התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מחלת המין – טריכומוניאזיס

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

ישנן מחלות מין בעלות תסמינים ברורים, מובהקים. אולם מחלת המין טריכומוניאזיס איננה כזאת. מרבית האנשים שידבקו מחלת המין - טריכומוניאזיסבה במהלך חייהם עשויים לפספס את העובדה שהם נחשפו לטפיל, מפני שהסימפטומים עשויים להישאר חבויים. עד כמה המחלה נפוצה, מי עלול להידבק ואיך מטפלים, אלה העובדות.

האם אני עלול/ה להידבק בטריכומוניאזיס?

כל מי שמקיים יחסי מין עם נשא או נשאית של המחלה עלול להידבק. אמנם מעריכים כי יותר נשים באופן יחסי חולות במחלה ביחס לגברים, אך זו לא מחלה "נשית". רופאים מסבירים כי מסיבה לא ידועה, לא כולם רגישים להידבקות באותה המידה. אך מה שחשוב להבין זה שעל פי רוב, מי שמעביר את המחלה כלל לא מודע לכך. גבר או אישה שחלו בטריכומוניאזיס ונחשבים לא סימפטומטיים (כלומר ללא סימפטומים ברורים) עדיין נחשבים למדבקים.

האם המחלה עוברת אך ורק דרך מגע מיני?

על פי המחקר, הדרך העיקרית וככל הנראה היחידה שבה המחלה עוברת מאדם אחד לשני היא על ידי מגע מיני. בגברים, ההידבקות עוברת מכיוון שהטפילים נוטים להתיישב בשופכה. כלומר הם לא בהכרח יביאו לסימפטום גלוי לעין אך הם ידבקו ויועברו לנרתיק נשי במהלך קיום יחסים. בקרב נשים, הטפיל של המחלה יכול לשגשג באברי הרביה והמין, בנרתיק, בווגינה, בצוואר הרחם או בדרכי השתן. הרבה פחות סביר כי הטפיל יתיישב במקומות אחרים בגוף. כלומר, מגע בידיים ככל הנראה לא גורם להדבקה וכך גם לא נשיקה. בחלל הפה כמו גם על פני הגוף הטפיל לא נוטה להתקיים כך שהדבקה במגע יום יומי לא גורמת להדבקה.

מה הסיכוי לפתח תסמינים?

רק שלושה מתוך עשרה אנשים שחלו בטריכומוניאזיס יפתחו תסמינים במידה כזאת או אחרת. לרוב, התסמינים לא יופיעו ממש לאחר ההדבקה ויחלפו מספר ימים ואפילו מספר שבועות עד שיופיעו סימנים כלשהם. עדיין, מרבית האנשים לא יפתחו תסמינים כאלה או אחרים ולא ירגישו הפרעה כלשהי בשגרת החיים. יחד עם זאת, הם עלולים להעביר את המחלה לפרטנר מיני קבוע או מזדמן, שהוא או היא כן יפתחו תסמינים.

אילו סימנים יכולים להעיד על הדבקה במחלת טריכומוניאזיס?

מחקר עדכני שבוצע בקרב נשים מגלה כי קרוב לתשעים אחוזים לא גילו תסמינים, אפילו לאחר חודשים רבים וככל הנראה שנים מרגע ההדבקה. יחד עם זאת, ראוי לציין אילו תסמינים יכולים להעיד על הימצאות הטפיל בגוף.

  1. בקרב נשים, הטפיל עלול ליצור ריח חזק ולא נעים בנרתיק.
  2. אפשרי כי תופיע הפרשה, המלווה עם קצף וצבע אופייני שנע בין לבן, צהוב ואפילו ירוק.
  3. אזור הנרתיק או הפין עלול לצרוב, לשרוף או לעיתים לגרד.
  4. החולים עלולים להרגיש כאב או אי נוחות ואף נפיחות.
  5. בחלק מהמקרים תופיע מעין שלפוחית רגיזה, דחף להתרוקן לעיתים קרובות כמו בדלקת בדרכי השתן. סימפטום זה עשוי ללוות גברים ונשים.

כיום סבורים כי הסבירות להופעת הסימפטומים של מחלת המין טריכומוניאזיס גדלה גדלה עם העלייה בגיל. למרות שהדבקה אפשרית גם בגילאים צעירים, הסימפטומים לרוב מופיעים בעשור הרביעי או החמישי. נשים חשופות להדבקה יותר מגברים. אמצעי מניעה כגון גלולה לא מספקים הגנה כנגד הדבקה. לעומת זאת שימוש בקונדום מונע בצורה כמעט מוחלטת הידבקות.

אבחון וטיפול בטריכומוניאזיס

מכיוון שלא ניתן להסתמך על הסימפטומים של טריכומוניאזיס במרבית הנדבקים, יש צורך בבדיקת מעבדה לזיהוי נוכחות הטפיל בגוף. הסברה היא כי הטיפול בטריכומוניאזיס עלול לגרום ללידה מוקדמת בנשים הרות והוא מקושר עם לידות במשקל נמוך מהממוצע. ישנן תרופות שמהוות טיפול טוב לאחר האבחון, כגון למשל tinidazole, תרופה ידועה כנגד זיהומים וטפילים.

מקורות ולקריאה נוספת:
https://www.cdc.gov/std/trichomonas/stdfact-trichomoniasis.htm
https://www.healthline.com/health/trichomoniasis

אולי יעניין אותך גם:

הכירו את מחלת המין – לימפוגרנולומה ונראום

דלקת השופכה – מהי? וכיצד ניתן לטפל בה ביעילות?

חרדת ביצוע – איך להשתחרר מהחרדה ולשפר את הביצועים המיניים

 

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!