התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

טיפול פסיכולוגי

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

טיפול פסיכולוגיהאם אתה נאבק בבעיות אין אונות? מאמין שהקשיים יישארו לנצח או שלא יפתרו אלא אם תיקח תרופות? חשוב שתבין שרוב בעיות הזקפה נגרמות כתוצאה מחרדה או היבטים פסיכולוגיים, ולא כתוצאה מבעיה רפואית.

בעוד שמרשמי תרופות כגון ויאגרה, לויטרה וסיאליס עשויים לסייע בפתרון בעיות אין אונות, חשוב להגיע אל שורש הבעיה הגורמת לבעיות זקפה. טיפול פסיכולוגי מאפשר הגעה אל שורש החרדה ומאפשר את השבת השליטה על הגוף. מאמר זה דן ביתרונות הטיפול הפסיכולוגי לבעיות אין אונות.

יש לזכור ששני המרכיבים הדרושים לתפקוד מיני תקין הוא גירוי ורגיעה. כשאחד מהיבטים טבעיים אלו מופר, התוצאה היא בעיות זקפה.

טיפול פסיכולוגי מאפשר לגברים לחשוף את הקשיים המיניים שלהם במקום להתחבא מאחורי מרשמי תרופות, המספקים את הפתרון הקל. המטפל מעודד את המטופל להבין את הגורם הבסיס לקשיי הזקפה שלו במהלך מפגשים מיניים.

תשומת לב למערכת היחסים

גברים הסובלים מבעיות אין אונות מתבקשים, במסגרת הטיפול הפסיכולוגי, לבחון את מערכת היחסים שלהם. במהלך הטיפול הם בוחנים את רמת שביעות הרצון שלהם מתדירות קיום היחסים, מביצועיהם במהלך יחסי המין, רמת החיבור הרגשית והפיזית שלהם אל בת או בן זוגם, ויכולתם להבין נכון את הרמזים המיניים של בת הזוג.

כשבני זוג מקיימים יחסי מין בתדירות פחותה מפעמיים בחודש, מובטחת להם חוויה מינית עמוסת חרדה.  כששגרה קבועה של יחסי מין אינה מתאפשרת, מתעוררת חרדה מהיכולת לתפקד כראוי. במצב זה, הריחוק הרגשי והפיזי פוגע באיכות התפקוד המיני, והעצבנות מתעוררת.

במהלך הטיפול הפסיכולוגי, המטופל לומד כיצד להתמודד עם "כשלים טבעיים" בתפקוד המיני שלו, להתעמת עם החרדה מפני כשלים, ומבין כיצד לתפקד באינטימיות גם באמצעות שיטות אחרות מלבד חדירה.

האטת הקצב

טיפול פסיכולוגי מאפשר לגברים הסובלים מבעיות אין אונות לבחון את הקצב המאפיין את התפקוד המיני שלהם. מהירות לקראת החדירה, על חשבון דקות נוספות של מגע אינטימי, מונע תקשורת חשובה.

המטפל מלמד את המטופל להאט את הקצב ולקחת רגע כדי לאפשר גירוי ומוכנות נפשית ופיזית למין. הימנעות מהתמודדות עם אינטימיות ומין מגבירה את חרדת הביצוע, אך הטיפול הפסיכולוגי מלמד את המטופל כיצד לתפקד למרות החרדה, לתקשר עם בת או בן הזוג את החששות, ולעבור יחד דרך הקשיים.

יתכן שקיים צורך במגע מעורר נוסף, או בקרבה מוגברת או משופרת במערכת היחסים. במהלך הטיפול, המטופל לומד להבין מה מגרה אותו, ומסגל תפיסה חיובית ורגועה המאפשרת מיקוד על ההנאה מהמפגש המיני, תגובות גופו ותגובות בת או בן זוגו, והסרת המיקוד המוחלט מהפין.

אם המטופל מגלה שבעיות אין האונות שלו נובעות ממערכת היחסים הזוגית שלו, מומלץ להתייעץ גם עם מטפל מיני לשם קבלת הדרכה בתחום זה.

טיפול פסיכולוגי בציפיות שאינן מציאותיות

התרבות של היום מאופיינת בחשיבה המתמקדת בסיפוק מיידי, העלולה לגרום לגברים לחוש לחץ לתפקד מינית באופן מיידי בכל מצב מיני.

אך טיפול פסיכולוגי מלמד את המטופל לבחון מיניות כתהליך המתפתח כל הזמן, על מנת להפחית את תחושת הלחץ האופפת אותו, והעלולה להיות אחראיות לבעיות התפקוד המיני שלו. למידה לזהות ציפיות שאינן מציאותיות היא תנאי הכרחי לטיפול פסיכולוגי יעיל לבעיות זקפה.

טיפול פסיכולוגי למיקוד מיני

סוגים שונים של תרגילים פסיכולוגיים עשויים להתאים לגברים הסובלים מבעיות אין אונות, וסוג אחד של טיפול נקרא "מיקוד סנסטי". תרגיל זה כרוך בהסכמה הדדית של בני הזוג לוותר על יחסי המין לפרק זמן מסוים.

במהלך תקופה זו, הם יכולים להפגין חיבה, אך לא בצורה מינית. המטרה היא להתמקד בתחושות מהנות ללא התמקדות במין, לפחות לזמן מה. כשמערכת היחסים שלהם ממוקדת בהיבטים אחרים, ניתן, בהדרכת המטפל, להשיב בהדרגה את הפעילות המינית, ובסופו של דבר ליהנות מיחסי מין איכותיים.

טיפול התנהגותי קוגניטיבי

טיפול התנהגותי קוגניטיבי, או CBT, הוא סוג של ייעוץ המסייע לגברים הסובלים מבעיות אין אונות, לבנות ערכת כלים פסיכולוגית בריאה, כך שהם לומדים לשנות את הלך הרוח שלהם ורגשותיהם לגבי מיניות.

הטיפול מבוסס על התיאוריה לפיה המצב אינו הבעיה, אלא התגובה, הגישה החשיבה ודפוסי ההתנהגות לגבי הבעיה, אותה ניתן ואפשר לשנות.

מטפל בגישת CBT מסייע למטופל לזהות דפוסי חשיבה שאינם מציאותיים או שאינם בריאים, העשויים לתרום לבעיות אין אונות. תהליכי החשיבה הבלתי מועילים האלו קשורים ברוב המקרים להערכה עצמית ירודה; חשיבה מינית שגויה; ובעיות במערכת היחסים.

מטרת טיפול התנהגותי קוגניטיבי היא ללמוד להכיר את דפוסי החשיבה ההרסניים האלו ולאמץ מחשבות מציאותיות או בריאות יותר ביחס לנושאים אלו.

אולי יעניין אותך גם:

לא רק גברים: בעיות בתפקוד המיני של נשים

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!