יום שבת א בחשוון, 21 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

18.11.1928 מיקי מאוס מופיע

מיקי מאוס נולד ב- 18 בנובמבר 1928, בניו- יורק, כשוולט דיסני, דיבב את הסרט המצוייר הראשון של מיקי, ``ספינת הקיטור ווילי``.

וולט דיסני, שנולד בשנת 1901, הוא חלוץ הסרט המצויר ואחד מגאוני הקולנוע של כל הזמנים.
הדמות המפורסמת ביותר שלו היא העכבר מיקי (שעל שמו נקראת סדרת סרטי ´מיקי מאוס´), שאותה המציא בשנת 1928.

מספרים כי דיסני, שגדל בבית משפחה ענייה שסבלה חרפת-רעב, המציא את הדמות הזו בהשראת העכברים שהתרוצצו בבית הוריו. דיסני החל דרכו כצייר שלטים בחברת פרסום שמכרה שקופיות להקרנה במקומות ציבוריים. הצלחת השקופיות עוררה בו את הרעיון להפיק סרטים מצוירים.

למעשה, מיקי מאוס התפתח מאב קדמון, אם תרצו מיקי מאוס ניאנדרטלי, שדמה לו בצורה יוצאת דופן. היה זה אוסוולד הארנב בר המזל שעליו איבד וולט דיסני את זכויות היוצרים שנה קודם לאחר מו"מ כושל בענייני כספים. בדרכו חזרה מניו-יורק ללוס-אנג`לס הגה דיסני את הדמות העכברית החדשה "מורטימר" אך בלחץ האגף הנשי בבית, שונה השם ל"מיקי מאוס".

עד 1932 הצטרפו למועדון מיקי מאוס יותר ממיליון ילדים ובאותה שנה קיבל וולט דיסני פרס מיוחד מהאקדמיה של פרסי האוסקר. מאז הופקו יותר ממאה סרטים, נוספו דמויות, צבע עלה על לחייו של מיקי מאוס ב-1935 וב- 1940 זכה מיקי למעמד של כוכב- על, הודות לסרט ``פנטזיה``, שחודש מאוחר יותר בשנת 2000.

אחד השינויים המעניינים שעברו על דמותו של מיקי מאוס שהשנה ימלאו לו 76, (ולמעשה, גם על דמויות מצוירות אחרות) היה תהליך ממושך של הצערה, או במילים פשוטות, מיקי מאוס של ימינו לאחר 76 שנות חיים נראה צעיר וילדותי בהרבה מזה שצויר ב- 1928.

יוצרי הדמות ומעצביה נתנו לדמות מראה ילדותי יותר על ידי חיקוי של מאפיינים ילדותיים אנושיים: הרגליים התקצרו והתמלאו, העיניים גדלו והמצח נעשה בולט וקמור יותר-כל זאת כמובן על מנת להגדיל את החיבה לדמות, שהרי כולנו מעדיפים יצורים קטנים ילדותיים וחמודים. בנוסף לשינויים אלו ואחרים חל שינוי "לטובה" גם באופיו של העכבר המצויר, מייצור קצת אכזרי בסרטו הראשון, ממתן מיקי מאוס את התנהגותו בסרטים הבאים בעיקר הודות ללחץ של דעת קהל שמרנית שדואגת להתנהגות של סמלם הלאומי.

ביום הולדתו ה-78 יכול מיקי להתגאות במעמדו כדמות הקולנועית היקרה ביותר בעולם שכן הוא מוערך בסכום של כ-5.8 מיליארד דולר.

11.11.2006השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


נובל, אלפרד ברנהרד

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק