יום רביעי ד בכסלו, 22 בנובמבר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי > תחומי דעת > מדעים >

חלל


מילון מקוון
תנ"ך
אנצ' לילדים
מפות בישראל
חיפוש בספריה
היפוך טקסט
חיפוש תמונות
מחשבון מדעי
לוח שנה עברי-לועזי
ניקוד אוטומטי

סוכות בחגים
סוכות בחב"ד
סוכות-חג השמחה
סוכות-חג המים
חג סוכות בעמל
שעשועים לחג
ארבעת המינים
ארבעת המינים
שמחת תורה
שמחת תורה בחב"ד

הרשם לרשימת הדיוור

הסר אותי מהרשימה

משתמש:
סיסמה:
? שכחת סיסמה

להרשמה לחץ כאן


לוויינים שביטים אסטרופיסיקה
חלליות מערכת השמש אסטרואידים
ישראל בחלל אסון המעבורת אסטרונאוטים
מטאורים לוויינים שביטים
אסטרופיסיקה חלליות מערכת השמש
אסטרואידים ישראל בחלל אסון המעבורת
אסטרונאוטים מטאורים  

נמצאו 74 תוצאות, מוצג דף מתוך 4.
 4  3  2  1 

אלבום התמונות של היקום
תמונות חלל עדכניות תוכלו למצוא באוסף התמונות שצולמו על ידי טלסקופ החלל האבל.הטלסקופ שנבנה בשיתוף פעולה בין נאס"א לסוכנות החלל האירופית ,חג סביב כדור הארץ מאז אפריל 90 במסלול קבוע בגובה 600 ק"מ . הוא מצויד במצלמה שמעבירה אל כדור הארץ תמונות ,שרבות מהן מתפרסמות באתר . יש כאן גם קבצי טקסט ,קטעי אנימציה וכמה סרטונים.
שפה:אנגלית   |   מצאת טעות ?
 

אסטרונומיה
האסטרונומיה היא תחום המדע העוסק בחקר החלל והגופים שבו. זהו אחד המדעים העתיקים ביותר ובעלי ההשפעה הנרחבת ביותר על חיי הפרט ועל החברה האנושית ותרבותה. כיצד התפתח הידע באסטרונומיה לאורך ההיסטוריה האנושית?
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?

אסטרופדיה
האסטרופדיה העברית היא מיזם של המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א, שמטרתה לספק ידע באסטרונומיה, במדע בכלל ופיזיקה בפרט, ללא תשלום, לכל דורש. האסטרופדיה מיועדת לציבור הרחב המתעניין במדע ובפרט לתלמידי תיכון, מורים, וחובבי אסטרונומיה. האסטרופדיה מכילה מאמרים (על פי רוב בני מספר עמודים) בנושאים שונים. כל מאמר כולל, הגדרות למושגים שונים.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

ארבעה שנסעו אל השמש העומדת
התגלית של קופרניקוס (מאה 16); מה גילה קופרניקוס, מה באמת אמר גלילאו לפני מותו ומה חשבו פעם האנשים על מערכת השמש?
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?

אתר החלל הישראלי
האתר מאפשר הצצה אל עולמם של האסטרונאוטים הישראלים הראשונים בחלל והוא כולל הסבר שווה לכל נפש באשר למשימה כולל האתר ידע על פיתוחים טכנולוגיים של ישראל הקשורים לחלל וכן קישורים רבים לאתרים נוספים בתחום. גולת הכותרת של האתר הינו מדור ת.ד.1002 יוסטון" שדרכו ניתן לשלוח שאלות, לצמד האסטרונאוטים שלנו. מבית מט"ח.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

בית הספר לאסטרונומיה
בית הספר לאסטרונומיה שבמכללת עמק הירדן, האתר מכיל שיעורים ללמידה עצמית, מאגר שאלות ותשובות ,מילון מונחים ,שאלת היום ועוד הפתעות מעניינות בנושא אסטרונומיה.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

בית על מאדים
כוכב הלכת מאדים מהלך קסם על אנשים בשל צבעו האדום, בשל האפשרות שיש בו חיים ואולי אף בשל האפשרות לחיות בו בעתיד. באתר הבא סקירה אודות אפשרויות הקיום במאדים.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

גולשים בחלל
חולמים להצטרף למשימת חלל משלכם, לתכנן אותה לכל פרטיה ולהציגה בפני כל העולם... רוצים לשלוח חללית אל מערכת השמש או לערוך תצפיות אל תוך גלקסיית שביל החלב; ואולי תרצו דווקא להביט מגבוה אל כדור-הארץ ולראות משם את מה שלא רואים מכאן? ואולי יעניין אתכם לחקור כיצד העניינים מתנהלים במצב של חוסר כבידה, כמעט ללא משקל, אי-שם - רחוק מכוח המשיכה של כדור-הארץ? האתר הבא יאפשר לכם להתנסות בכל אלה בצורה וירטואלית וחוויתית.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?

גלקסיות
גלקסיה היא ריכוז עצום של כוכבים הנמצא באזור אחד ביקום. בגלקסיה "רגילה" יש מאות מיליארדי כוכבים (או יותר), ערפיליות, ענני אבק וגז. כל הכוכבים שאנו רואים בשמי הלילה, שייכים לגלקסיה שלנו - גלקסיית שביל החלב. בעבר חשבו שזהו היקום כולו, אך, כיום ידוע שישנן ביקום עוד מיליארדי גלקסיות, וביניהן מרחקים עצומים.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?

גלקסיית שביל החלב
תאור קצר של גלקסיית שביל החלב ומקומנו ביקום העצום.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

גלריית תמונות מהחלל
אוסף מדהים של מאות תמונות מהחלל הממוינות על פי נושאים , כוכבים לווינים וכו... לחצו על הנושא המתאים ולפניכם יופיע אוסף עשיר של תמונות מאותו הנושא.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

האגודה הישראלית למדעי התעופה והחלל
אגודה המקדמת את הפעילות המקצועית של תחום האווירונאוטיקה והאסטרונאוטיקה בישראל. באתר האגודה תוכלו לקרוא את תולדותיה, ארועים ופעילויות שהיא מארגנת וחדשות חלל ותעופה.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

האם יש שם מישהו ?
אפשרות קיומן של צורות חיים נוספות ביקום. האם אנו יחידים בחלל? האם בכל היקום הכביר הזה, על מיליארדי הגלקסיות שלו, שכל אחת מהן מונה מיליארדי כוכבים, אין עוד יצורים נבונים מלבדנו? האם התהליך המופלא הנקרא אבולוציה, שראשיתו בעצם הופעת החיים ושיאו בהתפתחות התבונה, התרחש אך ורק בפינה נידחת זו של היקום - באחד מכוכבי-הלכת של שמש בלתי-נחשבת, בשוליה של גלקסיה חסרת ייחוד?
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

הבטים פיזיקליים באסטרונומיה
אוסף מאמרים בקובצי וורד העוסקים בתופעות אסטרונומיות ובהיבטים הפיסיקליים שלהם כפי שנחקרו על ידי מדעני העבר: קפלר – תנועת כוכבי הלכת, גלילאו – התמדה, הטלסקופ, ניוטון – חוקי התנועה, הכבידה, גיאות ושפל והאלי– שביטים.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

החיפוש אחר חיים חוץ ארציים
קארל סאגאן שופך אור על המאמצים למצוא צורות חיים תבוניות אחרות. המאמץ גדול, סיכויי הצלחתו נמוכים, אך התמורה עשויה לעלות על כל דמיון.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

הידען
מגזין מדע פופולרי בעריכת העיתונאי אבי בליזובסקי. באתר חדשות מתחום המדע תוך התמקדות בתחומי החלל והעתידנות. עוד באתר קטעי ארכיון מתוך כתב העת פנטסיה 2000.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

הידען - חיים בחלל
מבחר מאמרים העוסקים בחיפוש אחר חיים בחלל, חייזרים ועבמי"ם מבית היוצר של אתר הידען.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

היכונו לשעתיים המוזרות ביותר בהיסטוריה של חקר החלל
שעתיים. זה הזמן שייקח לחללית סוכנות החלל האירופאית "הויגנס" לצנוח על הירח טיטאן 14-ב בינואר 5002. במהלך הצניחה דרך ענני הערפיח הכתומים והעבים תדגום החללית את האטמוספרה של טיטאן, תמדוד את מהירות הרוח ותבדוק אם יורד שם גשם, תאזין לקולות הזרים ותצלם - וכל זאת כמובן אם הכול יתנהל כשורה.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 

היקום
כמה נתונים חשובים אודות היקום שלנו , בינהם נתוני : גודל , בהירות , מהירות , אורך חיים , מסה ומרחק.
שפה: עברית   |   מצאת טעות ?
 
 4  3  2  1 

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק