התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

עישון

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

עישוןגברים שתוהים מה לא בסדר בתפקוד המיני שלהם, צריכים להבין את הרמז: להפסיק לעשן. מחקרים חדשים מוסיפים ראיות מדעיות לפיהן עישון עלול להיות הגורם העיקרי לתפקוד לקוי של זקפה.

מחקר שעסק בהשפעת עישון על יכולת גבר להגיע לזקפה דווח במרץ 2003 בכנס השנתי של איגוד הלב האמריקאי למחלות לב וכלי דם ומניעתן, שנערך במיאמי.

מחקר זה אינו המחקר הראשון המתעד את הקשר בין עישון סיגריות לבין תפקוד לקוי של זקפה. המחקר ייחודי בכך שהוא התבונן על גורמים אחרים הקשורים לליקויי זקפה, הנקראת גם אימפוטנציה, ומצא שמבין כל הגורמים, העישון הוא הגורם העיקרי לבעיות אין אונות.

השפעות עישון על תפקוד לקוי של זקפה

עישון ותפקוד לקוי של זקפה נקשרים במקרים רבים עם הצטברות פלאק בעורקים, במצב הנקרא טרשת עורקים. במצב זה, נחסמת זרימת הדם דרך כלי הדם, מה שגורם לשורת בעיות במחזור הדם בכל הגוף, כגון בעיות זקפה.

במחקר זה, החוקרים בחנו נתונים שהתקבלו מ-4,764 גברים סיניים בגילאים ממוצעים של 47, שענו על סקר בריאותי שכלל שאלות על היסטוריה של עישון ואיכות יחסי מין.

בין הממצאים התגלה שגברים שעישנו יותר מחפיסת סיגריות ליום, נמצאו בסיכון גבוה בשישים אחוזים לליקויי זקפה, בהשוואה לגברים שמעולם לא עישנו. 15% מהמעשנים בעבר ובהווה חוו תפקוד לקוי של זקפה.

גברים שעישנו בעבר וממשיכים לעשן, נמצאו בסיכון גבוה של שלושים אחוזים לסבול מאימפוטנציה, ו-12% בלבד מהגברים שמעולם לא עישנו, סבלו מבעיות זקפה. המדענים סבורים שממצאים אלו מספקים סיבה נוספת למעשנים להיגמל.

מחקרים על אימפוטנציה ועישון

מחקרים שנערכו בעשרים השנים האחרונות, שעקבו אחר גברים שסבלו מבעיות אין אונות, מצאו שארבעים אחוזים מהנבדקים עישנו בהווה.

לאחר בחינת הנתונים, המדעים הגיעו למסקנה לפיה גברים שהתחילו לעשן בגילאים צעירים, הגבירו את הסיכון שלהם לסבול מבעיות אין אונות בגילאים מבוגרים.

השפעות הניקוטין

ניקוטין מעודד ליקויים בתפקוד כלי הדם, מה שעלול להאט את זרימת הדם לפין. גרוע מכך, הרגל עישון לטווח הארוך עלול לגרום לנזק לצמיתות בכל הגוף, כולל תפקוד הזקפה. למרות שאין אונות היא במידה רבה בעיה של גברים מבוגרים, גברים צעירים שמעשנים עלולים לגלות שהזקפה שלהם חלשה יותר, כתוצאה מכלי דם מכווצים.

חוקרים מצפון קרוליינה, הלב של מדינת הטבק, סקרו 59 גברים שסבלו מלחץ דם גבוה לטווח הארוך. המחקר פורסם בגיליון ינואר 2001 של כתב העת Journal of Practice  ודווח של-15 גברים היו בעיות זקפה, כולל שמונה גברים שמעשנים בקביעות בהווה, ושישה מעשנים לשעבר.

החוקרים סיכמו שגברים מעשנים עם לחץ דם גבוה, נמצאו בסיכויים גבוהים פי 26 לסבול מאימפוטנציה.

נתונים חמורים נוספים על עישון ואין אונות

ככל שתוצאות מחקרים אלו מדאיגות, הן אינן משתוות להלם שהתקבל ממחקר קטן שפורסם בשנת 1986, שעסק בהתנהגות של התמכרות. במחקר זה, החוקרים ניגשו ישר ללב הנושא: הם חיברו חיישנים לפין של 42 גברים מעשנים, ואז הקרינו להם סרטים ארוטיים.

חלק מהמשתתפים עישנו סיגריות לפני שצפו בסרטים, בעוד שאחרים אכלו ממתקים. התוצאות שהתקבלו היו מטרידות: עישון שתי סיגריות בלבד הפחית באון משמעותי את גודל הזקפה במהלך הקרנת הסרטים. במילים פשוטות, פירוש הממצאים הוא זקפות קטנות ורכות יותר.

במחקר אוסטרלי חדש שעקב אחר 8,367 גברים, חוקרים דיווחו שעישון הגביר את הסיכון לאימפוטנציה ב-27%, והגיעו למסקנה כי העישון קשור באופן משמעותי לליקוי זקפה. הם גילו גם שככל שגבר מעשן יותר, כך גובר הסיכוי שהוא יסבול מבעיות זקפה.

חשיבות הגמילה מעישון

חשוב לזכור שגורמים רבים אחרים מלבד עישון עלולים להוביל לליקוי זקפה, כולל לחץ נפשי, לחץ דם גבוה, אלכוהוליזם, סוכרת, או ניתוח ערמונית. אם אתם מעשנים ומתקשים להשיג או לשמור על זקפה, גמילה מההתמכרות היא צעד חשוב.

בנוסף, יש להתייעץ עם אורולוג או רופא המשפחה לבדיקה וייעוץ. עם קצת עזרה, קיים סיכוי טוב שניתן יהיה לשוב לחיי מין מלאים ומספקים.

 

אולי יעניין אותך גם:

רשימת מחלות מין שחשוב לבדוק לפני שקופצים לסקס הראשון עם פרטנר חדש

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!