התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

בעיות שפיכה

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים


בעיות שפיכהשפיכת זרע מורכבת משני תהליכים נפרדים הנקראים פליטה ושפיכה. פליטה היא תהליך שבו הזרע עובר אל איבר המין. שפיכה היא גירושי כפוי של הזרע מהפין.

במהלך השיא המיני, השפיכה יוצאת מהפין בסדרת התפרצויות הנגרמות כתוצאה מהתכווצויות קצובות, במרווחי זמן של שנייה זה מזה, של שרירי האגן. שפיכה שונה מאורגזמה, שהיא אירוע שממוקד במוח וקשור באופן הדוק לשפיכה.

בעיות שפיכה מתרחשות כשהזרע אינו נפלט כראוי מהפין ברגע השיא של יחסי המין. במצבים אלו, חשוב להבין את המקור לכישלון השפיכה, שכן בעיות שפיכה עלולות להשפיע לטווח הארוך, לגרום לבעיות פיזיות ונפשיות אחרות, או חמור מכך, להיות תוצאה של בעיות בריאותיות או נפשיות.

מאמר זה דן  בחשיבות הבנת ההבדלים בין הסוגים השונים של בעיות השפיכה, כך שניתן יהיה להרכיב את תכנית הטיפול הטובה ביותר.

בעיות שפיכה למרות אורגזמה

בעיות שפיכה מרובות גורמים למצבים לא נעימים. מצב זה נקרא גם שפיכה מדרדרת. כדי להבין את הבעיה, יש להבין תחילה את האנטומיה הגברית. באיבר המין הגברי ממוקם צינור, הנקרא השופכה, אשר עובר מהשלפוחית דרך מרכז הפין. השופכה נושאת שתן מחוץ לגוף.

שני צינורות, אחד בכל צד של השופכה, מובילים זרע מהשלפוחית אל פתח השופכה. שלפוחיות הזרע הן בלוטות זעירות המייצרות זרע. גם בלוטת הערמונית מסייעת לייצור זרע. במהלך פליטה, הזרע נדחק קדימה דרך השופכה ומחוץ לקצה הפין.

כדי לוודא שהזרע מתקדם קדימה, ולא לאחור, שריר עגול זעיר בכניסה לשלפוחית השתן סוגר את הפתח לשלפוחית במהלך השפיכה. מצב זה מונע מהזרע לחזור לאחור, ויוצר לחץ נוסף הדוחף את הזרע מחוץ לגוף דרך הפין.

במצב של הפסקת שפיכה, או שפיכה מדרדרת, שריר עגול זה אינו פועל כראוי. כתוצאה מכך, כל הזרע, או חלקו, נסוג לאחור לשלפוחית, וכמות קטנה של זרע יוצאת מהפין, או שלא מתרחשת שפיכה כלל.

הפסקת שפיכה אינה מפריעה ליכולת הגבר להשיג זקפה או להגיע לאורגזמה, אך היא עלולה לגרום לאי פוריות, היות והזרע אינו מגיע אל הרחם.

מצב זה מתרחש כתוצאה ממספר סיבות אפשריות. הנזק עלול להתרחש במהלך ניתוח ערמונית, או כתוצאה מבעיות בגב התחתון, באגן או בשלפוחית השתן. גורמים נוספים עשויים להיות נזק עצבי שעלול להתרחש כתוצאה מטרשת נפוצה או סוכרת.

בעיות שפיכה והפסקת שפיכה עשויה להיות גם תופעת לוואי אפשרית של תרופות מסוימות הנצרכות לטיפול בהגדלת הערמונית, דיכאון ופסיכוזה.

כשמצב זה פוגע בפריון, הוא דורש טיפול, המשתנה בהתאם לגורם. אם הפסקת השפיכה נגרמת כתופעת לוואי של תרופות, הרופא יקבע טיפול תרופתי אחר שאינו משפיע על שפיכה.

בעיות שפיכה מוקדמת

בעיות שפיכה מוקדמת מתרחשת כשגבר פולט זרע במהלך יחסי המין, מוקדם יותר מכפי שהוא או בת או בן זוגו היה רוצה. זהו מצב נפוץ, ממנו סובלים גברים רבים באומדן של אחד מתוך שלושה, בשלב כלשהו בחייהם.

אם שפיכה מוקדמת מתרחשת לעתים רחוקות, היא אינה מהווה סיבה לדאגה. אך המצב דורש אבחון וטיפול מדויק במקרים שהשפיכה מתרחשת תמיד או כמעט תמיד בתוך דקה מהחדירה; כשהגבר אינו מסוגל לעכב שפיכה במהלך יחסי המין, כל הזמן, או כמעט תמיד; או כשהוא חש דאגה ותסכול מהמצב, ונוטה להימנע מאינטימיות מינית כתוצאה מכך.

גורמים פסיכולוגיים וביולוגיים עשויים להיות אחראים לשפיכה מוקדמת. למרות שגברים רבים נבוכים מכדי לתקשר את הנושא, שפיכה מוקדמת היא מצב נפוץ הניתן לטיפול באמצעות תרופות, טיפול פסיכולוגי וטיפול מיני, או שילוב של גישות אלו, על מנת לשפר את יחסי המין.

בעיות שפיכה מעוכבת

בעיות שפיכה שפיכה מסוג זה נפוצות מאד בקרב גברים. מצב זה נקרא לעתים גם שפיכה לקויה, המתרחשת כשהגבר זקוק לפרק זמן ארוך של גירוי מיני כדי להגיע לשיא ולשחרר זרע מהפין. חלק מהגברים הסובלים משפיכה מעוכבת אינם מסוגלים לשפוך כלל זרע.

שפיכה מעוכבת עשויה להיות מצב זמני או בעיה הנמשכת כל החיים. גורמים אפשריים למצב זה כוללים מצבים בריאותיים כרוניים מסוימים, ניתוחים ותרופות הטיפול תלוי בסיבה הבסיסית.

כשגברים חווים עיכוב בשפיכה מעת לעת, זהו מצב נורמאלי. אך שפיכה מעוכבת נחשבת לבעיה אם היא מתמשכת או גורמת ללחץ.

שפיכה הפוכה

מצב זה נקרא גם שפיכה מדרגת, המתרחשת כשהזרע נכנס לשלפוחית השתן במקום לצאת דרך הפין במהלך האורגזמה. למרות שהגבר עדיין מגיע לשיא מיני, הוא עלול לשפוך מעט מאוד זרע, או כלל לא, לעתים המצב נקרא אף אורגזמה יבשה.

שפיכה הפוכה אינה מצב מזיק, אך היא עלולה לגרום לאי פוריות הגבר. הטיפול נדרש ברוב המקרים כשהפוריות מושפעת.

אם הגבר נוטל תרופות או סובל מבעיות בריאותיות המציבות אותו בסכנה לשפיכה הפוכה, עליו להתייעץ עם הרופא לגבי טיפולים אפשריים למניעת המצב.

אם קיים צורך בניתוח לטיפול בבעיה רפואית אחרת, העלול להשפיע על שריר צוואר שלפוחית השתן, כגון ניתוח ערמונית או שלפוחית השתן, יש להתייעץ עם הרופא לגבי הסיכון לשפיכה הפוכה, לקבל טיפולים מונעים, או לשקול חלופות אחרות.

אולי יעניין אותך גם:

האם אין אונות קשורה לבעיות פוריות?

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!