התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

וריקוצלה

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

וריקוצלהמערכת הרבייה הגברית מייצרת, מאחסנת ומניעה זרע. שק האשכים הוא שק העור המכיל את האשכים. הזרע וההורמון טסטוסטרון מיוצרים באשכים. הזרע מתבגר תוך כדי תנועה דרך צינור מפותל הממוקם מאחורי כל אשך ונקרא יותרת האשך.

חבל הזרע המחזיק את הזרע ואת עורק האשכים, מזרים דם לאשך, וקבוצת ורידים המחוברים לאשכים, הנקראים מקלעת, מנקזים את הדם מהאשכים, ומצננים את הדם בעורק האשכים לפני שהוא נכנס לשק האשכים. תרחיש זה מסייע לשמירת הטמפרטורה הדרושה על מנת לייצר זרע.

וריקוצלה משפיעה על 10-15 גברים מתוך מאה, והיא מתרחשת כשמקלעת הוורידים מתרחבת בשק האשכים.

מהי וריקוצלה?

וריקוצלה היא מצב של בעיית אשכים בו הוורידים במקלעת שק האשכים הופכים להיות מוגדלים. ורידים אלו זהים למצב של דליות ורידים ברגליים.

וריקוצלה עשויה להתחיל במהלך ההתבגרות, ולגדול במשך השנים. ברוב המקרים, וריקוצלה משפיעה יותר על הצד השמאלי של האשכים, היות והאנטומיה הגברית אינה זהה בשני הצדדים. לעתים וריקוצלה עשויה להתקיים בשני הצדדים במקביל, אך מצב זה נדיר.

ברוב המקרים, וריקוצלה אינה גורמת לבעיות ואינה מזיקה. אך לעתים רחוקות היא עלולה לגרום לכאבים, בעיות פוריות, או הגדלה הדרגתית או כיווץ של האשך.

השלכות וריקוצלה על אין אונות

התסמינים הנפוצים ביותר של וריקוצלה הם סחרחורת, כאבי ראש, ריכוז לקוי ועייפות. תפקוד לקוי של זקפה ודליות ורידים הם תסמינים נוספים של וריקוצלה, המתרחשים כתוצאה מזרימת דם ירודה ותפקוד לקוי של כלי דם.

תפקוד לקוי של זקפה אצל גברים נובע בעיקר בשל חוסר יכולת המוח לשלוט בצורה נכונה בזרימת הדם לתוך ה-cavernosum קורפוס, והתוצאות הן זרימת דם לקויה לפין המשפיעה על הזקפה.

טיפול בווריקוצלה המשפיעה על אין אונות

תרופות לטיפול בבעיות זקפה, כגון ויאגרה או סיאליס, מסייעות לשיפור בעיות זרימת הדם הנגרמות כתוצאה מווריקוצלה.

אם וריקוצלה משפיעה על תפקוד לקוי של זקפה, סביר להניח שהתרחש נזק למערכת העצבים האוטונומית הבסיסית שלא תוקן בשל דלקת מטבולית. למרבה המזל, ההתקדמות בטיפולים מאפשרת לטפל כיום בדלקת מטבולית ולתקן את הנזק האוטונומי, גם אם הפגיעה המקורית התרחשה לפני חמישים שנים.

לאחר התיקון, מערכת העצבים האוטונומית מבריאה ואז ניתן לווסת את לחץ הדם המוביל לשיפור הזקפה והבראת הוורידים.

אולי יעניין אותך גם:

האם אין אונות קשורה לבעיות פוריות?

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!