יום שני ג בחשוון, 23 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

הסופרמן האמיתי

כריסטופר ריב שחקן קולנוע, במאי וסופר התפרסם במיוחד כשחקן הראשון של סדרת סרטי סופרמן שעלתה לראשונה למסך הקולנוע בשנת 1978.

למי שלא מכיר, סופרמן הוא גיבור-על שנוצר לראשונה בסדרת חוברות קומיקס בארצות הברית.  הסרט הראשון נפתח בסיפור הידוע אודות הכוכב הדימיוני קריפטון, הניצב בפני חורבן, ממנו נשלח ילדו של חבר מועצת השליטים של הכוכב, לכדור הארץ, שם הוא מאומץ בידי בני הזוג קנט. לאחר תיאור קצר של ילדותו של קלארק קנט הצעיר בעיירה סמולוויל ומסעו לקוטב הצפוני (שם הוא מגלה את זהותו האמיתית), עובר הסרט לעיר מטרופוליס, בה חי הגיבור חיים כפולים, הן בתור העיתונאי קלארק קנט (כריסטופר ריב) והן בתור סופרמן. שם הוא מוצא את עצמו מגן על העיר (ועל אמריקה כולה) מפני מזימותיו המרושעות של המיליונר לקס לות'ר .

ארבעת סרטי סופרמן בכיכובו של ריב הרוויחו למעלה מ-300 מיליון $ ועדיין כמעט 25 שנה לאחר צאתו של הסרט, כאשר מדובר על הפקת סרט חדש אודות דמותו של סופרמן, עדיין קשה לדמיין שחקן אחר מלבד כריסטופר ריב בתפקיד.

ב27 במאי, 1995, שבר ריב את צווארו לאחר שנזרק מסוסו בזמן תחרות רכיבה בוירג'יניה. ריב נפגע בעמוד השדרה והפך למשותק מהצוואר ומטה. מעשית, ריב פרש מתעשיית הסרטים לאחר השיתוק, והקדיש את מרבית זמנו לטיפולי השיקום.

אך כמו גיבור אמיתי, ריב לא וויתר לעצמו, לא שקע בדיכאון, אלא ההפך החליט להקדיש את כל זמנו ומרצו לשיקום עצמי ולסיוע לנכים אחרים להתמודד עם מצבם.
ביחד עם אשתו דנה, הקים את "מרכז המחקר לשיתוק של כריסטופר ודנה ריב", מתקן בניו ג'רזי, אשר עיקר פועלו הוא בלימוד משותקים כיצד לחיות יותר עצמאית.
כמו כן הקים קרן מיוחדת לחקר המוח, שחלק מפעילותה הוא חקר הנכות.

בשנת 2000 הצליח ריב להפתיע את כולם כשהזיז את אצבעו ואימון ממושך הפך את רגליו וידיו לחזקות יותר. לאט לאט התחושה חזרה לעוד חלקים בגופו והוא נשבע שילך שוב.

ביולי 2003 ביקר כריסטופר ריב בישראל, והיה אורח הכבוד של סילבן שלום (מי שהיום שר החוץ בממשלה). במהלך ביקורו בארץ נפגש השחקן עם נכים ועודד אותם וכן ביקר במרכז לחקר המוח שבאוניברסיטה עברית בירושלים.

כריסטופר ריב נפטר בשבוע שעבר לאחר שלקה בדום לב בגיל 52 . שחקן שהצליח להוכיח לעולם שגם ללא גלימה אפשר להיות גיבור אמיתי.

16.10.2004השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


פלה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק