יום שני ג בחשוון, 23 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

המלך ארתור

סיפורם של המלך ארתור ומסדר אבירי השולחן העגול מעולם לא נקבע באופן רשמי כאמת היסטורית חד משמעית, ומעשיות הקסמים שסבבו סביב אגדות אלו משך שנים רק הוסיפו לכך נופך של חוסר אמינות.

כעת מגיעים מפיק-העל ההוליוודי ג'רי ברוקהיימר והבמאי המוערך אנטוואן פוקווה, ומנסים לבנות את העלילה בהקשר ההיסטורי ה"אמיתי" שלה: בסמוך לנפילת האימפריה הרומית הקלאסית ונסיגתה משטחי בריטניה, באזור שנת 452 לספירה הנוצרית (אמצע המאה החמישית). נסיגת הרומאים מכניסה את הבריטים למצב של סחרור ואנרכיה, כיוון שהאבירים המקומיים מתחילים לנהל אלו מול אלו מלחמות טריטוריאליות עקובות מדם, ובמרכזם קרב שמנהלים הסקסונים נגד הבריטים, כשבראשם עומד סרדיק, האנטי-גיבור הרשע. בשלב זה נכנס לתמונה ארתור, אביר שהוגה את רעיון מסדר השולחן העגול, שיאחד את נציגי פלגי האבירים השונים, ויאחד תחתיו את הממלכה האנגלית, מה שיביא לקץ הסכסוך.

ואולם, עד להפיכתו של זה למלך והשבת הסדר העולמי על כנו, יש עוד כמה שלבים לא קלים. ארתור, בחלקו ממוצא רומאי, שירת עם אביריו בצבא הרומאי חמש עשרה שנים, וכעת עליו לבצע עוד מטלה אחת אחרונה עבור עמיתיו הרומאים המצויים בנסיגה מתמדת, בטרם יוכלו הוא ואנשיו לזכות בחופש האמיתי שלהם. הם יוכלו לעבור לגור ברומא או להישאר בבריטניה ולהלחם נגד הסקסונים האכזריים. ארתור חולם לחזור לרומא האינטלקטואלית אבל הוא מגלה שימיי הביניים בפתח. האימפריה הרומאית כפי שהוא מכיר אותה התפוררה לחלוטין והוא מחליט להפוך למנהיג הבריטים ולהלחם נגד הפולשים הרצחניים.

בעוד הסקסונים פותחים בקרב נגד שאר בריטניה, ארתור ואנשיו מצילים מספר בכירים רומאים שנקלעים לאזור קרבות, ומשחררים בין היתר את ליידי גוויניויר, לוחמת שהייתה שבויה בידי הרומאים, שמפתחת מה שנראה כקשר רומנטי עם עמיתו של ארתור, לנסלוט. יחד, החבורה חוברת למרלין, קוסם מסתורי, אויבם בעבר וכיום שותפם למסע הארוך בדרך להילחם בסקסונים באחד הקרבות עתירי הפעלולים החזותיים והמושקעים תקציבית שנראו על המסך הגדול בשנים האחרונות, אם בכלל.


בשיתוף עם אתר Seret

07.08.2004השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


פלה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק