התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מדוע חלה עלייה בבעיות בתפקוד המיני בקרב צעירים?

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

על פי פרסום של חברת פייזר, מפתחת ויאגרה (התרופה המפורסמת להשגת זקפה), המכירות בארה"ב בלבד הגיעו ל-500 מיליוןבעיות בתפקוד המיני בקרב צעירים נמצאות במגמת עליה - מדוע? דולר (בשנת 2019). ניתן להסיק מכך שמספר הגברים שזקוקים לעזרה תרופתית לשיפור התפקוד המיני עצום. הדעה הרווחת היא שקשיים בתפקוד המיני הינה נחלת גברים מבוגרים בלבד. סקסולוגים אכן מעריכים שמעל גיל 40, אחד מכל שני גברים חווה של אין אונות, בעיות זקפה או ירידה בחשק במידה רבה. אבל מסתבר כי בעיות בתפקוד המיני כלל איננה בעיה המלווה אך ורק גברים בגיל העמידה או גברים מבוגרים. קיימת מגמת עליה בזיהוי בעיות בתפקוד המיני בקרב צעירים דווקא. אחד ה"אשמים" המרכזיים למצב – האינטרנט ובמיוחד תכנים מיניים ופורנוגרפיים.

עד כמה רווחות בעיות זקפה בקרב גברים צעירים?

אין זה עניין של מה בכך, להעריך נכונה עד כמה נפוצות הבעיות בתפקוד המיני בכלל ובפרט בקרב צעירים. אולם ניתן לקבל תמונת מצב די טובה, על סמך מחקרים מדעיים שנעשים בעיקר בגברים. מחקר אמריקאי של העת האחרונה התמקד בגברים צעירים (מתחת לגיל 40). המחקר התייחס בין היתר לקשיי זקפה וכן לבעיות אחרות הפוגעות בחיי המין. תוצאות המחקר הראו שכרבע מהגברים הצעירים סובלים במידה כזאת או אחרת מבעיות בתפקוד המיני. כ-13 אחוז מהגברים סבלו מאין אונות על פי קריטריונים קליניים ואחוז דומה של גברים סבל מבעיות בתפקוד המיני על רקע אחר (קשיים פסיכולוגיים, חוסר חשק מיני במידה רבה ועוד).

מומחים סבורים שהבעיות נרחבות יותר

בשיח הציבורי ובתקשורת, מדברים לא מעט על קשיים מיניים ועל תסכולים רומנטיים שמלווים לא מעט אנשים צעירים. דווקא המודעות לקיומן של בעיות בתפקוד המיני עשויה לעורר "חרדת ביצוע" בגילאים צעירים יחסית. ואם קודם לכן הזכרנו מחקר שמצא כי כרבע מהגברים הצעירים סובל מקשיים של ממש, הרי שיש מומחים שטוענים שהמספרים הרבה יותר גדולים. לדבריהם, הצעירים נוטים להכחיש ולהסתיר, כך שלמעשה קשיים בחיי המין הולכים והופכים כמעט למגיפה. קיימות הערכות כי בדור הצעיר, עד 40 אחוז מהגברים ומהנשים חווים אי שביעות רצון, חוסר סיפוק וקשיים של ממש בתפקוד המיני. השאלה הנשאלת היא לא רק למה זה קורה אלא גם מה עושים עם זה.

השוואה בתפקוד המיני בין צעירים לבין מבוגרים

בקרב גברים מבוגרים, בעיות זקפה, שיפכה מוקדמת או ירידה בליבידו נתפסים כחלק מההתבגרות. מחלות כגון סוכרת, יתר לחץ דם, הפרעות שינה, מחלות נוירולוגיות וכיוצא באלה, מביאים לבעיות תפקוד בשיעור הולך ועולה. אבל בצעירים, שנחשבים לבריאים בדרך כלל, הסיבות צריכות להיות אחרות.

רופאים וסקסולוגים שחקרו את הנושא סבורים כי מגמת העלייה בקשיים בתפקוד המיני בקרב צעירים נובעת מסיבות מגוונות. כ-60 אחוז מהבעיות נובעות מסיבות פסיכולוגיות, כלומר שלא קיימת בעיה רפואית כזאת או אחרת, שמפריעה לתפקוד או מורידה את החשק המיני. אצבע מאשימה מאוד מרכזית מופנית כיום לתעשיית הפורנו המשגשגת. הנגישות לאתרים מסוג זה כיום היא חסרת תקדים. צעירים רבים למעשה חווים את החינוך המיני שלהם אל מול תכנים שמציגים פנטזיות ערוכות כמציאות.

שיעור מפחיד של צעירים חווה כיום התמכרות לפורנו, תוצאה של הזמינות הגבוהה של אתרים מקוונים. התכנים הללו מעוררים חרדת ביצוע וכן גורמים לציפיות או מחשבות לא ריאליות ולא מציאותיות לא רק בנושא המין, אלא גם ביחסים וזוגיות. התמכרות לתכנים פורנוגרפיים ברשת זו עובדה קיימת. חשוב להשקיע משאבים בחינוך הדור הצעיר וקידום המודעות לטיפולים הזמינים עבור המכורים.

מקורות:
https://patient.info/news-and-features/erectile-dysfunction-impotence-in-young-men
https://www.getroman.com/health-guide/ed-in-your-20s/
https://www.statista.com/statistics/264827/pfizers-worldwide-viagra-revenue-since-2003/#:~:text=Pfizer%27s%20worldwide%20known%20erectile%20dysfunction,outside%20the%20U.S.%20in%202012.

אולי יעניין אותך גם:

פורנוגרפיה והשפעתה על התפקוד המיני

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!