יום שלישי ג בכסלו, 21 בנובמבר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

מילון מקוון
תנ"ך
אנצ' לילדים
מפות בישראל
חיפוש בספריה
היפוך טקסט
חיפוש תמונות
מחשבון מדעי
לוח שנה עברי-לועזי
ניקוד אוטומטי

סוכות בחגים
סוכות בחב"ד
סוכות-חג השמחה
סוכות-חג המים
חג סוכות בעמל
שעשועים לחג
ארבעת המינים
ארבעת המינים
שמחת תורה
שמחת תורה בחב"ד

הרשם לרשימת הדיוור

הסר אותי מהרשימה

משתמש:
סיסמה:
? שכחת סיסמה

להרשמה לחץ כאןבאך, יוהאן סבסטיאן
1685-1750

מייסדה של המוסיקה הקלאסית המודרנית

אחד האנשים הדגולים ביותר, שזכו להוקרה עמוקה בהיסטוריה של המוסיקה המערבית. נולד בגרמניה למוסיקאי העיירה והיה נצר למשפחה, שהמורשת המוסיקלית המקצועית שלה התפרשה על תקופה של 100 שנים.
כל ימיו חי יוהאן סבסטיאן באך בגרמניה, בה כתב ולימד מוסיקה ואף ביצע יצירות מוסיקליות. באך, שהתייתם בהיותו בן 10, עבר להתגורר עם אחיו יוהאן כריסטוף באך, שהיה נגן עוגב. עם סיום לימודי המוסיקה שלו בשנת 1703, נתמנה כנגן עוגב בכנסיה. שנתיים מאוחר יותר, כבר השתתף באך בקונצרט של נגן העוגב בעל המוניטין באותה עת, דיטריך בוקסטהודה, שהשפיע רבות על חייו של באך ועל הקריירה שלו.

בשנת 1717, אחרי תשע שנים כנגן עוגב בחצר המלוכה, נעשה באך מנצח בחצרו של הנסיך ליאופולד מאנהלט בקתן. כאן ניתנה לו ההזדמנות לכתוב חלק מיצירותיו, שהעניקו לו את שמו המהולל עד היום הזה. ששה ה"קונצרטים ברנדנבורגיים" לקונצרט קאמרי, הם בין היצירות המובילות של המוסיקה הקלאסית. אשתו הראשונה של באך, מריה ברברה אבך, מתה ב- 1720, אחר שהביאה לעולם שבעה ילדים. בשנת 1721 הוא נשא לאישה את אנה מגדלנה ווילקן, זמרת מחוננת שבשבילה כתב מספר פרטיטורות ויצירות אחרות. במהלך חיי נישואיהם נולדו לזוג 13 ילדים. ארבעה מן הילדים היו למלחינים יידועי שם בעצמם: ויליהלם פריידמן באך , קרל פיליפ עמנואל באך, יוהאן כריסטוף פרידריך באך ויוהאן כריסטיאן באך.

בשנת 1723 קיבל בך משרת מורה בבית הספר למוסיקה בלייפציג ונשאר שם עד סוף ימיו. הצורך התמידי בלחנים חדשים, גרם לו לפרוח כמלחין והוא יצר מספר מדהים של קנטטות, פוגות, המנוני מקהלה המושרים בכנסיה, וקומפוזיציות אחרות. באך היה וירטואוז בנגינת העוגב, מחבר קומפוזיציות ועושה אימפרוביזציות בצורה מבריקה. הוא היה אמן השימוש בקונטרפונקט, שהוא מירקם מוסיקלי, הנוצר משילוב שתי מנגינות שחוברו בנפרד. המוסיקה שיצר הייתה לא רק בבחינת אופקים חדשים לכלי העוגב, כי אם גם לכינור, צ'מבלו וכלי תזמורת אחרים.מגריט, רנה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק