יום שבת א בחשוון, 21 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

הבור

ליז, פרנקי, מייק, אלכס וג'ף מכירים זה את זה רק מרחוק: לא אוהבים ולא שונאים. יש להם רק דבר אחד במשותף: כולם רוצים להתחמק מטיול הגאוגרפיה השנתי של בית הספר שלהם, אבל בלי שההורים שלהם ידעו.

לכן, הם פונים למרטין טיילור: אליל המתיחות של בית הספר.
מרטין הוא נער בעל חזות תמימה, שומר על ציונים גבוהים, ותמיד מקפיד על כל הפרטים הקטנים וכך כל המורים אוהבים אותו. הוא מארגן מתיחות בצורה כל כך מושלמת עד שאף אחד מהמורים אפילו לא חושד שזה הוא, וככה הוא תמיד מצליח להתחמק.

ליז, פרנקי, מייק, אלכס וג'ף פונים למרטין שיסדר להם דרך להתחמק מיציאה לטיול ללא ידיעת הוריהם. הם די מרוצים מהעובדה שהם הולכים להשתתף באחת המתיחות של מרטין טיילור המפורסם. מרטין מסדר להם את המצב: מתחת למחלקה לאנגלית יש בונקר סודי שאף אחד אף פעם לא שם לב שהוא שם. למעשה, כל בית הספר שלהם מלא במקומות כאלה.

ביום של הטיול השנתי החמישה אורזים תיקים ויורדים אל תוך הבונקר. התוכנית היא כזאת: מרטין ינעל את הדלת כדי שלא יהיה סיכוי שהם ימצאו, הם מבלים את שלושת ימי הטיול באכילה, שתייה והיכרות אלה עם אלה, ואחרי שלושה ימים מרטין ישחרר אותם והם ישוחחו על החוויות שעברו ביחד.

אבל בתמימותם, חמשת הנערים לא יודעים שמרטין מתכנן מתיחה כפולה שבעצם נוטה לכיוון ההפוך. הם מבלים זה עם זה,  בתחילה החבורה שמחה ועולצת, כדרכם של בני עשרה. הם מגששים אחרהשונה והדומה ביניהם, מעלים שאלות ומחליפים עלבונות, מחכים שהזמן יעבור. אבל מה קורה ביום השלישי, כשהשעות נוקפות ומרטין לא בא לשחרר אותם?

זה ספר על החיים האמיתיים. הוא אולי מזעזע, אבל חזק מאוד ויכול להשפיע על כל אחד ואחד. אחד הדברים הכי טובים בספר זה שהוא בנוי בצורה של סיפור מתח, ומגלים הכל במקביל. מאוד מומלץ!

מאת גאי בארט

לרכישה מוזלת של הספר

12.02.2005השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


נובל, אלפרד ברנהרד

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק