התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

התקשרו כבר עכשיו ותוך זמן קצר תחושו בהבדל!

אימפוטנציה

צוות המומחים המקצועי שלנו יכול לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

תוכן עניינים

אימפוטנציהאימפוטנציה היא בעיה נפוצה בקרב גברים ומאופיינת בחוסר יכולת עקבית לקיים זקפה מספקת ליחסי מין, או חוסר יכולת להגיע לשפיכה, או שניהם.

אין אונות משתנה בקרב גברים, ועשויה להיות כרוכה בחוסר יכולת מוחלטת להשיג זקפה או שפיכה, כמצב עקבי, או נטייה להחזיק זקפות קצרות ביותר בלבד.

הסיכון לאימפוטנציה עולה עם הגיל ושכיח הרבה יותר בקרב גברים בגילאי שישים לעומת גברים בגילאי ארבעים. גם גברים שאין מקפידים על אורח חיים בריא, אינם אוכלים תזונה בריאה, שותים הרבה אלכוהול ואינם מקפידים על פעילות גופנית, נוטים לסבול מאימפוטנציה.

הבחנה בין תסמיני אימפוטנציה לבין מצבים בריאותיים אחרים

כדי לקבוע במדויק אם גבר סובל מאימפוטנציה, יש להבחין תחילה בין תפקוד זקפה לקוי, לליבידו נמוך, שכן שני המצבים עלולים לגרום לחוסר גירוי פיזי. גברים הסובלים מאימפוטנציה חווים תשוקה מלאה למין, בעוד שאצל גברים שחווים רמות ליבידו מופחתות, השאיפה לאינטימיות מינית נעלמת. הקפדה על הבחנה חשובה זו היא הצעד הראשון לקראת זיהוי מדויק של הבעיה המינית.

מאפיינים פיזיים נפוצים של אימפוטנציה כוללים זקפה רופפת מדי לחדירה מוצלחת לנרתיק, כמו גם זקפה שאינה נאותה לקיום יחסי מין, או זקפה הנמשכת לפרק זמן קצר. גברים אימפוטנטים עשויים אף לאבד לחלוטין את היכולת להשיג זקפה, ללא קשר לרמות הרצון המיני שלהם.

תסמינים נפוצים לאימפוטנציה

אימפוטנציה עשויה לכלול את התסמינים הבאים:

  • בעיות בהשגת זקפה.
  • בעיות בשמירה ל זקפה למשך פרק זמן ארוך מספיק.
  • חשב מיני מופחת.
  • תחושות מבוכה או אשמה.
  • הערכה עצמית נמוכה.
  • תסמיני הפרעות מיניות אחרות.

חלק מההפרעות המיניות הקשורות לאימפוטנציה עלולות לגרום לתסמינים חופפים, כגון בעיות שפיכה, שפיכה מוקדמת, במצב בו השפיכה מתרחשת מוקדם מדי; שפיכה מאוחרת, כאשר השפיכה אורכת זמן רב מדי; וחוסר היכולת לחוות אורגזמה לאחר גירוי מספיק.

במקרים מסוימים, אימפוטנציה עשויה להיות קשורה לבעיות בריאות שעלולות להוביל לסיבוכים חמורים ואף מסכני חיים. יש לקבל טיפול רפואי מיידי במצב בו מתרחשים תסמינים חדשים, או כשתסמיני אימפוטנציה חוזרים ונשנים.

מדוע מתרחשים התסמינים?

זקפה מתרחשת כשהדם ממלא את הפין. ברוב המקרים, כשגבר מתעורר מבחינה מינית, כלי הדם, השרירים, העצבים וההורמונים, פועלים בשילוב על מנת ליצור זקפה. תסמיני אימפוטנציה עלולים להתרחש כאשר תהליך זה משתבש.

חלק מהגברים חווים את התסמינים מדי פעם בלבד, ואחרים סובלים מתסמינים קבועים של בעיות זקפה הפוגעים ביחסי המין שלהם.

כדי לאבחן אימפוטנציה ולטפל בה בהצלחה, גברים שסובלים ממצב זה במשך תקופה ארוכה, צריכים להתייעץ עם הרופא שלהם על מנת לדון בתסמינים שנצפו. התמודדות עם בעיות אלו עשויה להיות מביכה, אך התוצאות החיוביות האפשריות כתוצאה מאבחון וטיפול מקצועי, עולים בהרבה על חששות אלו.

ייעוץ רפואי לאימפוטנציה

מומלץ להתייעץ עם רופא כשמתרחשות בעיות עקביות עם השגת זקפה או שמירה עליה. יש לקבל ייעוץ רפואי גם במצב בו מתרחשת שפיכה מוקדמת או מעוכבת.

חלק מהגברים מתביישים לספר לרופאיהם על תסמיניהם, אך עליהם לזכור שתפקיד הרופא הוא לסייע בהרכבת תוכנית טיפול מוצלחת למצב, ולהקשיב לחששות.

רופא המשפחה הוא איש המקצוע הראשון לתחילת הטיפול. בשלב מסוים, המטופל עשוי לקבל הפניה לאורולוג, רופא המתמחה במצבים בריאותיים המעורבים בדרכי השתן ומערכת הרבייה הגברית.

דיווח על התסמינים

במהלך ההתייעצות עם הרופא, יש להקפיד ככל הניתן על פתיחות וכנות לגבי התסמינים. יש ליידע את הרופא לגבי תדירות התסמינים והימשכותם.

יש לדווח לרופא גם על כל תרופות המרשם הנצרכות בהווה; מצבים בריאותיים אחרים; שתיית אלכוהול או עישון.

בנוסף, מומלץ לחלוק את כל השינויים בחיים, או מצבי הלחץ העלולים להשפיע על בריאות הנפש, כגון מוות של אדם אהוב, שינויי קריירה, לידת תינוק, או בעיות במערכת היחסים.

אולי יעניין אותך גם:

כיצד אבטלה משפיעה על התפקוד המיני של הגבר?

Picture of גברא פתרון טבעי לאין אונות
גברא פתרון טבעי לאין אונות

גברא כבר 26 שנה עוזרת לגברים הסובלים מאין אונות ומייסדת הפורטל לאין אונות בישראל, המקום עם המידע המקיף ביותר על כל הסיבות והגורמים לאין אונות, על דרכי ההתמודדות והטיפול ומייעצים בנושא!

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!