התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

חרדת ביצוע

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

חרדת ביצוערוב הגברים נתקלים בבעיה מינית כלשהי בחייהם. הבעיות הנפוצות כוללות חרדת ביצוע וזקפה לקויה (ED).

חרדת הביצוע מתרחשת כשגבר חש מודאג מדימוי הגוף שלו או היכולת שלו לתפקד במהלך קיום יחסי המין. מצב זה עלול להוביל לאין אונות, ולגרום לקשיים בהשגת זקפה ושמירה עליה. מאמר זה דן בקשר בין חרדת הביצוע לבין בעיות אין אונות.

חרדת הביצוע המינית היא אחד הנושאים הנפוצים ביותר עימם מתמודדים גברים. תחושת לחץ ומתח הנובעת מרצון להרשים את השותף או חששות לגבי דימוי הגוף, הן דאגות נורמאליות לחלוטין.

אך כשהלחץ הופך לחרדה, הגבר עלול לסבול מליקוי מיני גם אם הוא בריא מבחינה פיזית. חרדת הביצוע מובילה במקרים רבים לשפיכה מוקדמת, שפיכה מעוכבת או חסומה, ואובדן ליבידו. החדשות הטובות הן שקיימים צעדים בהם ניתן לנקוט על מנת לעצור את חרדת הביצוע המינית.

חרדת ביצוע ואין אונות

מספר מחקרים הראו קשר בין חרדת ביצוע לבין תפקוד לקוי של זקפה. מחקר שנערך בשנת 2005 מצא כי חרדת ביצוע עלולה לגרום לבעיות תפקוד מיני תקין בקרב גברים ונשים. מחקר חדש יותר משנת 2015 מצא קשר בין דיכאון לבין חרדת ביצוע, וציין כי יתכן שקיים קשר בין חרדת הביצוע לבין אין אונות.

חרדת ביצוע נגרמת בעיקר כתוצאה ממחשבות שליליות העשויות להיות קשורות למין או לסוגיות בחיי היומיום. גברים עשויים לחוש לחץ הנובע מרצון לרצות את השותפים המיניים שלהם, או שהם חשים חוסר ביטחון לגבי יכולותיהם לתפקד מינית. פחד וחרדה לגבי גודל המין ודימוי הגוף עשויים אף הם לגרום לחרדת ביצוע.

השפעות חרדת ביצוע

חרדת ביצוע משפיעה על גברים בצורות שונות. ההשפעה הנפוצה ביותר היא השפעה פסיכולוגית המובילה לתפקוד לקוי של זקפה. כאשר הגוף מונע זרימת דם תקינה אל הפין, הנדרשת להשגת זקפה, מתרחשת זקפה חלשה.

כדי לדעת עם תפקוד לקוי של זקפה נובע מחרדת ביצוע, על גבר לשאול את עצמו את השאלה הבאה: "האם אני מסוגל לתפקד מינית כשאיני לחוץ"? אם גבר חווה זקפת בוקר ומסוגל לשלוט על הזקפה שלו במהלך אוננות, הבעיה קשורה כנראה לחרדת ביצוע.

חרדת ביצוע: לא לצעירים בלבד

האמונה הרווחת גורסת שחרדת ביצוע מתרחשת בקרב גברים צעירים, אך הנחה זו רחוקה מלהיות אמיתית. למעשה, אפילו גברים מבוגרים, נשואים, או במערכות יחסים, עשויים לסבול מחרדת ביצוע, גם לאחר שנים של נישואין.

חרדת הביצוע עלולה להשפיע על התפקוד המיני, ולאחר מספר חוויות מיניות שליליות, גבר עלול לפתח מחזור של חרדת ביצוע הגורם לאין אונות.

המחזור המיני של חרדת ביצוע

גברים חווים במקרים רבים מחזור של חרדת ביצוע מינית ואין אונות, לאחר החוויה המינית הראשונה "השלילית". זה נורמאלי לחלוטין לא להיות מסוגל להשיג זקפה, לחוות אורגזמה, או לסבול משפיכה מוקדמת, מדי פעם.

אחרי הכול, גברים אינם מכונות, והתפקוד המיני שלהם מושפע מגורמים חיצוניים רבים. השאלה היא כיצד הם מתמודדים עם הכישלון המיני הראשון שלהם.

במקרים רבים של חרדת ביצוע, גבר מתחיל להיות מוטרד ממחשבות שליליות שמובילות לכשלים נוספים, שמגבירים עוד יותר את החרדה, וכך המעגל נוצר! רופאים מסבירים כי עד עשרים אחוז מכלל מקרי האין אונות נובעים מגורמים פסיכולוגיים.

התמודדות עם חרדת ביצוע הגורמת לאין אונות

טיפול פסיכולוגי הוא שיטה רבת עוצמה במהלכה המטופל לומד כיצד לשפר את דימוי הגוף שלו כדי להתגבר על בעיות פסיכולוגיות ופיזיות הקשורות לחרדת הביצוע הגורמת לאין אונות.

במהלך הטיפול, הפסיכולוג מלמד את המטופל להבין את ההבדל בין מצב המתרחש במציאות לבין מצב הקיים בדמיון בלבד, כך ניתן להגיע ישירות אל התת מודע ולשנות את דפוסי החשיבה השליליים.

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!