התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מחלת מין: לימפוגרנולומה ונראום

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

מחלת מין לימפוגרנולומה ונראום (Lymphogranuloma venereum) נדירה במדינת ישראל, ושכיחה יותר בארצות טרופיות, וכיום מחלת מין לימפוגרנולומה ונראום היא מתפשטת בעולם המערבי. החיידקים מסבים להתפרצותה. גורמי המחלה הינם מסוג אל שלוש-אחד של כלמידיה טרכומטיס – הזן שתוקף את איברי המין ואת המפשעות, הרקטום ופי הטבעת. תחילת המחלה נראית ככיב קטן, שבדרך כלל לא שמים אליו לב. אחר כך ניכרת התפתחות קשריות הלימפה במפשעה, שעשויות להתפתח לכדי פיסטולה כרונית. המונח מחלת מין לימפוגרנולומה ונראום בעברית צחה מכונה גרעינומת לימפתית מינית.

מה גורם להתפרצות מחלת מין לימפוגרנולומה ונראום?

מחלת המין שנקראת לימפוגרנולומה ונראום מקורה בהידבקות מחיידק כלמידיה טרכומטיס, שביכולתו להיכנס בתוך שכבה של תאי האפיתל בממברנת הרירית או לחלופין להיכנס דרך סדקים זעירים בעור של אנשים בריאים, באופן הזה שיש סיכון להידבק במחלה אף כאשר עושים סקס וגינלי, והן כאשר עושים סקס אנלי, וכן כאשר עושים סקס אורלי. קהל היעד בסיכון הוא החולים באיידס, וגם הומוסקסואליים.

כיצד מאבחנים לימפוגרנולומה ונראום?

אבחון מחלת מין לימפוגרנולומה ונראום כרוך בעריכת כמה בדיקות שנועדו להפריך את קיומם של חיידקים שונים, לרבות – הזיבה, שמסב לסימפטומים דומים. משמעותי לאבחן את המחלה לאלתר, בשל כך כי הטיפול למיגורה הינו ארוך יחסית לטיפול במחלות מין אחרות. בדרך כלל, לשם אבחון מחלת הלימפוגרנולומה ונראום נוקטים בבדיקות של תרבית ואף סרולוגיה, על מנת לאתר את החיידק, אבל אף אחת מהבדיקות הללו אינה יכולה לאשר או להפריך את מחלת המין הספציפית הזאת. בשל כך, לפעמים מבצעים בדיקת פי סי אר, אשר באמצעותה בודקים את החומר הגנטי של החיידק.

אילו תסמינים נילווים ללימפוגרנולומה ונראום?

בתחילת הופעת מחלת המין שנקראת לימפוגרנולומה ונראום מבחנים בסוג של כיב קטנטן סמוך לאיברי המין, שלא מסב לכאב. בנוסף לכך, מבחינים בשחרור של נוזלים מן הנרתיק או מן הפין. התסמינים הללו שכיחים לאחר שלושה ימים עד שלושים ימים בתום שנחשפים לחיידק. בתום מספר שבועות, במפשעות נראית התנפחות של קשרי הלימפה, ואף תסמינים כמו למשל חום, צמרמורת, כאבי שרירים צפויים להגיע.

לאחר מכן, יש סבירות להבחנה בפיסטולה ברקטום, במערכת השתן והמין. לפעמים נחזית הבראה לאלתר של הפצעונים, ללא כל השארת סימנים. בשלב השני של מחלת מין זאת התסמינים יותר בולטים, וניתן לראות אותם בין שבעה ימים עד ארבעה עשר ימים לאחר שנצפו התסמינים הראשוניים. חלה נפיחות מוגלתית בבלוטות הלימפה, שמלווה בכאבים, בפרט באזור המפשעה. היא תגדל אט אט ותהיה כחולה. תסמינים אלו גורמים לכאב ראש, לתחושת כאבים מהדהדת, ולחום. בשליש מן החולים הפצע יפתח את העור וגלוי להיחשפות של כל מיני חיידקים. הבלוטות עשויות להתרחש בצוואר הרחם, סמוך לגרון, לפי הטבעת ולצוואר.

לסיכום הפסקה, ריכזנו לכם את התסמינים הבולטים של מחלת מין לימפוגרנולומה ונראום:
  • הזיהום כתוצאה מהידבקות במחלת מין לימפוגרנולומה ונראום עשוי להסב לכאבי בטן תחתונה כמו גם לשלשולים.
  • הידבקות במחלה גורמת להיווצרות של מוגלה או של דם מפי הטבעת.
  • בעקבות המחלה, נראה בלוטות לימפה נפוחות במפשעה באחד או בשני הצדדים.
  • המחלה יכולה גם להשפיע על בלוטות הלימפה סביב פי הטבעת, אצל בני אדם שמקיימים יחסי מין אנאליים.
  • מחלת המין הזאת יוצרת כאבים במעיים.
  • הנדבקים במחלה יסבו מפצעים קטנים כואבים על איברי המין הגבריים, או בדרכי המין בקרב נשים.
  • מחלת המין לימפוגרנולומה ונראום גורמת לנפיחות השפתיים התחתונות אצל הנשים.
  • המחלה הזאת מסבה לנפיחות ולאדמומיות העור באזור המפשעה.

אילו טיפולים קיימים למיגור מחלת המין לימפוגרנולומה ונראום?

קודם כל, עליכם להבין, כי אם לא תטפלו כפי שצריך במחלת המין לימפוגרנולומה ונראום, היא עשויה להסב נזק קשה לרקמות צלקות, נפיחות חריגה באיברי המין, חסימה במעי או רקטלית. במצבים קשים, מחלת המין הזאת תתקוף את מערכת העצבים המרכזית. הטיפול הכי מומלץ להילחם במחלה הינו על ידי אנטיביוטיקה, כגון – אריתרומיצין, טטרציקלין, או דוקסיציקלין.

אולי יעניין אותך גם:

טיפולי הזרקות לפין – שיפור תפקוד מיני לקוי ואין אונות אצל גברים

ציפרלקס ואין אונות – השפעות הציפרלקס על התפקוד המיני

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!