התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

לחץ דם

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

לחץ דםטיפול בבעיות זקפה מתחיל עם הורדת לחץ דם גבוה. חלק מהגברים מסוגלים להשיג מטרה זו באמצעות שינויים באורח החיים בלבד, ואחרים זקוקים לסיוע של תרופות מרשם.

אך כדי להבין כיצד לחץ דם גבוה עלול להוביל לתפקוד לקוי של זקפה, יש להבין תחילה כיצד פועלת זקפה. התחלת זקפה היא תהליך מורכב.

האנטומיה של הזקפה

בבסיס הפין נמצאים שני תאים, זה בצד זה, של מרקם ספוגי שנקרא הזקפתי. הוא אחראי בעיקר על זקפה. ממש מתחת להם נמצא תא נוסף שנקרא קורפוס ספונגיוסום. השופכה, שנושאת זרע ושתן, ועוברת במרכזו.

המרקם הספוגי מורכב מוורידים ועורקים קטנים, סיבי שרירים חלקים, וחללים ריקים. התאים עטופים במעטפת רקמה דקה.

במהלך זקפה, אותות מהמוח או קצות העצבים של הפין גורמים לשריר החלק של התאים להירגע ולעורקים להתרחב, או להיפתח רחב יותר. מצב זה מאפשר פרץ דם שממלא את החלקים הריקים.

הלחץ של זרימת הדם גורם לרקמות סביב התאים ללחוץ על ורידים שבדרך כל מנקזים דם מהפין. מצב זה לוכד את הדם בפין. ככל שהדם זורם יותר, כך הפין מתרחב ומתקשח, ומתרחשת זקפה.

כשהמגע המיני מסתיים, השרירים נרגעים, מורידים את הלחץ מהוורידים, ומאפשרים זרימה בחזרה אל מחוץ לפין, ואז הפין חוזר למצב רפוי.

לחץ דם גבוה כגורם לאין אונות

לחץ דם גבוה הוא הגורם העיקרי לבעיות זקפה. מחקר שפורסם בכתב העת Journal of American Griatrics Society מצא כי 49% מהגברים בגילאי ארבעים עד 79, שסבלו מלחץ דם גבוה, חוו בעיות תפקוד לקוי של זקפה.

מחקר נוסף על גברים עם לחץ דם גבוה, שפורסם בכתב העת Journal of Urology, מצא של-68% מהגברים יש מידה מסוימת של תפקוד לקוי של זקפה. בקרב 45% מהגברים שהשתתפו במחקר, הבעיות המיניות היו חמורות.

לחץ דם גבוה שומר מפני התרחבות העורקים שנושאים דם לפין. הוא מאפשר גם לשריר הפין לאבד את יכולתו להירגע. כתוצאה מכך, לא מספיק דם זורם לפין כדי לגרום לו להזדקף.

גברים הסובלים מלחץ דם גבוה עשויים גם להיות מאובחנים עם רמה נמוכה של טסטוסטרון, ההורמון הגברי החיוני לעוררות מינית.

תרופות לחץ דם הגורמות לאין אונות

לחץ דם גבוה עלול להוביל לליקוי זקפה, אך גם מספר תרופות לטיפול בלחץ דם גבוה עשויות להיות הגורם.

תרופות משתנות, או גלולות מים, וחוסמי בטא הן התרופות הנפוצות ביותר ללחץ דם גבוה, הקשורות לתפקוד לקוי של זקפה.

תרופות משתנות עלולות לגרום לליקוי זקפה באמצעות הקטנת כוח זרימת הדם לפין. הן עשויות גם להפחית את כמות האבץ בגוף, והגוף זקוק לאבץ על מנת ליצור טסטוסטרון.

חוסמי בטא מקטינים את התגובה לדחפים עצביים המובילים לזקפה. הם מקשים גם על עורקי הפין להתרחב ולהזרים דם. בנוסף, הם עלולים לגרום לתחושת סימום ודיכוי, ומשפיעים על התפקוד המוחי האחראי על העוררות המינית.

התמודדות עם אין אונות ולחץ דם גבוה

תרופות הנקראות אנגיוטנסין II, וחוסמי קולטן כגון לוסטרן, אינן גורמות לבעיות זקפה, ועשויות לשפר את התפקוד המיני אצל גברים עם לחץ דם גבוה.

לעתים, בחירות בהרגלי חיים שליליים של חלק מהגברים הסובלים מלחץ דם גבוה, מוסיפים לבעיות. עישון במיוחד הוא אחד מהם. עישון מגביר את לחץ הדם, פוגע בכלי הדם ומפחית את זרימת הדם בכל הגוף.

היכולת להשתלט על לחץ דם גבוה ועל הבריאות המינית נמצא בידיים של כל גבר. הקפדה על אורח חיים בריא ושיתוף פעולה עם הרופא מגבירים את הסיכויים להשבת התפקוד המיני התקין.

אולי יעניין אותך גם:

דלקת השופכה – מהי? וכיצד ניתן לטפל בה ביעילות?

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!