התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

דלקת השופכה

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

כאשר אומרים "דלקת השופכה" מתכוונים למחלה זיהומית או דלקתית באזור השופכה. מי שחלה בדלקת השופכה צריך לשקולדלקת השופכה בזהירות קיום יחסי מין, ולדאוג כי בני זוגו יטופלו בדלקת באופן שהוא טופל. יודעי דבר סבורים כי הדלקת בשופכה נגרמת בשל כל מיני מחלות שמסבות נזק למערכת החיסונית, או לחלופין היא נגרמת באמצעות חיידקים שקשורים לזיהומים בדרכי השתן, כמו למשל – חיידקי אי-קולי, שמתקבצים במקום בשלפוחית השתן בשופכה ומחוללים בה דלקת. ויש הגורסים כי מדובר על אודות תגובה אוטואימונית לחיידקים. בעוד שגוף האדם מייצר נוגדנים למלחמה במרכיבי החיידקים, ובשוגג הם תוקפים מרכיבים של רקמות הזהים במבנה שלהם בגוף.

מה הם התסמינים השכיחים של דלקת השופכה?

לא תמיד ניתן להבחין או לחוש בתסמינים כאשר סובלים מדלקת השופכה, אבל בדרך כלל התסמינים של הדלקת הזאת אינם סימפטיים ונהירים למדי. הסימפטומים השכיחים הינם כמו לדוגמה – כאבים בעת קיום סקס, כאבים בסמיכות לשופכה, הפרשה בהירה מאיברי המין, צריבות בזמן הטלת שתן, לחץ על גבי שלפוחית השתן, שמחייב להטיל שתן לעתים תכופות, וכיוצא בזה.

מה הם הגורמים שבעקבותיהם עשויים לחלות בדלקת השופכה?

קיימים המון גורמים שבעטיים קיים סיכון לחלות בדלקת של השופכה, ולהלן נציג אותם בפניכם, ביניהם:

  • דלקת בשופכה עשויה להתפתח בשל קיומם של פטריות, חיידקים או וירוסים, כמו גם מחלות מין, כגון – וירוס ההרפס, זיבה, מיקופלזמה של איברי מין, אוראפלזמה אוראליטיכום, טריכומונאס וגינלי, פטריית הקנדידה אלביקנס, כלמידיה טרכומטיס.
  • דלקת השופכה עשויה להיגרם בשל צנתר.
  • דלקות בשופכה יכולות להיווצר מכל מיני היבטים גופניים, כמו למשל – תסמונת רייטר, אלרגיות, בעיה במערכת החיסון, היצרות השופכה, חדירת גוף זר לשופכה או טראומה בגוף, וכיוצא בזאת.
  • על פי הרבה מחקרים שמעשו בתחום, נמצא כי כמחצית מן הדלקות בשופכה התרחשו כתוצאה ממחלות זיהומיות שעברו בקיום סקס ללא הגנה.
  • הדלקת בשופכה עשויה להתרחש בתור תסמין משני בשל הידבקות מחולה אחר שסובל מן התופעות שהוצגו להלן או כתוצאה מן מחלה שונה שתוקפת את הגוף.

כיצד מאובחנת דלקת השופכה?

הצעד הראשוני לאבחון דלקת השופכה כרוך בביקור אצל הרופא המטפל. בביקור זה צריך לומר לרופא את מצבכם הרפואי, מכיוון שדלקת זאת עשויה לתקוף אתכם אף מגורמים שלא מזהמים, ולכן אתם חייבים לדווח לרופא באם אתם אחרי הוצאה של צנתר, או עברתם טראומה בגוף, או אתם לוקים בתסמונת רייטר, וכיוצא בזה. האבחון של מחלקת הדלקת שופכה יבוצע אצל רופא מומחה לאורולוגיה על ידי התוודעות לתסמינים שאתם חווים. הרופא המטפל ייקח תרביות שתן למציאה או לשלילה של מחלות כמו קנדידה או זיבה, יוציא תרביות מן ההפרשות שלכם ויעשה בדיקות דם.

מה הטיפול האולטימטיבי לחולי דלקת השופכה?

בדרך כלל הרופא המטפל ימליץ לכם על טיפול מבלי שיחכה לקבלת תוצאות בדיקות השתן או בדיקות הדם. זאת מכיוון שהממצאים עשויים לקח כמה ימים. בשל העובדה שהחולים בדלקת בשופכה חווים כאבים לרוב, הרופא ימליץ על תרופה אנטיביוטית, כי בכל מקרה הדלקת בשופכה נגרמת בשל זיהום חיידקי כזה או אחר.

יש גם טיפולים טבעיים להקלה על דלקת בשופכה

  • עיסוי על ידי שמנים נוגדי דלקת – עיסוי חיצוני באמצעות שמנים אתריים, כמו גם שמן האורגנו, שמן הגרניום, או שמן הערער, אשר נחשבים לבעלי פעילות נוגדת דלקת, יכול לעזור במיגור הדלקת בשופכה.
  • תמצית כוסברה – הכוסברה בעלת תכונה בולטת של עידוד ריקון שלפוחית השתן ושל הטלת שתן, ובאופן הזה היא עוזרת לשם סילוק או לשם שטיפה של החיידקים מחוץ לגוף ולמניעת התרבותם. יתרה מזאת, הכוסברה נחשבת לבעלת פעילות אנטי דלקתית, והיא עוזרת להיפטר מזיהומים חיידקיים, אשר נגרמים בעזרת שיגלה, חיידקי אי קולי, או סלמונלה וגם בהקלה על כאבים.
  • משקה של סלרי או של פטרוזיליה – הפעילות של הסלרי או של הפטרוזיליה זהה לפעילות של הכוסברה והן היא עוזרת להרחקת או לשטיפת החיידקים מחוץ לגוף ולמניעת התרבותם.
  • מי סודה – המים של הסודה לשתייה ידועים בעזרתם להמעטת החומציות בדרכי השתן, ובאופן הזה תורמות למניעת שגשוג חיידקים בשופכה.
  • תערובת מימית של גזר ותרד – אף גזר והן תרד ידועים כמקורות מצוינים לנוכחות של ויטמין A, שניכרת ההשפעה התומכת שלו במערכת החיסונית, וזאת הסיבה שהוא מוגדר כמגן מפאת דלקות ויראליות וחיידקיות, לרבות דלקת השופכה.

אולי יעניין אותך גם:

כמה נתונים מעניינים על אין-אונות בעולם

חרדה ולחץ – השפעות והשלכות על התפקוד המיני בקרב גברים

פרטנר חדש? מזל טוב, אלו מחלות המין שכדאי לבדוק לפני הסקס הראשון

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!