יום שישי ל בתשרי, 20 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

בראשית בצלילים

בתוך ים ההצגות וההפקות לילדים השוטף את ארצנו, שרובם מבוצעים באופן חובבני ואף למטה מזה, בשקט בשקט ובלי הרבה טראראם,  'מרכז תרבות מנדל' ביפו  בשיתוף  משרד הקליטה הפיק הצגה שהיא תאווה לעיניים, לאוזניים ולדמיון. 'מרכז מנדל' השייך לעיריית תל אביב, הבימאי דני ארליך והמוסיקאי משה זורמן יצרו את 'בראשית בצלילים' - קולאז' של ספורי בראשית המובא בצורה ססגונית ומרתקת .

על הבימה ארבעה שחקנים, חמישה נגנים, תפאורה מרהיבה, תלבושות ססגוניות וכל זה מתמצה לכדי חגיגה מלהיבה ההופכת לחוויה תיאטרונית שמשאירה את הצופה עם טעם של עוד...

מתוך התוהו ובוהו- הבלגן הגדול ברא אלוהים עולם חדש וקסום. בעולם ראשוני זה הוא יצר גן מופלא: גן עדן בו מיקם את שני בני האדם הראשונים: אדם וחווה. חופשיים ומאושרים היו אדם וחווה בגן, רק איסור אחד חל עליהם- אין לאכול מפרי עץ הדעת. אבל, הנחש הערמומי פיתה את חווה, שנגסה מן הפרי האסור ונתנה ממנו גם לאדם. מכאן התחילו העניינים להשתבש: הגירוש מגן עדן, קנאה ורצח בין קין ןהבל, מעשיהם הרעים של בני האדם הובילו למבול.

דרך ספורי 'בריאת העולם', 'הגירוש מגן העדן', 'חוה והנחש', 'קין והבל', 'נוח והמבול', אנו נפגשים עם מושגים כמו אהבה ופיתוי (חוה והנחש), קנאה ורצח (קין והבל) ורוע נטול גבולות (דור המבול). באמצעותם הבימאי מטיף לערכים של אהבה, סובלנות וקירוב לבבות.

ההצגה "כאילו"  מיועדת לילדים אבל היא בעצם מתאימה לכל גיל. השפה קלילה ומשולבים בה מושגים מחיי היום יום של בני הנוער כמו:  מותגים וסלנג בצד שפה יפה,  אך מבלי ליפות את המציאות הקשה של חיי היום יום. המבוגרים יותר יוכלו למצוא בה רמזים לסכסוך הערבי –יהודי (קין והבל די דומים לזה). הקשת מוצגת כהזדמנות נוספת שנותן האל לבני אדם לשמור על העולם שניתן להם, וניתן לראות בעדה גם מסר אקולוגי. 

בקיצור, הצבעוניות המהפנטת, המוסיקה, המשחק, והתנועה  הופכים את סיפורי התנ"ך לאקטואליים מתמיד. מזמן לא צפיתי  בהצגת ילדים שהיא מופע תרבותי ומשובב לב כאחד. 
הצגה  חובה!!!

שלכם שוש מיימון!

שלכם שוש מיימון!

מרכז תרבות מנדל' נמצא ברחוב התקומה 1 ביפו, ליד המזרקה בשדרות ירושלים 40. תאריכי הצגות קרובות:

יום שבת 26.2.05   בשעה  11.30  בבוקר
יום שבת 12.3.05   בשעה 11.30 בבוקר 
יום שישי 25.3.05   בשעה 1100 בבוקר (פורים)
יום שבת 26.3.05   בשעה 11.30  ו-12.30 בבוקר

מחיר כרטיס  55 ש"ח
טלפון  להזמנת כרטיסים:  03-68192940

26.02.2005השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


בלובשטיין ( סלע ), רחל

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק