התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

אין אונות לאחר ניתוח ערמונית

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים


ניתוח ערמוניתסרטן הערמונית משפיע על אחד מתוך שבעה גברים. למרבה המזל, הוא קל ביותר לטיפול, במיוחד אם הוא מאובחן מוקדם.

הטיפול יכול להציל חיים, אך עלול גם לגרום לתופעות לוואי חמורות. אחת מתופעות הלוואי הנפוצות ביותר היא אימפוטנציה, הנקראת גם אין אונות, או תפקוד זקפה לקוי.

זקפה מושגת כשהמוח שולח אותות גירוי מיני אל עצבי הפין, וכתגובה, כלי הדם של הפין מתרחבים. זרימת הדם לפין מוגברת וגורמת לו להזדקף.

אין אונות הוא מצב המתרחש כשגבר אינו מסוגל להשיג זקפה או לשמור עליה למשך זמן מספיק לקיום יחסי מין או להשגת אורגזמה. בעיות רגשיות ובעיות במערכת העצבים, כלי הדם וההורמונים עלולים לגרום לאין אונות.

ניתוח לסרטן הערמונית ואין אונות

סרטן הערמונית נוטה להיות סרטן איטי. ניתוח הוא אפשרות טובה אם הרופא סבור שהסרטן מתרחש בבלוטת הערמונית. הניתוח תלוי גם בגיל, בבריאות הכללית ובגורמים אחרים.

כריתה רדיקלית של הערמונית כוללת את הסרטת בלוטת הערמונית, המקיפה את השופכה ממש מתחת לשלפוחית השתן. השופכה נושאת שתן וזרע מהגוף דרך הפין.

קיימים מספר סיכונים הקשורים לניתוח. שני צרורות קטנים של עצבים משני צידי הערמונית חשופים לפציעה במהלך הניתוח. סוג של ניתוח שנקרא ניתוח "חוסך עצבים" עשוי להיות אפשרי, בהתאם לגודל ומיקום הסרטן.

ניתוח עשוי לדרוש הסרת מספר עצבים אם קיים סיכון שהסרטן יפלוש לקבוצה אחת של עצבים או לשתיהן. אם שתי קבוצות העצבים מוסרות, יתכן שלא ניתן יהיה להשיג זקפה ללא סיוע של מכשירים רפואיים.

אין אונות במהלך התאוששות מניתוח הערמונית

לאחר הניתוח, גברים עלולים לחוות בעיות אין אונות במשך מספר שבועות, שנה או יותר, היות והניתוח עלול לפגוע בכל העצבים, השרירים וכלי הדם המעורבים בהשגת זקפה.

קיימים גם גורמים אחרים המשפיעים על אין אונות במהלך ההתאוששות, ולכן קשה לקבוע אם הבעיות בתפקוד המיני נובעות כתוצאה מתופעות לוואי שלאחר הניתוח. פגיעה ברקמת העצבים במהלך כריתה רדיקלית של הערמונית, עלולה להוביל לתקופת החלמה ארוכה יותר. אם גבר חווה בעיות אין אונות לפני הניתוח, הן לא תיפתרנה לאחר הניתוח.

שיפורים בשיטות ניתוח הערמונית הובילו לתוצאות טובות הרבה יותר לגברים רבים. תפקוד זקפה בריא לפני הניתוח עשוי אף לסייע בחיזוי תוצאה טובה יותר. הקרן לסרטן הערמונית מדווחת כי כמחצית מהגברים שעברו ניתוחי עצב ישובו לתפקוד המיני שהיה להם לפני הניתוח, במהלך השנה הראשונה לאחר הניתוח.

אורח חיים בריא מוביל להתאוששות טובה יותר, לתפקוד זקפה משופר ולרווחה הנפשית התורמת לבריאות מינית.

טיפול באין אונות לאחר ניתוח ערמונית

תרופות או מכשירים יכולים לסייע לשחזור התפקוד המיני התקין לאחר הניתוח. תרופות פופולאריות לאין אונות, כגון ויאגרה, יכולות להיות יעילות. כ-75% מהגברים שעוברים ניתוח חוסך עצבים בכריתה רדיקלית יכולים להשיג זקפות מוצלחות עם תרופות אלו. אם קיימות בעיות לב, הרופא לא ימליץ על שימוש בתרופות אין אונות, בשל הסיכון לסיבוכים רציניים.

גברים שאינם יכולים, או אינם מעוניינים לקחת תרופות לטיפול באין אונות, יכולים לשקול משאבת ואקום פין. המשאבה ממוקמת סביב הפין על מנת לסייע בדחיפת הדם לפין. טבעת גומי ממוקמת בבסיס הפין ומסייעת לשמירת הידוק המשאבה. גישת טיפות זו יעילה לרוב המשתמשים בה.

צינור גמיש המושתל באופן ניתוחי הוא אפשרות נוספת לטיפול בבעיות אין אונות. כפתור קטן מוחדר לאשכים, ונלחץ שוב ושוב מבחוץ על מנת לשאוב נוזלים לצינור. תהליך זה גורם לזקפה, וזוהי אפשרות יעילה ונסבלת היטב ברוב המקרים, אך אם קיימות בעיות בריאותיות, זהו אינו הפתרון הנכון.

הבנת אפשרויות הטיפול בבעיות אין אונות לפני ניתוח ערמונית עשויה לסייע בהפחתת החרדה לפני הניתוח. יש להתייעץ עם הרופא כדי להרגיע את החששות. מומלץ אף להשתתף בקבוצת תמיכה לסרטן הערמונית.

אולי יעניין אותך גם:

כיצד בעיות בתפקוד המיני משפיעות על הזוגיות?

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!