התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

ערמונית מוגדלת

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

ערמונית מוגדלתערמונית מוגדלת עלולה להפריע להשתנה ולגרום לתופעות לוואי פתאומיות, כולל צורך דוחק להשתין; השתנה תכופה; חוסר יכולת לרוקן את שלפוחית השתן; וזרימת שתן חלשה.

ניתוח לכריתת הערמונית (TURP) עשוי לסייע בהקלת תסמינים אלו, אך גברים שעברו הליך זה נוטים לחוות תופעות לוואי הקשורות לבעיות בתפקוד המיני, לאחר הניתוח.

בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד קובע שבין 50-70% מהגברים חווים שפיכה מדרדרת לאחר הניתוח. כלומר, הזרע המשוחרר במהלך האורגזמה חודר לשלפוחית ואינו יוצא מהפין. שפיכה מדרדרת נקראת לעתים אורגזמה יבשה. מצב זה אינו מזיק, אך עשוי להשפיע על הפוריות הגברית.

חלק מהגברים שעברו את הניתוח חווים גם בעיות אין אונות. זוהי אינה תופעת לוואי נפוצה של הניתוח, אך המצב מתרחש בקרב חמישה עד עשרה אחוזים מהגברים לאחר הניתוח.

תרופות לערמונית מוגדלת ותופעות לוואי מיניות

תרופות מסוימות המשמשות לטיפול בערמונית מוגדלת עלולות לגרום לקשיים בשמירה על זקפה. גברים הנוטלים חוסמי אלפא עלולים לחוות שפיכה נמוכה. הסיבה לכך היא כי תרופות אלו מרפות את שלפוחית השתן ואת תאי שריר הערמונית.

מעכבי רדוקטאז אלפא עשויים גם לגרום לאין אונות. בנוסף, חשק מיני מופחת הוא תופעת לוואי אפשרית של תרופות אלו.

כשלושה אחוזים מהגברים שלקחו דוטאסטריד דיווחו על תסמיני ליבידו ירוד בחצי השנה הראשונה. כ-6.4% מהגברים שנטלו תרופות פרוסקאר, חוו תסמינים אלו במהלך השנה הראשונה. כ-4.5% מהגברים שנטלו ג'אלין, דיווחו על ירידה בליבידו בחצי השנה הראשונה.

גברים הנוטלים תרופות אלו עשויים לחוות גם ספירת זרע נמוכה יותר, ירידה בהיקף הזרע ותנועת זרע נמוכה יותר. תופעות לוואי אלו נוטות לרדת עם המשך השימוש בתרופות.

האם הערמונית מוגדלת כתוצאה מאין אונות?

ערמונית מוגדלת בפני עצמה אינה גורמת לבעיות זקפה, אך מדענים עדיין אינם מבינים מדוע מצב זה ותסמינים בדרכי השתן התחתונות קשורים עם תפקוד לקוי של זקפה. רעיון אחד נוגע למערכת העצבים הסימפתטית, אשר מחקרים מראים כי היפראקטיביות אצל בעלי חיים וגברים עם תסמינים בדרכי השתן, קשורים לערמונית מוגדלת.

סיבי עצבים במערכת העצבים הסימפתטית משדרים אותות המשפיעים על מתח ותסמינים הקשורים ללחץ. עלייה באותות אלו עלולה להוביל לפעילות יתר במערכת העצבים הסימפתטית, אשר קשורה לבעיות זקפה.

ערמונית מוגדלת בגברים מבוגרים

מחקר חדש קובע שבעיות הקשורות לתפקוד המיני פוקדות גברים רבים ככל שהם מתבגרים. המחקר מראה כי בעיות בדרכי השתן הנגרמות כתוצאה מערמונית מוגדלת, כגון יקיצה פעמים רבות במהלך הלילה על מנת להשתין, עשויות להיות קשורות עם בעיות זקפה ובעיות אחרות הקשורות לאין אונות אצל גברים מבוגרים. המדענים סבורים ששני מצבים אלו עשויים במקרים רבים להיות משותפים.

לדברי החוקרים, תסמיני דרכי השתן התחתונות הופכים להיות נפוצים יותר כשגברים מזדקנים והערמונית שלהם גדלה, עד שהיא מגבילה את זרימת השתן. במקביל, בעיות עם זקפה עשויות אף להיות נפוצות יותר בקרב גברים מבוגרים, והן משפיעות על למעלה ממאה מיליון גברים ברחבי העולם, מעיל גיל 65.

תסמינים בדרכי השתן הקשורים לתפקוד מיני

במחקר, שפורסם בגיליון יוני 2004 של כתב העת Mayo Clinic Proceedings, החוקרים בדקו 2,115 גברים בין הגילאים ארבעים ל-79. הגברים מילאו שאלונים לגבי תפקודם המיני ותסמיני דרכי השתן מדי שנתיים.

החוקרים גילו שכל אחד מהמדדים של התפקוד המיני נקשרו באופן הפוך לחומרת תסמיני מערכת השתן שדווחו על ידי הגברים. ככל שתסמיני השתן של הגברים עלו, כך ירדה רמת התפקוד המיני שלהם.

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!