התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

טיפול אצל סקסולוגים

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

בעבר טיפול אצל סקסולוגים נחשב לדבר נדיר, הרבה פחות מקובל מטיפול פסיכולוגי. ככל שהחברה הופכת לליברלית ופתוחה יותר,טיפול אצל סקסולוגים כך גדלה גם המודעות לחשיבות הרווחה המינית לאיכות החיים ולאושר. גם הקשר בין מיניות לזוגיות טובה הלך והתבהר אולם עדיין, יש כאלה החשים סוג של רתיעה מעצם החשיפה והטיפול. הנקודות המרכזיות הן מי בעצם זקוק לטיפול אצל סקסולוגים ומתי. בנוסף, חשוב להביא בחשבון מהי הכשרתו המקצועית של סקסולוג (או סקסולוגית).

באילו מקרים כדאי לפנות לטיפול אצל סקסולוגים?

מתי לפנות לטיפול אצל סקסולוגים? לשאלה זו קיימות תשובות רבות. ככלל, כל מי שאיננו מרוצה או איננה מרוצה מחיי המין יוכלו להיעזר בסוג זה של טיפול. הרקע לבעיה יכול להיות קשיים בזוגיות, התמכרות לפורנו באופן שמפריע לניהול קשר מיני מספק, ירידה בתשוקה המינית מסיבות ידועות או לא ידועות. ישנם אנשים המגיעים לטיפול לאחר שעברו טראומה על רקע תקיפה מינית ויש שפשוט רוצים למצוא את הדרך להחזיר תשוקה שאבדה. כיום, אנשים בשלל גילאים מגיעים לטיפול מסוג זה, מכל הרקעים ומעוד מגוון רחב של סיבות. הטיפול עשוי להתמקד בהיבטים פיזיים, בהיבטים רגשיים, בהנחות מוקדמות מפריעות, על זוגיות ומין. ישנם מטופלים או מטופלות שהינם חסרי ידע מיני ואז הטיפול כולל הדרכה והסברים בסיסיים ומאידך, יש גם אנשים שבעייתם היא התמכרות למין מזדמן או חשק מיני גבוה מדי.

האם טיפול אצל סקסולוגים הוא זוגי או פרטני?

באופן אידיאלי, טיפול זוגי (לא מיני) מתנהל על פי רוב כאשר שני בני הזוג מעוניינים בכך ושניהם מעורבים בצורה פעילה בתהליך. המטפל או המטפלת מנחים את מפגשי הטיפול וההנחה היא כי נדרשת מעורבות של שני בני הזוג על מנת שהטיפול יישא פרי. טיפול אצל סקסולוגים עשוי להתנהל על פי עקרונות דומים אך גם יכול להתנהל בצורה שונה. אנשים עשויים להגיע לטיפול אפילו שלא במקביל לקיום קשר רומנטי או מיני באותה העת. סקסולוגים עשויים לסייע בהיבטים של מיניות, זוגיות ואינטימיות הן במפגשים שבהם נוכחים שני בני זוג והן בצורה פרטנית.

לעיתים, הטיפול יכלול מפגשים מסוימים שיתנהלו בזוג בעוד שפגישות טיפול מסוימות יתנהלו בצורה אישית, פרטנית. הדבר עשוי להיות מוגדר מראש או להשתנות על פי ההתפתחות וההתקדמות תוך כדי המפגשים השונים. סקסולוגים מנוסים עשויים להגדיר מראש אפשרויות. למשל, פגישה ראשונה מתבצעת בנוכחות שני בני הזוג. לאחר מכן יגיעו כמה מפגשים פרטניים אישיים ואילו בהמשך יתנהלו פגישות זוגיות נוספות, לפי הצורך. חשוב לציין שכמו בטיפול פסיכולוגי אי רגשי מכל סוג, חלק מרכזי מההצלה טמון בשיתוף הפעולה ובמוטיבציה.

מי נחשב סקסולוג מוסמך?

שלא כמו פסיכולוג או פסיכיאטר, שהכשרתם מאוד ברורה, מוסדרת וידועה, שונה הדבר אצל סקסולוגים. השאיפה היא כי בעתיד יוסדר הדבר טוב יותר, אולם סקסולוגים או מטפלים מיניים כיום אינם בהכרח בוגרי דיסציפלינה מדעית כזאת או אחרת. לרוב, הכשרתם של סקסולוגים מקצועיים היא בתחום מדעי הנפש, מקצועות טיפוליים או מדעי החברה. חלק מהסקסולוגים המקצועיים והטובים ביותר הגיעו מהתחום של פסיכולוגיה, של עבודה סוציאלית ולפעמים גם מהתחום המחקרי. רופאים, גניקולוגיות, תרפיסטים או תרפיסטיות רבים ומטפלים בזוגיות פונים גם לתחום הטיפול המיני. באם אתם זקוקים לטיפול אצל סקסולוג או סקסולוגית, חפשו חוות דעת או המלצות אם כי לא תמיד קל למצוא כאלה (בשל אי נוחות מהחשיפה). אולם זכותכם/ן לקבל מידע מהמטפל או המטפלת לגבי הרקע המקצועי, ההכשרה הקלינית ועל העקרונות על פיהם מתבסס הטיפול.

מקורות ולקריאה נוספת:
https://www.lybrate.com/topic/top-reasons-why-you-should-visit-a-sexologist/48bca2a431b2962436972badc5dba840
http://www.diva-portal.org/smash/get/diva2:1400934/FULLTEXT01.pdf

אולי יעניין אותך גם:

קצת נתונים סטטיסטיים על אין-אונות בעולם

חרדה ולחץ – השפעות והשלכות על התפקוד המיני בקרב גברים

אין אונות ואימפוטנציה – איך לצאת מזה ולשפר את התפקוד המיני?

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!