יום שני ג בחשוון, 23 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

סרט חדש! אלפנט

"אלפנט" הוא סיפורו של יום רגיל בבית הספר, כזה המלא בשיעורים, פוטבול, רכילות וחיי חברה. הסרט בוחן את הצעירים ממרחק עדין, כשהוא מניח לנו לראות מי הם באמת. עבור כל אחד מהתלמידים שנפגוש, התיכון הוא חוויה שונה לגמרי: מעוררת, ידידותית, טראומטית, בודדה וקשה. זהו יום יפהפה. כשהוא הולך דרך הפארק בדרכו לכיתה, אלי משכנע זוג פאנקיסטים להצטלם עבורו; נייט מסיים את אימון הפוטבול ונמצא בדרכו לארוחת צהריים עם חברתו קארי; ג'ון משאיר את מפתחות הרכב של אביו במשרד בית הספר, על מנת שאחיו יאסוף אותם; בקפיטריה, בריטני, ג'ורדן וניקול מרכלות ומתלוננות על אמהותיהן שעוקבות אחריהן; מישל רצה אל הספריה, בזמן שאלי מצלם את ג'ון במסדרון; ג'ון יוצא אל המדשאה וחולף על פני אלכס ואריק. יום רגיל לחלוטין בבית הספר. אלא שהיום הזה אינו רגיל כלל.

בימוי: גאס ואן סנט

יאיר הוכנר, מבקר אתר "סרט" צפה בסרט ומסכם אותו במשפט: "חוויה קולנועית יוצאת דופן".

לפני שנה גאס ואן סנט עשה זאת בגדול, הוא קטף את פרס דקל הזהב לסרט הטוב ביותר ופרס הבמאי הטוב ביותר בפסטיבל קאן 2003. באיחור מרשים של שנה בדיוק, רגע לפני שפסטיבל קאן 2004 מתחיל, מפיצי הסרט משחררים את "אלפנט" אל בתי הקולנוע בישראל, וזו הזדמנות לצפות ביצירה קולנועית ייחודית ובלתי נשכחת זו.

הבמאי גאס ואן סנט עבר עליות ומורדות לאורך הקריירה הלא יציבה שלו. הוא התגלה לעולם בזכות סרטים עצמאים נפלאים כגון : "דרגסטור קאובוי", "איידהו שלי" ו"פיתוי קטלני", מה שגרם לו להגיע להוליווד ולעשות סרטים הוליוודים מזוויעים כגון : "סיפורו של וויל האנטינג" ו"למצוא את פורסטר". כמו כל במאי מבולבל בעקבות ההצלחה המסחררת הוא גם עשה סתם סרטים מיותרים, כגון "גם בוקרות שרות את הבלוז" ו"פסיכו".

גאס ואן סנט הוא במאי איכותי פורץ דרך, שהוליווד גרמה לו לאבד חוש כיוון. אחרי תקופה ארוכה ומייאשת למעריציו הבמאי מצא בשנית את הכיוון הנכון וחוזר בגדול עם סרט בעל חזון אומנותי וצורך עז לעסוק באחת הבעיות הקשות ביותר לטיפול בארה"ב וברחבי העולם – אלימות בבתי הספר.

ואן סנט מצייר פורטרט מרשים של תיכוניסטים ביום לימודים רגיל בבית הספר: ספורטאים, אומנים, הומואים, רכלניות, פריקים, מרובעים, מקובלים ולא מקובלים. בתוך המיקרוקוסמוס החברתי הצפוף נמצאים גם אלכס ואריק שמגיעים לבית הספר עם כלי נשק שהוזמנו דרך האינטרנט.

הכתבה בשיתוף עם אתר "סרט"


המשך ביקורת....

15.05.2004השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


פלה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק