כך ולא ניתן ליטול אותה לפני קיום יחסית ולצפות לתוצאה מהירה.

את התרופה יש ליטול בקביעות על מנת להשיג תוצאה שמשפיעה על ההיבט הרגשי בצורה יותר קבועה ומתמשכת. לרוב, מומלץ ליטול את התרופה בשעות הערב, בין היתר מכיוון שהיא עשויה להשפיע על לחץ הדם. תופעות הלוואי האפשריות שכוללות ירידה בלחץ הדם או סחרחורת מחייבות תשומת לב. במידה והשימוש בתרופה מביא לתגובה חזקה וממושכת, יש להיוועץ ברופא. רצוי ליטול את התרופה בשעות קבועות בכל יום ולא פחות חשוב, מספר שעות לאחר מכן יש להימנע ממשקאות אלכוהוליים.

האם המחיר של הויאגרה הורודה צפוי להיות נגיש יותר

על פי ההערכות בין עשרים לשלושים אחוז מהנשים סובלות בשלב מסוים מירידה חזקה בדחף המיני. אפשר לייחס זאת לשינויים הורמונליים, אולם עד כה לא פותח פתרון משביע רצון. מאז הושקה התרופה לראשונה בעולם, בשנת 2015, הושמעה ביקורת על כך כי חברת התרופות הצמידה תו מחיר גבוה מדי עבור תרופה שנועדה לשימוש יום יומי. הביקורת הצליחה בצורה די טובה, כאשר שלוש שנים לאחר מכן החליטו להפחית את העלויות ברמה משמעותית. אך בעוד המחיר נגיש יותר, עולה השאלה המרכזית – עד כמה תרופת התשוקה לנשים אכן יעילה.

מהי יעילות הויאגרה הורודה?

לגבי יעילות הויאגרה הוורודה, התשובה מורכבת. מה שברור הוא שבגלל שמנגנון התשוקה הרבה יותר מורכב מהאופן שבו עובדת הזקפה הגברית, הרבה יותר קשה להבטיח תוצאות מובהקות כל כך. ההשפעה של התרופה החדשה נחשבת לפחות חזקה, אך זה לא אומר שהיא לא עובדת. בניסויים ובשאלונים שנעשו לאורך הדרך עולה המסקנה שמרבית הנשים מרגישות שינוי כלשהו לטובה. תדירות יחסי המין עולה והשיפור בתפקוד המיני הכללי קיים, אך רק ניסיון אישי יכול ללמד עד כמה התשוקה נשמרת יציבה לאורך הזמן.

מקורות:
https://www.webmd.com/drugs/2/drug-169869/addyi-oral/details
https://www.forbes.com/sites/joshuacohen/2021/07/15/female-sexual-dysfunction-drug-addyi-faces-yet-another-setback/?sh=52163179d175

אולי יעניין אותך גם:

סוכרת ואין אונות – בעיות בתפקוד המיני והקשר לחולי סוכרת

בעיות בתפקוד המיני בקרב צעירים נמצאות במגמת עליה – מדוע?

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!