התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

סרוגייט: על מפגשים עם פרטנר חלופי

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

טיפולי סרוגייט הם סוג של טיפולים חדשניים אשר מטרתם לסייע לאנשים המתקשים בתחום של מיניות ושל זוגיות. בעברית טיפולסרוגייט סרוגייט מוכרים גם טיפול באמצעות בן זוג חלופי בטיפולים אלו החלו בישראל בסביבות שנת 1989. טיפולי סרוגייט יכולים לסייע לאנשים אשר מעוניינים להיכנס לזוגיות ואינם מצליחים בשל מגוון סיבות הקשורות לתחום של מיניות וזוגיות. אז מהם טיפול סרוגייט? איך זה מתבצע? איך זה יכול להועיל לכם? ומה הכי כדאי לדעת? המשיכו לקרוא ולמדו עוד על סרוגייט.

מהם בעצם טיפולי סרוגייט?

טיפולי סרוגייט מתאימים לאנשים שלא נמצאים במערכת יחסים ולמעשה יש להם קושי להיכנס למערכת יחסים אינטימית מכל מיני סיבות שיכולות להיות קשורות לזוגיות ויכולות להיות קשורות למיניות, למשל: בעיות בתפקוד המיני, שפיכה מוקדמת, בעיות זיקפה, חרדת ביצוע וכדומה.  בעיות אלו למעשה מונעות מאנשים הסובלים מהן להיכנס לזוגיות, הם עשויים לפתח חרדה סביב הנושא ובעצם להיכנס למעיין לופ של רצון להיכנס לזוגיות וחרדה מלהיכנס לזוגיות בגלל הבעיות האינטימיות שיש להם.

בעזרת טיפולי סרוגייט, מפגשים עם בת זוג חלופית או בן זוג חלופי, המטופל יכול לקבל בחזרה את הביטחון העצמי שלו, או לבנות מאפס את הביטחון העצמי שלו, ולייצר לעצמו מיומנויות חדשות שיסייעו לו עם הפחד והחרדה ויגרמו לכך שהוא יוכל לייצר קשרים אינטימיים ויוכל להיכנס למערכת יחסים.

אילו חששות נוטים לעלות לפני הפניה לסרוגייט?

ישנה ביקורת לא מעטה לגבי השימוש בטיפולי סרוגייט, זאת על אף שנרשמו תוצאות חיוביות בפרקטיקה. טיפולי סרוגייט התפתחו והחלו להתבצע לראשונה בשנות ה-70, כיום ניתן להגיד שהטיפולים הללו מתקבלים קצת יותר בהבנה אך עדיין ישנה ביקורת, תהיות וחששות לא מעטות.

השאלות שיכולות לעלות בנוגע לטיפולי סרוגייט, הן, למשל: האם סרוגייט באמת יכול לדמות סביבה אמיתית? האם ניתן לקנות בכסף אינטימיות? טיפולי סרוגייט כוללים מגע מיני, האם זה אתי כלפי הסרוגייט? האם בן אדם עם ביטחון עצמי נמוך בכל הנוגע למיניות לא יפגע לאחר שפיתח אינטימיות עם הסרוגייט? השאלות הללו הן לגיטימיות, עם זאת, חשוב לזכור שגם טיפולי סרוגייט כפופים לקודי אתיקה ברורים. בנוסף, יש לציין שלא מדובר במערכת יחסים רק בין שני אנשים, כלומר בין המטופל לבין הסרוגייט, גם המטפל או המטפלת הם חלק מהטיפול, המטפל או מטפלת נמצאים שם כל הזמן ללוות את המטופל.

כיצד נערכים המפגשים עם סרוגייט?

הטיפול מתחיל בין המטופל והמטפל באמצעות אבחון מלא שהמטפל עורך למטופל. באמצעות אבחון זה המטפל יוכל לקבוע מהו טיפול הסרוגייט המתאים ביותר למטופל, זאת כמובן לפי הסכמתו של המטופל. אם נמצא שטיפול סרוגייט הוא אכן הטיפול המתאים, המטפל יסביר למטופל את הכללים והגבולות של טיפול מסוג זה. בדרך כלל המטופל יעבור גם בדיקות רפואיות ולאחר מכן המטופל והמטפל יבחרו יחד את הסרוגייט המתאים או המתאימה ביותר למטופל או המטופלת. לאחר שנבחר את הסרוגייט, תקבע פגישת היכרות בין המטופל לבין הסרוגייט ובפגישה הזו הם יוכלו לשוחח ולבדוק אם יש אפשרות שהם ימשיכו יחד בטיפול, כל אחד מהצדדים יכול להגיד שהוא מעוניין להמשיך או להגיד שהוא מסרב להמשיך. כמובן, שאם אחד מהם אינו רוצה להמשיך יש למצוא סרוגייט אחר/ת.

כאשר אנחנו מגיעים למצב שבו גם הסרוגייט וגם המטופל מעוניינים להמשיך, יתחיל הטיפול. המפגשים יכללו מפגשים בתוך הקליניקה ומפגשים מחוץ לקליניקה וגם מפגשים בעלי אופי יותר אינטימי. יש לזכור שכל הרעיון של טיפולי סרוגייט הוא למעשה להכין את המטופל לחיי זוגיות אמתיים, מסיבה זו, בטיפולי סרוגייט אנו בעצם מנסים לדמות מערכת יחסים אמיתית ולכן הטיפול יכלול מריבות, עלבונות, ויכוחים, יחסי מין (רק לקראת סיום התהליך) וכל הדברים שיכולים להתרחש במערכת יחסים.

טיפולי סרוגייט בדרך כלל נמשכים מספר חודשים בלבד, לרוב יהיו בין המטופל והסרוגייט כ-15-20 מפגשים שלאחריהם המטופל יכול להמשיך את הטיפול עם המטפל, כלומר ללא הסרוגייט. לאחר שטיפול עם הסרוגייט נגמר, המטופל ימשיך את הטיפול עם המטפל והוא יסייע לו ליישם את מה שנלמד בטיפול עם הסרוגייט.

ישנם חששות ותהיות לגבי השימוש בטיפולי סרוגייט אך מחקרים שנערכו ברחבי העולם, כולל בישראל, מראים שישנם אחוזי הצלחה נהדרים לטיפולי סרוגייט. אז אם אתם חווים בעיה באינטימיות, אין אונות או בעיות במניות ומכך סובלים מחרדה הקשורה לזוגיות, מומלץ ליצור קשר עם יועץ מקצועי שיסייע לכם בתהליך וימליץ לכם על הדרך הטובה ביותר להתגבר על כך.

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!