התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

בעיות לב

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

בעיות לבמחקר חדש גדול שנערך במרכז הלאומי לאפידמיולוגיה ובריאות האוכלוסייה באוניברסיטה הלאומית של אוסטרליה, ממליץ לרופאים לבחון מקרוב את הבריאות הכללית של גברים הסובלים מאין אונות.

גברים החווים בעיות זקפה מתונות, אך ללא בעיות לב ידועות, ניצבים בפני סיכון נוסף משמעותי להתפתחות מחלות לב וכלי דם בעתיד. וככל שתפקוד הזקפה הופך להיות בולט יותר, גוברים הסימנים של מחלת לב נסתרת וסיכון למוות מוקדם.

באופן שאינו מפתיע, החוקרים האוסטרלים מצאו שגברים המאובחנים עם בעיות לב בשילוב עם חוסר תפקוד זקפה, נמצאים בסיכון הגבוה ביותר.

הקשר בין בעיות לב לאין אונות

בקרב גברים בגילאי 45 ומעלה, ללא מחלת לב מאובחנת, הגברים שחוו בעיות זקפה בינוניות או חמורות, נמצאו בסיכון גבוה פי חמישים לאשפוז בשל בעיות לב. חוסר תפקוד זקפה הגביר את הסיכון לאשפוז עוד יותר כאשר הגברים היו עם היסטוריה של מחלות לב וכלי דם.

בעיות זקפה, שהופכות להיות נפוצות יותר ככל שגברים מתבגרים, אינם ערובה לבעיות  לב. אך גברים הסובלים מבעיות זקפה צריכים להתייעץ עם רופא ולבקש בדיקת לב. עליהם להיות מוערכים לגבי הסיכון העתידי שלהם למחלות לב וכלי דם, וכל סיכון שמזוהה, צריך להיות מטופל כראוי.

המדענים דיווחו שכשישים אחוזים מהגברים בגילאי שבעים ומעלה, סובלים מבעיות זקפה בינוניות עד חמורות. המצב עשוי להציב מגבלות עיקריות על פעילות מינית וכרוך בשימוש בתרופות כגון ויאגרה, שיכולות לכלול תופעות לוואי ואתגרים מביכים מבחינת עיתוי יחסי המין והמינון המתאים.

חשיבות זיהוי סימני בעיות אין אונות כסיכון לבעיות לב

גורמים שונים עשויים לתרום לאימפוטנציה, אך ידוע שתפקוד לקוי של זקפה הוא בעיקר תוצאה של מחלות לב וכלי דם בסיסיות.

רופאים מאמינים שאין אונות היא סימן אזהרה מוקדם לבעיות לב, אך אינם מבינים למה. המדענים סבורים כי עורקי הפין קטנים יותר מהעורקים בחלקים אחרים בגוף, מה שעלול להגביר את הסיכון לחשיפת בעיות כאשר רירית העורקים מתדרדרת.

המחקר החדש שואף לקבל תובנה נוספת לגבי חומרת תפקוד הזקפה המשפיעה על הגברת הסיכון למחלות לב וכלי דם. החוקרים עקבו אחר למעלה מ-95,000 גברים בגילאי 45 ומעלה, והשוו נתוני בריאות שנאספו בין השנים 2006 ל-2009, לנתוני בריאות שנאספו בשנת 2010.

הם התאימו את הנתונים הסטטיסטיים לגורמים כגון עישון או שתיית אלכוהול, ומצב סוציו אקונומי. הם מצאו כי גברים עם בעיות זקפה חמורות, בהשוואה לגברים ללא הבעיות, נמצאו בסיכון גבוה פי שמונה ללקות באי ספיקת לב, ובשיעור גבוה בשישים אחוזים לחלות במחלות לב, וכמעט פי שניים עם הסיכון למוות.

מסקנות המחקר

החוקרים מאמינים שבעיות לב שכיחות ביותר, כך שגם עלייה מתונה יחסית בסיכון מובילה למספר משמעותי של גברים המושפעים מהמחלות.

בקרב גברים ללא עבר של מחלת לב וכלי דם, אומדן של שישה מתוך אלף גברים בשנה, שלא היו להם בעיות בתפקוד הזקפה, אושפזו בבית החולים כתוצאה ממחלת לב כלילית, לעומת שמונה מתוך אלף גברים בשנה עם בעיות מתונות של זקפה ותפקוד מיני לקוי. תשעה מתוך אלף גברים בשנה אובחנו עם בעיות זקפה חמורות.

בנוסף, בקרב גברים עם היסטוריה של מחלות לב וכלי דם, כעשרים מתוך אלף גברים בשנה, פיתחו בעיות זקפה ואושפזו בבית החולים בעקבות מחלת לב כלילית, בהשוואה ל-28 מתוך אלף גברים בשנה שסבלו מתפקוד לקוי של זקפה ברמה נמוכה.

המדענים סבורים שיתכן שתרופות לטיפול בבעיות זקפה, כגון ויאגרה, גורמות לגברים לפתח בעיות לב שאינן מאובחנות בזמן.

אולי יעניין אותך גם:

מבט מקרוב על מחלת המין שנקרואיד

ויאגרה זה נהדר, אבל לא לכול הגברים מותר

לא רק גברים: בעיות בתפקוד המיני של נשים

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!