התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

סטטינים

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

סטטיניםסטטינים יכולים לא רק להוריד את רמת הכולסטרול ולהפחית את הסיכון להתקף לב או שבץ, אלא לשפר גם את הבריאות המינית אצל מבוגרים.

תפקוד לקוי של זקפה הוא מצב אותו חווים לעתים קרובות גברים מבוגרים הסובלים מבעיות לב וכלי דם, סוכרת או תסמונת מטבולית. בעיות מיניות עשויות, במקרים מסוימים, להתפרש כסימן אזהרה למחלות לב וכלי דם.

סטטינים הם תרופות מרשם להורדת כולסטרול. הם עובדים באמצעות חסימת חומרים שהגוף זקוק להם לייצור כולסטרול. הם מסייעים גם לטיפול בכולסטרול שהצטבר על דפנות העורקים, אשר גורם  לחסימה נוספת של כלי הדם.

ניתוח של מחקרים אקראיים מבוקרים

מדענים סקרו את הנתונים שהתקבלו מ-11 מחקרים אקראיים מבוקרים על תפקוד לקוי של זקפה וסטטינים. ממצאי המחקרים הוצגו במפגש המדעי השנתי של הקולג' האמריקאי לקרדיולוגיה, ופורסמו בכתב העת The Journal of Sex Medicine.

ממצאי ניתוח המחקרים מראים שסטטינים משפרים לא רק את בריאות הלב וכלי הדם ומפחיתים את הסיכון לשבץ והתקף לב, אלא משפרים אף את הזקפה.

אך המדענים מזהירים רופאים מפני מתן מרשמי סטטינים לטיפול בתפקוד לקוי של זקפה, כשלא קיימים תסמיני מחלות לב וכלי דם, או כאשר אין אונות עלותה להיגרם כתוצאה מגורמים פסיכו-סוציאליים.

הם מסבירים שהסיבה לכך היא הצורך בהמשך המחקר כדי להבין את הקשר בין טיפול בסטטינים לשיפור תפקוד הזקפה.

סטטינים אינם מטפלים בכל בעיות האין אונות

האפשרות לקחת טבלית שמטרתה לשפר את הכולסטרול ובמקביל גם את בעיות הזקפה, עשויה להישמע אטרקטיבית. אלא שבעוד שבעיות זקפה עשויות להתרחש כתוצאה מצמצום כלי דם, הן נגרמות ברוב המקרים כתוצאה ממתח נפשי, עישון או שתיית יותר מדי אלכוהול, והסטטינים אינם מטפלים במצבים אלו.

גברים שמבקשים להתמודד עם בעיות כולסטרול ולמנוע מחלות לב, יכולים להקפיד על תזונה ים תיכונית קפדנית.

כנס הקרדיולוגיה שפרסם את ניתוח המחקרים כטיפול אפשרי בסטטינים לליקויי זקפה, הראה במקביל כי מחקר איטלקי אחר הראה שתזונת דגים, ירקות, אגוזים ושמנים בריאים יכולה להפחית את המוות המוקדם כתוצאה ממחלות לב, ב-37%. כלומר, תזונה זו יכולה לשפר גם את זרימת הדם לפין באופן זהה, אם לא טוב יותר, מאשר סטטינים.

הטיפול בכולסטרול הוא שמשפר את תפקוד הזקפה

חלק מהגברים המשתמשים בסטטינים לטיפול בכולסטרול, מדווחים גם על שיפור בתפקוד הזקפה. רופאים מאמינים שהורדת הרמות הגבוהות של הכולסטרול משפרת את תפקוד תאי כלי הדם הלקויים, ומצב זה מסייע לתפקוד הזקפה.

בעיות רפואיות שמובילות למרשם סטטינים יכולות להיות אחראיות גם לשינויים בתפקוד המיני. ברוב המקרים, סטטינים נרשמים לאנשים הסובלים ממחלות כגון סוכרת או מחלות לב, אשר עלולות לגרום לליקוי זקפה. אם המחלה הבסיסית משתפרת עם הטיפול בסטטינים, אז גם תפקוד הזקפה צפוי להשתפר.

חסרונות סטטינים לטיפול באין אונות

מחקר שנערך בשנת 2008 באוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו, מספר סיפור אחר. החוקרים בחנו את השימוש בסטטינים והתפקוד המיני בקרב אלף גברים. מחציתם קיבלו סטטינים ומחציתם נטלו פלצבו.

הגברים שקיבלו את הסטטינים נמצאו בסיכון גבוה פי שניים לבעיות אין אונות, בהשוואה לקבוצה שקיבלה פלצבו, והם דיווחו על החמרת בעיות התפקוד המיני.

המדענים מסבירים שרופאים לא תמיד מתייחסים ברצינות למטופלים המדווחים על תופעות לוואי, מיניות או אחרות. במחקר אחר נמצא כי כאשר המטופלים התלוננו על תופעות הלוואי המוכרות ביותר של סטטינים, הרופאים שלהם הכחישו את האפשרות של הקשר, ביותר ממחצית המקרים.

תופעות הלוואי של סטטינים

תופעות הלוואי כוללות נזק לכבד, בעיות בתפקוד שרירים, עלייה ברמת הסוכר בדם או סוכרת מסוג 2, ותופעות לוואי נוירולוגיות כגון אובדן זיכרון או בלבול.

קיימות גם מספר תופעות לוואי שכיחות פחות חמורות, כגון כאבי שרירים ומפרקים, בחילות, שלשולים ועצירות.

מחקר שפורסם בשנת 2013 מצא שסטטינים במינון גבוה קשורים לסיכון גבוה יותר לאשפוז בשל פגיעה חמורה בכליות, עם סיכון שנמשך שנתיים.

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!