יום שבת א בחשוון, 21 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

לקסיקון כרטא

נכון שמאז שפרץ לחיינו האינטרנט נדמה שכבר אין צורך בכרכים עבי כרס של מילונים ואנציקלופדיות למיניהן. שהרי בהקשת כפתור אחת אנו נחשפים לשטפון של פרשנויות  והבהרות לגבי  כל מושג שאנו מעלים על דעתנו.
אבל כשהגיע אלי  'סופר לקסיקון  כרטא' הבנתי עד כמה יש עדיין צורך בספר שמאגד בתוכו אלפי מושגים וערכים שמבהירים לך בפרשנות קצרה בהירה מנומקת ומדויקת  על מה מדובר ומה המקור.

הלקסיקון, בהוצאת כרטא, הוא מיני אנציקלופדיה בכרך אחד,  פרי מחקר מעמיק של שנים מחולק לפי אותיות הא-ב'. הוא מעוצב בקפידה ואיפה שאת לא פותחים את הספר אתם מיד נופלים על ערימת מושגים המבוארים בתמציתיות ובהירות.

מחלת האלצהיימר שוכנת ליד המקובל והפייטן אלקבץ שלמה בן משה הלוי ומיד לאחריו הסופרת האמריקאית אלקוט לואיזה מאי  שכתבה את 'נשים קטנות'. ובהמשך מבוארים בסדר רץ מושגים כמו 'אלקטורים', 'אלקטרה' ואלקטרוליזה וכן הלאה וכן הלאה. כשליד כל מושג כמעט איור או תצלום קטן של הנמען.

אהבתי לדפדף באנציקלופדיה המקיפה הזאת שכוללת 960 עמודים ו 15,000 ערכים, איורים, תצלומים, טבלות ותרשימים הנוגעים בכל תחומי החיים:  
מדעים ואמנויות, גיאוגרפיה והיסטוריה, ביוגרפיות ופוליטיקה. עם דגש מיוחד למדינת ישראל ולהיסטוריה של העם היהודי.
מדובר בלקסיקון קומפקטי, מעודכן, מאוייר, מקיף, מעמיק ונוח לשימוש ועל כך יש לתת מחמאות לרימונה גרסון שערכה את הלקסיקון ולאירנה שניטמן שעיצבה אותו.

ספר חובה לתלמידים ובכלל לכל מי שסקרן וחפץ בטעימות קטנות ובאמצעותן להיחשף לשפע של ידע כללי. מומלץ במיוחד לכל אוהבי הטריוויה!

לרכישה מוזלת של הלקסיקון

28.05.2005השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


נובל, אלפרד ברנהרד

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק