התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

ציפרלקס

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

ציפרלקסרופאים רושמים תרופות פסיכיאטריות לטיפול בהפרעות מצב רוח, להפרעת חרדה כללית או כדי לסייע לאנשים הסובלים מדיכאון. בדומה לתרופות נוגדות דיכאון חדשות אחרות, התרופה ציפרלקס מסווגת כתרופה ממשפחת התרופות נוגדות הדיכאון SSRI או מעכבי ספיגה מחודשת סלקטיבית של סרוטונין.

כלומר, התרופה פועלת לשיפור יעילות הנוירוטרנסמיטר סרוטונין במוח, ובכך להפחית את תסמיני החרדה והדיכאון.

תופעות לוואי מיניות הן בין התלונות הנפוצות ביותר הקשורות לתרופות נוגדות דיכאון. ההבנה כיצד התרופה ציפרלקס עלולה להשפיע על חיי המין, יכולה לסייע להתמודדות עם תופעות הלוואי.

למה ציפרלקס עלולה לגרום לבעיות אין אונות?

התרופה ציפרלקס משפיעה על הפרעות נפשיות באמצעות העלאת רמות הסרוטונין בגוף, והשימוש בה מאפשר חוויות תחושת שקט נפשי והפחתת החרדה.

אך אותה תחושת רוגע ויציבות עלולה להוריד את הליבידו, למנוע מההורמונים שגורמים לגוף להגיב למין ולבש את התקשורת בין המוח לתפקוד הגוף. במילים פשוטות, התרופה ציפרלקס עלולה לשנות את התגובה המינית.

תופעות הלוואי השכיחות אצל גברים, כתוצאה משימוש בציפרלקס, כוללות ירידה בליבידו וקושי בקבלת זקפה. גברים הנוטלים אתך התרופה מדווחים אף על אורגזמה מאוחרת או חסומה, ואצל חלקם היא גורמת לירידה עד לרמה כמעט אפסית בספירת הזרע.

ליבידו נמוך

בדומה לתרופות רבות נגד דיכאון, ציפרלקס עלולה לגרום לגברים לחוות ירידה בחשק המיני. התרופה פועלת במוח להקלת דיכאון, אך עשויה להיות כרוכה בתופעות לוואי מיניות שליליות. אחת התלונות הנפוצות ביותר לגבי התרופה מרכזת את השפעתה על חיי המין של גברים.

ציפרלקס גורמת לליבידו נמוך שמתרחש רק במהלך השלבים הראשונים של השימוש בה. הרצון הרגיל ביחסי המין צריך לשוב ככל שהגוף מתרגל לנוכחות התרופה.

קשיי שפיכה

ציפרלקס עלולה לגרום לגבר להתקשות לשפוך במהלך יחסי מין. כלומר, הוא עלול לחוות חוסר יכולת להגיע לאורגזמה או לעיכוב בשפיכה.

בשני המקרים, תופעת הלוואי מסווגת בלתי רצינית וברוב המקרים מפסיקה לגרום לבעיות לאחר שהמינון מותאם מחדש.

השפעת ציפרלקס על אימפוטנציה

בעוד שציפרלקס פועלת ללחימה בחרדה או דיכאון, היא גורמת לבעיות לא מכוונות בקרב חלק מהגברים, כגון אימפוטנציה, מצב בו גבר אינו מסוגל להגיע לזקפה אפילו עם גירוי מיני, או שהוא יכול להגיע לזקפה, אבל אז לאבד אותה במהלך הפעילות המינית. מצב זה עלול לגרום לירידה ביכולת הגבר לתפקד מינית.

תגובה שלילית זו, כשהיא מתרחשת במקביל לנטילת ציפרלקס, היא בדרך כלל בעיה זמנית, ומסתיימת לאחר שהמינון מותאם מחדש. יחד עם זאת, אם הבעיה אינה נעלמת מעצמה, מומלץ להתייעץ עם רופא לקבלת טיפול חדש.

התאמת המינון

התרופה ציפרלקס עלולה להשפיע על החשק המיני כמעט בכל מינון. אך מינונים גבוהים עלולים לגרום לעלייה בסיכון לתופעות לוואי מיניות. אם אתם חווים השפעה על התפקוד המיני, התייעצו עם הרופא לגבי המעבר למינון קטן יותר, אך לעולם אל תשנו את המינון מבלי להתייעץ תחילה עם הרופא.

חשוב לציין שאם מינון התרופה מופחת, יש להקפיד על מעקב רפואי צמוד במהלך מספר שבועות, כדי לוודא שהמינון הקטן יותר אינו מחמיר את הבעיות הנפשיות.

עיתוי יחסי המין

ביחסי מין, התזמון יכול להיות משמעותי. זה נכון במיוחד אם התרופה ציפרלקס מפחיתה את הליבידו.

אם המינון נקבע לפעם ביום, יתכן שניתן לפתור את הבעיות בתפקוד המיני באמצעות נטילת התרופה לאחר יחסי המין. החיסרון בשיטה זו הוא שיחסי המין פחות ספונטניים.

שינוי התרופה

אם שינוי המינון ועיתוי יחסי המין נכשל מטיפול בבעיות התפקוד המיני, חשוב להמשיך לנסות להתמודד עם תופעות הלוואי של ציפרלקס.

יתכן שיהיה צורך להחליף תרופה, והרופא עשוי להמליץ על תרופה אחרת שתגרום לפחות תופעות לוואי מיניות. הוא עשוי אף להוסיף תרופות מרשם על מנת להשלים את משטר התרופות הנוכחי.

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!