התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

אין אונות על רקע נפשי – תרופות פסיכיאטריות

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים


אין אונות על רקע נפשי - תרופות פסיכיאטריותגברים שסובלים מבעיות נפשיות וגם מבעיות אין אונות, צריכים להבין שאינם לבד. בעיות מיניות, כגון חוסר תפקוד זקפה או חוסר יכולת לחוות אורגזמה, קשורים במקרים רבים לדיכאון קליני ולצריכת תרופות פסיכיאטריות. החדשות הטובות הן כי רופאים יכולים לטפל ברוב הבעיות המיניות הקשורות לבעיות נפשיות.

בעיות בריאות הנפש עשויות להשפיע באופן שלילי, כולל פגיע בתחושת הרווחה, כך שהן משפיעות גם על חיי המין. הסיבה לכך היא שבעיות נפשיות נוטות לגרום לשינויים כימיים מבניים במוח.

היות והמיניות נשלטת חלקית על ידי אזורים מסוימים במוח והנוירוטרנסמיטורים שלהם, כל שינוי במבנים אלו עלול לגרום לבעיות מיניות. ובסופו של דבר, תפקוד מיני תקין כרוך בשני בני זוג שחווים מצב בריאותי גופני ופסיכולוגי טוב.

מה הקשר בין בעיות אין אונות לבין בעיות נפשיות?

תשוקה מינית מתחילה במוח ומתקדמת במורד הגוף. כימיקלים מיוחדים במוח, הנקראים נוירוטרנסמיטורים, מגבירים את התקשורת בין תאי המוח ומפעילים יותר זרימת דם לאברי המין. הבעיה היא, שדיכאון והפרעות מצב רוח אחרות, משבשות את תקשורת מעגלי המוח כשכימיקלים אלו אינם מתפקדים כראוי.

גברים רבים הסובלים מבעיות נפשיות מדווחים על תשוקה מינית נמוכה או העדר תשוקה מינית, ומצב זה מציב לחץ עצום על היחסים האינטימיים.

מתח נפשי וליקוי זקפה

מספר מחקרים קובעים שלחץ נפשי הוא גורם נוסף בהתפתחות אין אונות. אך רוב הבעיות המיניות מושפעות פחות ממתח ויותר מלחץ יומי הגורם לשפיכה מוקדמת.

מצד שני, מחקר אחד מצא שהתמודדות עם מתח היא אפשרות טיפול מוצלחת לגברים הסובלים מבעיות בתפקוד המיני. מתח מוביל לתגובת הילחם או ברח, אשר עשויה להשפיע לרעה על הברירות הכללית, החל מתפקוד הלב וכלי הדם ועד לבריאות הנפשית.

חלק מהגברים נוטים לרפא בעיות אין אונות בעזרת גלולות לשיפור התפקוד המיני, או לקחת תרופות פסיכיאטריות להתמודדות עם בעיות נפשיות, כאשר שיטות לניהול מתחים יכולות להיות אפשרויות טיפול מוצלחות יותר.

חרדה ובעיות אין אונות

בעיה נוספת בתחום בריאות הנפש שעלולה לגרום לבעיות בתפקוד המיני היא חרדה. מצב זה גורם לסערה פנימית קבועה ופחד שאינו נובע מסיבה ישירה. אנשים שסובלים מחרדה כרונית עלולים לחוות חרדת ביצוע מיני, העלולה להוביל למעגל קסמים שבו החרדה מובילה למניעת אינטימיות ומין בשל רגשות בושה ואשמה.

הפרעת פאניקה עשויה גם להוביל לבעיות בתפקוד המיני, ובמקרה זה, טיפול בדיבור ופסיכותרפיה יכולים לסייע בהפחתת תסמיני החרדה ולשיפור התפקוד המיני, באופן יעיל יותר מתרופות פסיכיאטריות, שאחת מתופעות הלוואי שלהן היא אין אונות.

האם תרופות פסיכיאטריות גורמות לבעיות אין אונות?

מספר תרופות פסיכיאטריות מסייעות לחיזוק מצב הרוח או תחושת הערך העצמי. תרופות פסיכיאטריות כוללות תרופות נוגדות דיכאון, כגון מעכבי ספיגה חוזרת של סרוטונין (SSRI), והן כרוכות בתופעות לוואי שאינן רצויות, העלולות לגרום לבעיות אין אונות.

תרופות נוגדות דיכאון מסייעות לשיפור מצב הרוח אצל אנשים הסובלים מדיכאון, באמצעות שינוי התפקוד של כימיקלים כימיים במוח. אך אותם כימיקלים קשורים לתגובה המינית. תרופות נוגדות דיכאון משפיעות על מסלולי העצבים המווסתים את התגובה המינית, מה שעלול לגרום לבעיות אין אונות.

תופעות הלוואי המיניות של נוגדי דיכאון גדלות ככל שהמינון עולה. תרופות נוגדות דיכאון המשפיעות על הסרוטונין, משמשות במקרים רבים לטיפול בשפיכה מוקדמת אצל גברים.

חשיבות הטיפול הנכון לבעיות אין אונות על רקע נפשי

רוב הגורמים לתפקוד לקוי של זקפה נובעים מבעיות אורגניות כגון בעיות בריאות לב וכלי דם. אך אין אונות עשויה להיות גם תוצאה של הפרעות פסיכולוגיות בסיסיות. אין להתעלם מהקשר בין גוף לנפש כאשר מטפלים בהפרעות מיניות כגון אין אונות, ומדענים מודעים יותר החום להשפעת בריאות הנפש על התפקוד המיני.

גברים שאינם מצליחים למצוא שיטה לטפל בבעיות המיניות שלהם, עשויים לחפש טיפולים צמחיים ותוספי תזונה על מנת לשפר את רמות הטסטוסטרון, אך אם הבעיה היא בעלת אופי פסיכולוגי, טיפולים אלו לא יסייעו.

מומלץ להתייעץ עם הרופא לגבי הגורמים לבעיות אין אונות ואפשרות נוכחות בעיות בריאות נפש בסיסיות הגורמות להן, וסוף סוף לפתור את הבעיה באמצעות התמקדות תחילה בטיפולים פסיכולוגיים במקום בתרופות פסיכיאטריות.

אולי יעניין אותך גם:

סרוגייט: טיפול בבעיות באינטימיות ובתפקוד המיני בעזרת בן/ת זוג חלופי/ת

כיצד אבטלה משפיעה על התפקוד המיני של הגבר?

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!