יום רביעי כ"ח בתשרי, 18 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

עוד אנציקלופדיה ומשובחת

מדובר באנציקלופדית רשת לכל דבר ממש בדומה לאחותה הגדולה בשפה האנגלית ה"בריטניקה". תמצאו בה מידע מדויק ועדכני במגוון נרחב של תחומים –מפילוסופיה ומדעי הרוח כמו ספרות והיסטוריה ועד למדעים המדויקים כמו מתמטיקה, ממדעי החברה כמו תקשורת ועד למדעי הטבע, וכן דת, פוליטיקה, בידור, ספורט ועוד. חלק מהערכים עוסקים באישים שפעלו בתחומים אלה: מדענים, סופרים, ספורטאים ועוד... מי היו אותם גברים ונשים? מתי חיו ופעלו? כיצד הטביעו את חותמם בחיינו? איך שינו את פני עולמנו? על כך תוכלו לקרוא באנציקלופדיה.

בדרך זו תוכלו לגשת לנושא המבוקש מכיוונים שונים; לדוגמה, יש באנציקלופדיה ערכים נפרדים לבטהובן ומוצרט וכן יש מוסיקה קלאסית וגם מושגים כגון סונטה או קונטרפונקט. מכיוון שזו אנציקלופדיה עברית ישראלית, אחדים מהתחומים מתייחסים לישראל ולעם היהודי, כגון ספרות עברית ויידיש, או היסטוריה של א"י.

ומאחר וזאת אנציקלופדיה אינטרנטית, היא עושה שימוש בקישורים. בתוך הערכים עצמם, ישנם לינקים (בצבע כחול) לאישים ולמושגים שונים שיש להם קשר לערך שלפניכם. קישורים פנימיים אלה, מערך לערך בתוך האנציקלופדיה, יעשירו ויעמיקו את המידע, ומומלץ מאוד לפנות אליהם כדי לקבל תמונה כוללת של הנושא.
בנוסף לכך מציעים ערכים רבים גם חומר נוסף, באמצעות קישורי גלישה ברשת אל אתרים חיצוניים נבחרים, שתמצאו בהם עוד מידע על הנושא.
איך מחפשים???
יש שתי דרכים עיקריות למציאת ערכים באנציקלופדיה:
1. לפי קטיגוריה. בעמוד הראשי של האנציקלופדיה מוצגים התחומים השונים שלפיהם ממוינים הערכים הנכללים בה. לחיצה על שם תחום תפתח לפניכם עמוד המציג את שמות כל הערכים השייכים לתחום זה, לפי סדר הא"ב (שמות המתחילים בה' הידיעה, כמו "הצלב האדום הבינלאומי" - יופיעו ברשימה זו באות ה'). אם ערך שייך לשני תחומים או יותר (לדוגמה, איינשטיין לתחומים "פיסיקה" ו"מדענים, מגלים וממציאים"), יופיע שמו ברשימות שני התחומים.
2. חיפוש חופשי בתיבת החיפוש. בכל עמוד באנציקלופדיה מוצגת תיבת חיפוש, שבה תוכלו להקליד את מה שאתם מחפשים.
את האנציקלופדיה עורך ד"ר עמנואל לוטם ולפי דברי העורכים היא עדיין בשלבי פיתוח ולא כלולים כל תחומי הדעת והערכים המתוכננים.

תוכלו למצוא אותה באופן קבוע בין קישורי שולחן העבודה של בז ואתם מוזמנים ליהנות ממנה כל עוד היא בחינם....


אנציקלופדית יען

04.10.2003השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


ז'בוטינסקי, זאב (ולדימיר)

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק