התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

מהי אנדרולוגיה?

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים


אנדרולוגיה היא תחום התמחות ברפואה שעשוי להיות רלוונטי לאנשים רבים שכלל אינם מודעים לקיומו. מדובר בהתמחות רפואיתמהי אנדרולוגיה? הנוגעת באופן ספציפי לגברים וכוללת בתוכה את מערכת המין והרבייה אך גם הרבה מעבר לכך. נתאר האם אנדרולוגיה דומה לאורולוגיה, באילו תחומים עוסק התחום ובאילו מחלות מציע טיפול ובמה עוסקת מעבדה אנדרולוגית.

האם יש דימיון בין אנדרולוגיה לבין לאורולוגיה?

אורולוגיה היא תחום ברפואה שמתמקד בעיקר במערכת השתן אך לעיתים גם במערכת הרבייה הגברית. חשוב לציין כי רופא אורולוג עשוי לטפל גם בנשים במצבים מסוימים ואילו אנדרולוג לרוב מטפל רק בגברים (כפי שגניקולוג מטפל רק בנשים). בין היתר, רופא המתמחה בכך עוסק במחלות של הכליות, הוא מטפל בבעיות של בריחת שתן ובמחלות נוספות שנציין בהמשך.

תחום זה מטפל בגילאים שונים, החל בתינוקות וכלה למבוגרים. במידה מסוימת, יש מן הדומה בין אורולוגיה לבין אנדרולוגיה, אך לא הכל אותו הדבר. למעשה, כל אנדרולוג הוא קודם כל אורולוג. לאחר ההתמחות באורולוגיה, התמחות נוספת והכשרה מקיפה מקנים את הזכות להיחשב לאנדרולוג. חשוב לציין כי רופאים בתחום זה הינם בעלי ידע רב ומקיף גם באנדוקרינולוגיה ובמערכת ההורמונלית, הגברית בעיקרה.

באילו תחומים מטפלת האנדרולוגיה?

אפשר להצביע על כמה תחומים מרכזים בתחום הרחב הזה:

ערמונית – בלוטת הערמונית לוקחת חלק בייצור הזרע בגברים. מחלות שנובעות משינויים בערמונית מטופלות על ידי אנדרולוג. כך למשל סרטן הערמונית או ערמונית מוגדלת (שפירה או לא שפירה).

טיפולים הורמונליים לגברים – ידוע מאוד בציבור על טיפולים הורמונליים לנשים, אך גם גברים זקוקים במקרים רבים לטיפולים הורמונליים. הורמוני המין הגבריים משפיעים על איכות חייו של הגבר וכאשר מזוהה מחסור בהורמון המין או חוסר איזון בפעילות ההורמונלית, תחום רפואי זה יכול לסייע.

אימפוטנציה – בעוד שויאגרה נותנת טיפול סימפטומטי בלבד לבעיות אין אונות, הרי שיש טיפולים נוספים שיכולים לבוא בחשבון. תחום רפואה זה יכול לסייע בבעיות אין אונות, תוך מיקוד במציאות הסיבות ומתן טיפולים שונים.

פוריות הגברפוריות הגבר היא נושא שזוכה להזנחה רבה. זאת למרות שמחצית מהמקרים של בעיות בפוריות נובעות לא מהאישה אלא מצד הגבר. תחום רפואי זה יכול להציע פתרונות וטיפולים שונים עבור גברים שזקוקים לאבחון או כבר אובחנו כסובלים מבעיות פוריות.

תפקוד מיני לקוי בגברים – תחום זה מציע פתרונות לגברים הסובלים מתפקוד מיני לקוי, עם תופעות שונות. בין היתר, פתרונות לשפיכה מוקדמת. כמו כן מטפלים גם בבעיות שונות בזקפה, לרבות תופעות של כאבים, צריבה וכדומה.

כליות ושלפוחית השתן – רופאים המתמחים בתחום זה מטפלים במגוון רחב של בעיות בכליות, לרבות אבנים בכליות, סרטן הכליות וכן מחלות של שלפוחית השתן, דלקות ועוד.

מחלות של האשכים – טיפול באשכים תמירים בילדים, טיפול במחלות ובעיות באשכים, יותרת האשך וכיוצא באלה.

וריקוצלהוריקוצלה כבעיית וורידים באזור כיס האשכים נחשבת לסיבה אפשרית לבעיות פוריות בגברים. יחד עם זאת לעיתים היא גם מלווה כאבים ואי נוחות בשק האשכים, ומפריעה לפעילות מאומצת וספורט. אחד הפתרונות לטיפול הינו פתרון ניתוחי, כירורגי. פתרון אחר שמתאים במקרים מסוימים הינו טיפול בצנתר.

ומהי מעבדה אנדרולוגית?

מכיוון שחלק מרכזי של תחום האנדרולוגיה עוסק בפוריות הגבר, ישנו תפקיד מרכזי למעבדות האנדרולוגיות. מעבדות אלה מתמחות בכל הבדיקות לזיהוי פוריות הגבר. מעבדות כאלה מהוות מרכיב חשוב ברפואה, הן פועלות בשיתוף פעולה עם מחלקות להפריה חוץ גופית בבתי החולים וכן משתפות פעולה עם בנקי זרע.

מקורות ולקריאה נוספת:
https://www.topdoctors.co.uk/medical-dictionary/andrology-treatment#
https://www.novaivffertility.com/fertility-help/what-is-andrology/
https://london-andrology.co.uk/news/urology-vs-andrology/

אולי יעניין אותך גם:

בעיות בתפקוד המיני בקרב חולי סרטן

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!