התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

כיצד בעיות בתפקוד המיני משפיעות על הזוגיות?

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

זוגיות טובה מתקשרת עם שביעות רצון גבוה מהחיים. אנשים בעלי זוגיות טובה חיים יותר, הם בריאים יותר ולרוב גם מאושרים יותר.כיצד בעיות בתפקוד המיני משפיעות על הזוגיות? למרות שזוגיות טובה מבוססת לא רק על אינטימיות ועל יחסי מין, בעיות בתפקוד המיני עשויות להשפיע באופן משמעותי על הזוגיות. זה יכול לנבוע מקשרים פוגעניים בעבר. לפעמים להיסטוריה המשפחתית ישנו קשר וכן לבעיות רפואיות, שימוש בתרופות, מחלות שונות ועוד. חשוב להבין כיצד הבעיות הללו בתפקוד המיני משפיעות על הזוגיות לפני שאפשר יהיה למצוא את המפתח להשיג שינוי.

גם בעיות מינוריות עלולות לסדוק זוגיות

בעיות בתפקוד המיני יכולות להיות בעלות אופי גופני טהור או בעלות אופי פסיכולוגי יותר. אם מנסים להחביא את הדברים מתחת לשטיח, כל סוג של בעיה (אפילו קטנה לכאורה), עלולה ליצור סדקים בזוגיות. פתרון טוב לכך יהיה – לשתף. שיתוף בן או בת הזוג יוצר שיחה והופך את הקושי או הבעיה למשותפת ומשהו שנמצא "על השולחן". זו יכולה להיות בעיה של אימפוטנציה, זו יכולה להיות קרירות מינית או אפילו סלידה מיחסי מין בגלל קשרים קודמים. אם הגבר מתקשה להגיע לזקפה או סובל משפיכה מוקדמת או אם האישה סובלת מהתכווצויות שלא מאפשרות חדירה, קל מאוד להתכנס עם הבעיה הזאת פנימה. לא קל לשוחח על כך, אבל זוהי בדיוק הנקודה שבה חייבים לגעת. בהחלט יתכן שקיימים זוגות שהתקשורת הכללית שלהם מצוינת אך בנושא המין הם יותר מתקשים לשוחח בפתיחות. במקרים כאלה, אפשר להיעזר בטיפול פסיכולוגי זוגי או מיני. ובהתאם לסוג הבעיה בתפקוד המיני, אפשר אף להתייעץ עם רופא, סקסולוג או אורולוג.

האתגר: להימנע מפרשנויות מוטעות

כל אחד וכל אחת סובלים מפעם לפעם מבעיה בתפקוד המיני. לפעמים, לחץ, חרדה, מריבה, קושי עם הילדים או מצב רוח ירוד פשוט מורידים את התשוקה. חשוב בזוגיות לתת לפעמים את המרחב האישי. אבל העוצמה של זוגיות טובה היא בכך שנותנים לשני או לשנייה להרגיש שאפשר לסמוך עליהם, גם בזמנים היותר מאתגרים.

כאשר מסתגרים, משתבללים ולא מדברים, נוצרת בעיה שהיא אולי הלב של הקושי. אותה בעיה אישית בתפקוד המיני זוכה לפרשנות שגויה מבן או בת הזוג. לדוגמא, אם בתקופה מסוימת האישה חווה ירידה בתשוקה המינית, בן הזוג עשוי לחשוב שהיא לא רוצה בו יותר. גם מצב הפוך, כמובן, אפשרי. וכאשר מדובר על קשר זוגי בראשית דרכו, מעצורים או קשיים בתפקוד המיני עלולים להביא לסיום מערכת יחסים שהייתה יכולה להיות נפלאה.

המטרה – לשבור את מעגל הקסמים

בעיות בתפקוד המיני יכולות לנבוע מסיבות שונות. לפעמים אנשים מביאים איתם מהבית סכמות של התנהלות זוגית או מינית לא בריאה. ילדים שרואים את הוריהם מסוכסכים ורבים עשויים בהמשך לסבול בעצמם מקשיים באינטימיות וזוגיות. גם החשיפה לתכנים פורנוגרפיים באינטרנט מציפה הרבה מאוד קשיים בקרב צעירים, בשל עיוות המציאות שמוצג שם.

על מנת לשבור את מעגל הקסמים, צריך לזכור כמה דברים. קודם כל, כל בעיה מינית היא גם בעיה זוגית. תמיד, ההתמודדות בשניים הופכת את הדברים ונשלטים יותר. במידה והבסיס הוא רפואי, חשוב להיעזר ברופאים אך לא לשלול גם טיפול סקסולוגי. אנשי מקצוע מנוסים יכולים לסייע גם לאנשים מבוגרים או כאלה שהחלימו ממחלות קשות, ואשר רוצים להמשיך לנהל חיי זוגיות ופעילות מינית מספקת יותר. טיפול סקסולוגי ידוע כיום כחשוב ביותר לאדם עצמו, לזוגיות, לרווחה הכללית והמינית. טיפול כזה אפשר לקבל באופן פרטי אך במידה מסוימת גם ברפואה הציבורית.

מקורות ולקריאה נוספת:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4476400/
https://www.cambridge.org/core/journals/advances-in-psychiatric-treatment/article/couple-relationship-problems-and-sexual-dysfunctions-therapeutic-guidelines/A9BE6BC2E5E4108576DEF184A3CD762B

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!