התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

פרטנר חדש? מזל טוב, אלו מחלות המין שכדאי לבדוק לפני הסקס הראשון

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים


הכרתם בן זוג או בת זוג חדשה ואתם מוכנים להיכנס איתם למיטה בפעם הראשונה? ובכן, לפני שאתם קורעים זה מזה את הבגדים,פרטנר חדש? מזל טוב, אלו מחלות המין שכדאי לבדוק לפני הסקס הראשון כדאי שתדברו רגע על המשמעויות הנלוות לקיום יחסי מין. סוגים רבים של מחלות מין עלולים לעבור מאדם לאדם באמצעות מגע מיני בלתי מוגן.

לכן על מנת שתוכלו להבטיח שהפעם הראשונה שלכם עם בן הזוג החדש תשאיר לכם רק זכרונות חיוביים, נכתב המדריך הבא, בו נתאר את מחלות המין השכיחות ביותר שניתן לאתר באמצעות בדיקות דם או משטח צוואר הרחם שמתבצעות מבעוד מועד. תהנו.

זה מה שחשוב לדעת על מחלות מין

מחלות מין הן מחלות העוברות בזמן קיום יחסי מין, כשהגורמים להן הם חיידקיים, נגיפיים או טפיליים. לרוב מדובר במחלות מדבקות ביותר. בין מחלות המין היותר שכיחות, ניתן למנות: איידס, פפילומה, קלמידיה, והרפס. מבנה איבר המין הנשי, הופך את בנות המין היפה מועדות יותר להדבקה במחלות מין לסוגיהן, וגם תסמיני המחלה באים לידי ביטוי באופן חמור יותר בקרב נשים, בדרך כלל.

שוב לציין שהסיכון להידבקות במחלות מין גדל באופן ניכר כאשר המגע המיני מתבצע ללא אמצעי מניעה והגנה מתאימים, וכן ככל שאדם מקיים מגע מיני עם פרטנרים רבים יותר. גם השימוש באלכוהול וסמים הופך את הגוף פגיע יותר להידבקות במחלות מין.
אילו מחלות מין חשוב לבדוק לפני הסקס הראשון עם הפרטנר החדש?

סקירת כמה ממחלות המין השכיחות ביותר והתסמינים הנלווים להן:

  • איידס (HIV) – איידס היא בין מחלות המין הידועות ביותר, וזאת לאור העובדה שמדובר במחלת מין שאינה ברת ריפוי ושגבתה את חייהם של אנשים רבים ברחבי העולם.
    איידס הינה מחלת מין נגיפית, והיא מועברת הן בקיום יחסי מין בלתי מוגנים והן באמצעות השימוש במזרקים משותפים. נגיף ה – HIV פוגע במערכת האימונולוגית (המערכת החיסונית) בגופו של האדם הנדבק בו. פעמים רבות, אותו אדם עובר תקופת נשאות לפני שנגיף האיידס מתפרץ בפועל. תקופה זו עשויה להיות קצרה או ממושכת ולהגיע אף לעשרות שנות נשאות. התסמינים של נגיף האיידס אינם קלים לאיתור היות והנגיף לכשעצמו אינו גורם לתסמיני כאב, או תסמינים מבדלים מסוגים אחרים. לרוב, תסמיני ההתפרצות הראשונים של נגיף האיידס יבואו לידי ביטוי כשפעת ממושכת מהרגיל או החמרה במחלות אחרות שמערכת החיסון של אדם בריא מצליחה בדרך כלל להשתלט עליהן.
  • הרפס (שלבקת) – נגיף ההרפס סימפלקס סוג 2 עובר במגע מיני ונצמד לרקמות פצועות באזור איבר המין והישבן. מדובר בנגיף זיהומי שההדבקה בו עשויה לבוא לידי ביטוי בהופעת פצעים באיבר המין ובעכוז, הגורמים לכאבים ולאי נוחות בעת קיום יחסי מין. אף שתסמיני ההרפס חולפים מעצמם, הם עשויים לשוב ולהופיע באופן כרוני, ואף לסכן את בריאות התינוק במידה ואישה שנדבקה בהרפס עוברת לידה רגילה.
  • קלמידיה – קלמידיה או כלמידיה היא מחלת מין שכיחה ביותר והיא מתפתחת ללא סימפטומים נראים לעין, מה שהופך את האבחון שלה למאתגר במיוחד. הכלמידיה באה לידי ביטוי בכאב בעת מתן שתן, דמם נרתיקי והפרשות מהנרתיק. החדשות המעודדות הן שניתן לאתר את המחלה באמצעות בדיקה של דגימת דם שנקראת משטח דם.
  • נגיף הפפילומה האנושי (HPV) – כאשר אישה או גבר נדבקים בנגיף הפפילומה האנושי או בשמו הנוסף: קונדילומה, נוצרות יבלות על איבר המין. אף שהיבלות לכשעצמן לרוב לא מכאיבות ולרוב חולפות מעצמן, נמצא קשר בין התפתחות סרטן צוואר הרחם, סרטן פי הטבעת, סרטן הפין וסרטן הרקטום, לבין ההידבקות בנגיף זה. לכן מומלץ לבצע בדיקת פאפ תקופתית באמצעות משטח PAP ואף להתחסן כנגד הנגיף.

אולי יעניין אותך גם:

טריכומוניאזיס: כל מה שחשוב לדעת על מחלת המין טריכומוניאזיס

אין אונות ואימפוטנציה – איך לצאת מזה ולשפר את התפקוד המיני?

חרדה ולחץ – השפעות והשלכות על התפקוד המיני בקרב גברים

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!