התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

סוכרת

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

סוכרתההערכה היא שכ-35-75% מהגברים חולי הסוכרת, יחוו לפחות מידה מסוימת של תפקוד זקפה לקוי, הנקרא גם אין אונות או אימפוטנציה, במהלך חייהם. אז מה הקשר בין סוכרת ואין אונות?

גברים חולי סוכרת נוטים לפתח בעיות זקפה כעשר עד 15 שנים מוקדם יותר בהשוואה לגברים ללא המחלה. גברים מבוגרים חולי סוכרת סובלים אפילו יותר מבעיות אין אונות.

לאחר גיל חמישים, הסבירות להתרחשות קשיי זקפה גבוהה בחמישים עד שישים אחוזים בקרב הגברים חולי הסוכרת. לאחר גיל שבעים, ההערכות הן ש-95% מהגברים חולי הסוכרת יחוו בעיות זקפה.

למה גברים חולי סוכרת סובלים מאין אונות?

כשגבר מתעורר מינית, כימיקל הנקרא תחמוצת החנקן משתחרר לזרם הדם. תחמוצת החנקן מאותתת לעורקים ולשרירי הפין להירגע, ובכך לאפשר ליותר דם לזרום לפין, מה שמאפשר זקפה. חולי סוכרת נאבקים עם תנודות ברמות הסוכר בדם, במיוחד אם אינם מטופלים כראוי.

כשרמות הסוכר בדם גבוהות מדי, פחות תחמוצת החנקן מיוצרת. מצב זה אינו מאפשר זרימת דם מספקת לפין לצורך השגת או שמירה על זקפה. רמות נמוכות של תחמוצת החנקן נוכחות במקרים רבים אצל חולי סוכרת.

הסיבות להפרעות בתפקוד הזקפה אצל גברים חולי סוכרת הן מורכבות וכוללות ליקויי עצבים, כלי דם ותפקוד שרירים.

כדי להשיג זקפה, גברים זקוקים לכלי דם בריאים, עצבים, הורמונים גבריים, ורצון להיות מגורים מינית. סוכרת עלולה להזיק לכלי הדם ולעצבים השולטים בזקפה. לכן גם אם קיימות כמויות תקינות של הורמונים זכריים, ויש את הרצון לקיים יחסי מין, עדיין לא ניתן להשיג זקפה תקינה.

הטיפולים הזמינים לגברים חולי סוכרת עם בעיות אין אונות

גברים חולי סוכרת המתקשים בהשגת זקפה או שמירה עליה, יכולים לקחת תרופות אוראליות כגון ויאגרה או לויטרה.

אך היות וחולי סוכרת נוטים גם לסבול מבעיות לב, תרופות אלו אינן יכולות להתאים בשל החפיפה המסוכנת עם מספר תרופות לב. יש להתייעץ עם הרופא על מנת לקבוע איזה טיפול הוא הטוב ביותר.

טיפולים נופים לגברים חולי סוכרת כוללים טיפול הזרקה, התקנת מכשיר ואקום, התקן משאבה לוורידים מכווצים, תותבות פין, מתנפחות וחדשות, וכן טיפול מיני.

הטיפול הטוב ביותר תלוי בגורמים רבים, כלל הבריאות והיכולת לסבול את הטיפול. יש להתייעץ עם הרופא לגבי ייעוץ של מומחה אורולוג, על מנת לקבוע את הטיפול הטוב ביותר בהתאם למצב הבריאותי.

שינויים באורח החיים

תפקוד לקוי של זקפה בשל סוכרת ניתן היום לטיפול טוב, ושליטה טובה על הסוכרת יכולה להפחית את הסיכון לאין אונות.

אמצעי מניעה אחרים כגון הפסקת עישון והפחתת צריכת אלכוהול מסייעים להפחתת הסיכון לאין אונות. שינויים אחרים בסגנון החיים העשויים לשפר את התפקוד המיני כוללים:

תזונה בריאה ופעילות גופנית

מחקרים מראים שגברים ששינו את תזונתם לתזונה המכילה פחות שומן רווי ויותר סיבים, והקפידו על פעילות גופנית מתונה מדי שבוע, הצליחו לשפר את בעיות התפקוד המיני שלהם ללא תרופות מרשם.

ירידה במשקל

חלק מהמחקרים מראים שאפילו ירידה קטנה במשקל יכולה לשפר תפקוד לקוי של זקפה ותשוקה מינית אצל גברים חולי סוכרת. גברים שהפחיתו משקל הגדילו את רמות הטסטוסטרון ואת זרימת הדם, וכתוצאה מכך השיגו זקפות טובות יותר.

הפחתת מתח

אין אונות עלול לגרום ללחץ ומתח במערכת יחסים. ייעוץ יכול להועיל גם אם המקורות לתפקוד המיני הלקוי הם פיזיים. גברים הסובלים מבעיות בתפקוד המיני צריכים לקבל טיפול פסיכולוגי ולהקפיד על שינה נאותה מדי לילה.

מחקר חדש מציע שתוספת חומצות אמינו עשויות לסייע גם בשיפור תפקוד הזקפה. חומצות אלו ידועות בהגדלת ייצור תחמוצת החנקן על ידי הגוף, ובכך להגדיל את זרימת הדם לפין. רמות נמוכות של תחמוצת החנקן נמצאות לעתים קרובות אצל גברים חולי סוכרת.

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!