יום רביעי כ"ח בתשרי, 18 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

שורשים דיגיטאליים

מי צריך עבודת שורשים?
עבודת שורשים היתה מאז ומתמיד פרוייקט בו עסקו משפחות רבות שבנם/בתם הגיע לגיל מצוות. איסוף התמונות, המסמכים והסיפורים של בני המשפחה ואבותיהם היה פרוייקט לא קטן שאליו נרתמו כל בני המשפחה.
מה התועלת בכך תשאלו?
יש קסם מיוחד בהכרת העבר והמסורות שלנו, מעבר לזאת יש לכך חשיבות רבה בהנחלת המורשת המשפחתית והלאומית כדברי יגאל-אלון: " אדם שאין לו עבר , ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל "

בתחילתה של המאה 21, שבה רשת האינטרנט ועולם המחשבים הדיגיטלי נמצא כמעט בכל בית, יש אפשרות לאחסן את המידע , להציגו בצורה ממוחשבת ולהביאו לקהל רחב יותר, בצורה פשוטה יותר.

בבתי ספר רבים בארץ קיימת היום החובה על התלמידים להדפיס את עבודת השורשים במחשב, דבר המקל על המורים בקריאת העבודה ועל התלמידים באחסון ושמירה של המידע הרב שבעבודה. תלמידים רבים אף מעדיפים לבצע את עבודת השורשים במחשב שכן אפשרויות העריכה, השכתוב ודרכי ההצגה, רבות יותר ומהנות יותר.

מה החידוש שאנו מציעים לכם כאן?
אתר משפוחה, עסק רבות בפיתוח כלי יעיל וידידותי על מנת לייעל את העבודה הממוחשבת. במרכז עבודת השורשים הדיגיטלית עומד הרעיון של "הפחת חיים בעבודה השורשים".
עבודת שורשים רגילה בד"כ נשארת בארון הספרים עד שאחד מהאחים הגיע למצוות.
עבודה דיגיטלית, מאפשרת לך התלמיד להמשיך, בשיתוף עם כל בני משפחתך, הקרובים והרחוקים, לעדכן את העבודה על בסיס יומיומי, בהנאה רבה.

מדובר למעשה באתר אינטרנט בו יהיה לך התלמיד אזור מיוחד לעבודת השורשים שלך, ואתה תוכל לעדכן, לשנות ולבנות את עבודתך מכל מקום בעולם בו תמצא חיבור לאינטרנט ומקלדת.

בואו נסקור את יתרונות העבודה הדיגיטאלית לך התלמיד:

* העבודה תשאר שם תמיד. אין צורך לפנות מקום בארון הבגדים לעבודות השורשים.
* גם לאחר שנה שנתיים ניתן להזמין אורחים ובני משפחה לצפות בעבודת השורשים
* על ידי שימוש קבוע של בני המשפחה באתר העבודה תישאר מעודכנת בכל עת , עם הולדת נכדים חדשים או נישואים של אח, אחות או בן דודה.
* השיתוף עם כל כך הרבה אנשים בעת בניית העבודה מאפשר קבלת משוב בזמן אמת. בני משפחה יוכלו לכתוב תגובות לתמונות שהוספת באלבומי המשפחה השונים. אולי יהיה להם רעיון לאלבום חדש. אולי רעיון לפורום חדש שיאפשר לך לפתח את עבודתך לכיוון עליו לא חשבת.
* ניתן לעבוד על העבודה מכל מקום: מהבית, מבית הספר, ממקום העבודה של אמא ואבא, מבית הדודים בו מצאת תמונות חדשות שלא דמיינת שיהיו בעבודתך וכדומה.
* אינך צריך להכין את העבודה לבד. לאחר הקמת אתר משפחתי במשפוחה באפשרותך לצרף את בני משפחתן הקרובים והרחוקים מהארץ ומחול, בכל הגילאים שיעזרו לך במשימה. הם יוכלו להוסיף תמונות, לכתוב זכרונות מבית סבתא, להוסיף מנהגים מיוחדים המייחדים את המשפחה ולהוסיף רשימת מתכונים משפחתיים.
* עבודת שורשים אחת יכולה לשמש את כל בני הדודים, האחים ובני המשפחה. כל בן דוד יכתוב על משפחתו ועל סבו וסבתו מהצד השני וכך יתקבל עץ ועבודת שורשים מלאה ומקיפה ולא כמו בעבר שכל אחד טרח וכתב וחקר את כל שורשיו מחדש.
* אין צורך לסחוב את העבודה למורה בבית הספר ולחשוש שמא תלך לאיבוד (כמו שקורה לא אחת). פשוט נותנים למורה שם משתמש וסיסמה לאתר והיא תצפה בו כאורחת. היא לא תוכל להוסיף או לשנות, אלא רק לכתוב בפורומים ובספר האורחים שתקים באתר.
*תוכל להתכתב עם המורה שלך במערכת ההודעות האישית של משפוחה בעת כתיבת העבודה ולאחר סיום כתיבתה.

במאמרים הבאים נפרוש בפניכם את דרכי הכנת עבודת השורשים וכן את דרכי הצגתם באתר.

לפני שאתם נרשמים, אנא קראו את ההסבר אודות ההרשמה.

וכן... אל תדאגו תמיד תוכלו להוציא את המידע מהאתר, להדפיסו ולהגיש גם את העבודה המסורתית.


להסבר אודות ההרשמה

06.12.2003השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


ז'בוטינסקי, זאב (ולדימיר)

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק