יום שני ג בחשוון, 23 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

צ'רלי בממלכת השוקולד

ווילי ונקה (בהופעה קומית  ומרושעת של ג'וני דפ )הוא מיליונר שעסוק בעצמו החי בתוך מפעל שוקולד ענקי. יום אחד הוא מכריז על מבצע שבמסגרתו יוכנסו כרטיסים מוזהבים לחמש עטיפות של חטיפי שוקולד והזוכים יוזמנו לסיור במפעל השוקולד המסתורי שלו שרגל אדם לא דרכה בו מזה שנים רבות.

צ'רלי באקט הוא ילד טוב ממשפחה ענייה שחי בצלו של מפעל השוקולד של וונקה. למרות שמדובר במשפחה ענייה בכסף הם עשירים בחום ובאהבה. יום אחד צ'רלי מוצא שטר כסף ברחוב והולך לקנות שוקולד. בתוך החטיף שלו הוא מוצא את הכרטיס המוזהב האחרון המוביל אותו לסיור מקיף בעולמו הבלתי נשכח של ווילי וונקה.
 
ובהחלט מדובר בעולם בלתי נשכח. חכו שתפגשו את האומפה לומפה, מאות ננסים בגילומו של אותו שחקן, דיפ רוי המשעשע, המבצעים בכל פעם שיר בסגנון אחר, מאות סנאים אגרסיביים שלא אוהבים שמטרידים אותם, ממתקים בגדלים מפלצתיים, ארמון שוקולד, נהר שוקולד, חרקי ענק, ילדים מפונקים ומרושעים וכמובן ג'וני דפ מעולה מתמיד ופרדי היימור ("למצוא את ארץ לעולם לא") הילד הכי חמוד באנגליה.
 
בשנת 1964 הספר של רואלד דאל יצא לאור והוא חגג לא מזמן ארבעים שנות מדף. בשנת 1971 הוא זכה לעיבוד קולנועי ראשון בכיכובו של ג'ין וויילדר והפך עם השנים לסרט משפחה חביב שערכו היה תמיד יותר נוסטלגי מאשר קלאסי (כאשר צופים בו היום הוא די משעמם).

לעומת זאת סרטיו של ברטון מראשית הקריירה הקולנועית שלו מסוף שנות השמונים עדיין עושים זאת, מה שקשה להגיד על סרטים אחרים מאותה תקופה. אפשר לנבא שגורלו של "צ'רלי בממלכת השוקולד" יהיה דומה. לא רק בגלל הפעלולים המרהיבים הרי הם רק הולכים ומשתכללים מדי שנה, בעיקר מדובר בתסריט ובשני מרכיבים חשובים המתקיימים בו: הראשון הוא התייחסות היסטורית של הסרט לתרבות שממנה הוא צמח ועוד יותר מרשים האספקט השני - הנשמה שהסרט הזה מכיל.
 
ב"צ'רלי בממלכת השוקולד", על כל הרשעות שלו, יש המון נשמה מהסוג שקשה מאוד למצוא במוצרים הוליוודיים קיציים. יש תחושה של תמימות אמיתית של ילד מאחורי המוצר המסחרי העצום הזה.

"צ'רלי בממלכת השוקולד" נועד אמנם גם כדי לסחוט מה שיותר כסף מכיסי ההורים אבל בדיוק כמו ווילי וונקה שמשקיע את נשמתו בשוקולד ומרוויח המון כסף, גם ברטון וחבריו השקיעו את נשמתם בפרויקט המרהיב הזה ולכן מגיע להם שתלכו לראות לקולנוע ותתנו ביס בשוקולד הטעים של וונקה וחבריו.

נשמח לקרוא בפורום בידור את הדעה שלכם על הסרט.

הכתבה בשיתוף עם
אתר סרט
30.07.2005השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


פלה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק