התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

פורנוגרפיה והשפעתה על התפקוד המיני

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

האם פורנוגרפיה היא טובה או רעה לנו? בצורה כזו או אחרת כולנו צרכנו פורנוגרפיה בשלב כלשהו של החיים שלנו, בין אם זה באופןפורנוגרפיה והשפעתה על התפקוד המיני מכוון ואקטיבי, פעם אחת רק בשביל לראות על מה כולם מדברים או בשיטוט באינטרנט עם פרסומות פופ-אפ של אתרי פורנו. הפורנוגרפיה היא היום בכל מקום והיא נמצאת סביבנו תמיד. אך מה ההשפעה של הפורנוגרפיה על החיים שלנו? האם הפורנוגרפיה משפיעה על התפקוד המיני שלנו ואם כן האם היא מועילה או מזיקה? המשיכו לקרוא ולמדו עוד על הנושא של פורנוגרפיה והשפעתה על התפקוד המיני. מוכנים? קדימה, מתחילים.

זה יכול לקרות לכל אחד: על בעיות בתפקוד המיני

שפיכה מוקדמת, אין אונות ובעיות זיקפה הן בעיות מוכרות אצל גברים ובמחקרים שנערכו מצאו כי כמחצית מהגברים מעל גיל 40 סובלים מסוג כלשהי של בעיה אשר קשורה לזיקפה שלהם. פעמים רבות הגברים שסובלים מתפקוד מיני לקוי יפנו לרופא ויבקשו לעבור בדיקות רפואיות בכדי לראות שהכל תקין במערכת הגופנית שלהם. ישנם מקרים בהם הבעיה היא רפואית וישנם מקרים שהבעיה יכולה להיות משולבת, גם מגורמים פיזיולוגיים וגם מגורמים נפשיים או פסיכולוגים. פעמים רבות, ישנם גברים שימצאו שבעיות התפקוד המיני שלהם (בעיות זיקפה, שפיכה מוקדמת או כל בעיה אחרת הקשורה לתפקוד המיני) קשורות לצפייה תדירה מידי בפורנו, לתוכן עצמו של הפורנו, ולכך שפורנוגרפיה היום כל כך זמינה שאוננות היא פעולה שגרתית ולעיתים אף כפייתית. הבעיה מתחילה כאשר הגבר יכול להגיע לשיא אלא רק כאשר הוא צופה בפורנו אך לא כאשר הוא עם פרטנר/ית אמיתי/ת, בשר ודם.

צריכת פורנוגרפיה כתופעה

צריכה של חומרים פורנוגרפיים הינה דבר שבשגרה ובתרבות של ימינו. תרבות הפורנו הייתה כאן הרבה לפני האינטרנט, אבל לאינטרנט בהחלט יש השפעה חזקה על צריכת הפורנוגרפיה של גברים, שהרי הפורנוגרפיה כעת הרבה יותר זמינה וניתן למצוא באינטרנט הכל על הכל מהכל, כל פטיש וכל פנטזיה שאנחנו רק יכולים לחלום עליה.

יש דור שלם של מתבגרים שנחשף לפורנוגרפיה מגיל צעיר והם גדלו על שפע האפשרויות שיש לעולם הוירטואלי הזה להציע. האם זה השפיע עליהם? האם הנשים הסקסיות עם החזה המנותח והשפתיים הגדולות שהם רואים בכל סרטי הפורנו תואמת במציאות לדמותה של האישה האמיתית? אחרי שפיתחת דפוס של נשים שאתה רגיל להגיע מהן לסיפוק, איך תוכל להתמודד עם אישה רגילה, אמיתית?

קצת סטטיסטיקה על פורנוגרפיה בעולם

עד שנת 1969 ברוב המדינות בעולם המערבי הפורנוגרפיה הייתה אסורה להפצה והצריכה של הפורנוגרפיה הייתה מאוד מוגבלת. כיום צריכת פורנוגרפיה היא כמובן חוקית והאינטרנט הפך את הפורנוגרפיה לזמינה בחינם ובקלות. כיום ניתן לצרוך פורנוגרפיה מהטאבלט, מהמחשב ואפילו מהטלפון הנייד.

לפני 10 שנים יותר מ-30% מההורדות באינטרנט היו קשורות לפורנוגרפיה, זאת לפי נתונים שנבדקו. כמו כן, 25% מהחיפושים שנעשו במנועי החיפוש היו קשורים לאתרי פורנו וסקס נמצא במקום הראשון של נושא החיפוש.

אחת הבעיות היא שגם לילדים יש גישה לרוב האתרים האלה, ולאחר בדיקה שנעשתה נמצא שרק 3% מהאתרים הפורנוגרפיים מבקשים מהמשתמש להוכיח את גילו וב-66% מה אתרי הפורנו בכלל לא מציינים כל הגבלת גיל.

מחקרים שבדקו נערים ונערות בארצות הברית גילו כי בין 34%-70% מהם מצאו את עצמם חשופים לתכנים מיניים באינטרנט גם כאשר הם סתם שוטטו באינטרנט, זאת עקב חשיפה לפופ-אפים, פרסומות וכדומה.

לא רק התדירות והקלות של צריכת הפורנו השתנתה, אלא גם החומר הפורנוגרפי עצמו השתנה מאוד. כיום, בז׳אנרים הפורנוגרפיים הפופולריים ביותר יישנה אלימות קשה לאחר בדיקה שנערכה ב-2017, נמצא שב-50 הסרטים הפורנוגרפיים הפופולריים ביותר בכ-50% מהסצנות הייתה אלימות מילולית ובכמעט 90% מהסצנות הייתה אגרסיביות פיזית, אשר בעיקר מכוונת כלפי נשים.

מהן ההשפעות של פונוגרפיה על התפקוד המיני של גברים?

גם במחקרים וגם בפורומים רבים ברשת, אפשר לראות גברים המעידים על כך שהם מאוננים באופן מוגזם תוך כדי צפייה בפורנוגרפיה ושזה משפיע מאוד על היכולת שלהם לקיים יחסי מין עם נשים אמתיות. נראה שלפעמים מה שיש למציאות להציע פשוט לא יכול להתחרות עם הפטישים והקינקים הזמינים בפורנוגרפיה ברחבי האינטרנט.

במחקר שנערך לאחרונה נבדקו 28,000 גברים איטלקים והחוקרים של המחקר גילו שההשפעה של צפייה בפורנוגרפיה באופן כרוני הייתה הדרגתית אך הרסנית בטווח הארוך.

גברים אשר רגילים לאונן ולצפות בפורנוגרפיה ובכך להגיע לשיא, לעיתים מתקשים להגיע לזיקפה או לאורגזמה כאשר הם מנסים לקיים יחסי מין עם בת הזוג שלהם. גברים רבים חווים ירידה משמעותית בחשק המיני, כאשר זה מגיע ליחסי מין עם בת הזוג, והדבר הזה יכול להוביל לחרדה ואף לדיכאון. החדשות הטובות הן שאפשר להתנזר מפורנוגרפיה או להפחית את הצפייה בה ובסופו של דבר, ברוב המקרים, החשק המיני יחזור.

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!