התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

שפיכה מוקדמת היא נפוצה וברת-טיפול

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

שפיכה מוקדמת זו בעיה נפוצה יותר מכפי שחושבים. חלק מהגברים חווים שפיכה שכזאת בכל מגע מיני ואצל אחרים, מפעם לפעם. שפיכה מוקדמתבמידה מסוימת, זו בעיה שהופכת לנפוצה יותר ככל שמזדקנים אך יש גם גורמים אחרים, שבהם אפשר לטפל על מנת לשפר את המצב. נתאר עד כמה זה נפוץ ומה אפשר לעשות.

מהי ההגדרה של שפיכה מוקדמת?

שפיכה מוקדמת פירושה פורקן מיני מוקדם מדי. אך נשאלת השאלה, כמה מוקדם זה "מוקדם מדי"? מבחינה אבולוציונית ולצרכי רביה, אין הרבה משמעות לשפיכה מוקדמת, כל עוד קיימת העברת זרע מן הזכר אל הנקבה. אולם בבני אדם מטרה מרכזית של יחסי מין הינה ליצור עונג ותחושת קרבה בין בני זוג. מיעוטם של הגברים עשויים לחוות שפיכה מוקדמת עוד לפני קיום יחסים. כלומר, בזמן הסרת הבגדים או בשעה שהם מחבקים או מנשקים את בת זוגם, מגיע פורקן מיני מהיר. הגדרות מקובלות מתארות שפיכה לאחר כדקה או פחות של קיום יחסים, על מנת להיחשב לשפיכה מוקדמת.

עד כמה שפיכה מוקדמת רווחת?

אין לבלבל בין אין אונות (אימפוטנציה) לבין שפיכה מוקדמת. אלה שתי הפרעות משמעותיות לחיי מין תקינים. יחד עם זאת, אין אונות כיום מטופלת בצורה טובה מאוד באמצעות תכשירים או תרופות כגון וויאגרהאו כמוסות גברא. ישנן הערכות כי 10 – 20 אחוזים מהגברים סובלים משפיכה מוקדמת בצורה פחות או יותר קבועה. המספרים יכולים להגיע ל-4 מכל 10 גברים, הסובלים מכך מפעם לפעם. חשוב לציין שכמעט כל אחד עשוי לחוות אירוע חולף מסוג זה, המושפע מגורמים שונים, לרוב זמניים.

האם תרגול יכול למנוע שפיכה מוקדמת?

יחסי מין הם סוג של פעילות וכמו בספורט, יתכן שתשאלו האם תרגול יכול להועיל. נמצא כי במקרים רבים התשובה חיובית. לעיתים יהיה צורך בטיפול משולב, פסיכולוגי, סקסולוגי, ביחד עם עצות לקיום יחסית בצורה מודעת. התרגול דורש מהגבר להיות במודעות רבה לגבי המתחולל בגופו ובנפשו לפני, בזמן ואחרי קיום יחסים. לפעמים, צריך לנהוג הפוך, לנסות להשתחרר מההיצמדות לתחושות שמלוות גירוי מיני. ישנם גברים שיפיקו תועלת משחרור השרירים, תרגילי נשימה מודעים. מומחים מצביעים על כך שניתן לקיים יחסים, בשיתוף בת הזוג, כך שלפני השפיכה עוצרים ומפסיקים. יש צורך בתיאום ובתרגול. גם לשינוי התנוחה עשוי להיות אפקט מועיל. בנוסף, ידועות כיום תרופות מסוימות אשר יכולות לסייע להארכת משך קיום יחסי המין. לא מדובר רק בתרופות כגון ויאגרה, שמשפיעות על איכות הזקפה אלא פועלות על מנגנונים אחרים. הן דורשות מרשם רפואי והתייעצות עם רופא, אורולוג.

הפסיכולוגיה מאחורי שפיכה מוקדמת

אחוז ניכר יחסית מבין הגברים שסובלים משפיכה מוקדמת לא זקוקים לשום טיפול תרופתי שהוא. במקרים רבים, סיבות פסיכולוגיות הן שגורמות לכך ולכן ההתמודדות תהיה על הבסיס הזה. סביב נושא המין בכלל יש הרבה מחשבות ומטענים. בנוסף, מצב רוח רע, דיכאון ותקופות לחוצות גם ללא שום קשר למיניות או זוגיות ידועים כמדכאי חשק ואחראים למצבים של שפיכה מוקדמת. גברים שמרגישים מוטרדים בשל דימוי הגוף או ביישנות קיצונית, עשויים לסבול מכך. גם קשיים במערכת יחסים זוגית עלולים להביא לאותה תוצאה.

אלו הן אפשרויות הטיפול בשפיכה מוקדמת

ייעוץ עם פסיכולוג, ייעוץ מיני על ידי סקסולוג, יכולים לפתור חלק ניכר מהקשיים ולאפשר לשינוי דרמטי באיכות ובתדירות יחסית המין. ראוי להוסיף כי ישנם מצבים רפואיים שמצריכים טיפול בפני עצמם. דלקות בדרכי השתן, ערמונית מוגדלת, סוכרת, תקלות בכימיה של המוח או מערכת העצבים יכולים להשפיע. אבחון הסיבה והטיפול יכולים לכלול התייחסות לתרופות מרשם והרגלי תזונה.

מקורות:
https://www.webmd.com/men/what-is-premature-ejaculation#1
https://www.health.harvard.edu/mens-health/premature-ejaculation-a-to-z

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!