יום שבת א בחשוון, 21 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

חזרה לבית הספר

בוודאי גם אתם שומעים חדשות על קיצוצים בקצבאות הילדים ובדמי אבטלה, לחלק גדול מההורים יקוצץ השכר ולחלקם לצערנו אין עבודה או אולי לא תהיה בתקופה הקרובה.

קניית מוצרים לא מחושבת עלולה ליצור חור לא קטן בארנק המשפחתי. יחד עם זאת אנו מודעים היטב לכך שגם במוצרי בית הספר יש אופנות ונעים להגיע לכיתה עם מחברת המכושפות/ מעבר ליער/דרגון בולגיטי/בראטץ וכדומה ולהיות כמו כולם.

הנה כמה טיפים איך אפשר להישאר IN אך גם לעזור להורים לא להיכנס להוצאות מיותרות.

לפני יציאה לקניות כדאי ורצוי לערוך רשימה מדויקת של מה באמת צריכים, ממש לחשב לכמה מחברות אתם מעריכים שתזדקקו השנה (שורות, חשבון, חלקות), עפרונות, מחקים, קלסרים וכדומה. למה זה טוב?
א. בדקו בבית מה נשאר משנה שעברה ושעדיין ניתן להשתמש בו והורידו אותו מהרשימה.
ב. כשקונים מחברות או עפרונות באריזה גדולה, מחירם היחסי יורד.
ג. כשמגיעים לחנות עם רשימה מסודרת מתפתים פחות לקניות מזדמנות שהן בדרך כלל יותר יקרות.
המוצר שעלותו מכבידה במיוחד על סל המוצרים הוא הילקוט. אם החלטתם לא לקנות ילקוט השנה, כבר חסכתם בגדול. אם אתם מאלה שרוכשים ילקוט חדש כל שנה, לכו על הילקוטים הזרוקים והפחות יקרים שמחירם נע בין 30-80 ₪, חבל להשקיע בילקוט מותג המיועד לשנתיים שלוש כשמחליפים אותו בכל שנה.

אגב, חלק מחברות הילקוטים מיצרות השנה ילקוטים שניתן להחליף את הכיסוי שלהם מידי שנה, כלומר אם נשבר לכם מ-Puca תוכלו להחליף את הכיסוי שלה לכיסוי חדש לילקוט-שווה לבדוק!


בשדרת המחברות הפיתויים רבים ומה לעשות גם יקרים. עשו עם עצמכם הסכם לרכוש חבילה אחת של מחברות "ממותגות" (puca/מגמן וחבריהם) והשאר פשוטות וחביבות. לחילופין רכשו עטיפות ניילון למחברות עם הדמויות האהובות עליכם, אלה יקשטו באופן רב פעמי אפילו מחברות חומות פשוטות ואתם בעניינים וממש בזול.
למעוצבים שבינכם, יש לנו רעיון נוסף. ניתן לרכוש נייר עטיפה "ממותג" לספרים ואת המחברות החומות לעטוף בעטיפות ניילון בצבעי הרקע של הנייר ולהוסיף מדבקות תואמות.

בכל מקרה אם אתם כבר ברשת, ערכו השוואת מחירים בין החנויות השונות כמו
אופיס-דיפו  וקרביץ והחליטו היכן יהיה סל הקניות שלכם יותר זול.

ברשת ''צומת ספרים'' מעריכים שהתוספת של ספרי הלימוד לסל המוצרים, לא כולל ספרי עזר, מגדילה את ההוצאה ב-300-400 שקל נוספים.

ההמלצה הטובה ביותר שיש לנו היא ללכת על ספרים משומשים. ראשית בררו בבית הספר האם מתקיים שוק ספרים בו מוכרים תלמידים את ספרי השנה שעברה ואם אין, אנו ממליצים בחום על
בוקשופ דינה, חנות וירטואלית המתמחה בקנייה ומכירה של ספרי לימוד משומשים. הם יבואו אליכם הביתה במידה וערך הספרים הישנים שלכם מגיע ל150 ₪ ואם לא, ישמחו לקבלם בדואר ולזכות את חשבונכם באתר בכסף שישמש אתכם לרכישת הספרים שתזדקקו להם ישנים (מוטב) או חדשים.

ובעניין היומנים, כאן כבר העסק לא פשוט. אם ויתרנו בעניין המחברות כנראה שהיומן הוא אגוז קשה לפיצוח וכ-ו-ל-ם רוצים להגיע עם יומן ממותג לכתה, הבעיה כמובן המחיר. על יומן ממותג ו"שווה" אפשר לשלם בקופה אפילו 70 ש"ח. אם הייתם כותבים את כל שיעורי הבית ביומן, ניחא... אם הייתם עושים מחצית מהם, סבבה... אבל לשלם מחיר כזה גבוה על כמה קופונים להמבורגר (אלה שנמצאים בסוף היומן) או על זמר מפורסם שהואיל לפרסם את תמונתו ביומן, זו כבר ממש גזילה!

בשנה שעברה דנה הצליחה ל"קבל" מסבא וסבתא שלה יומן puca פרוותי שכזה מאד מאד יקר. השנה הטלתי וטו והפיתרון היה לקנות יומן שש טבעות הכי פשוט שיש (מצאנו ב19.90 ₪ בכפר השעשועים). הוצאנו ממנו את הדפים והחלפנו אותם בדפי היומן משנה שעברה. יתכן שתוכלו להוזיל עוד יותר את הקנייה אם תמצאו רק דפי מילוי ליומן השווה הישן שלכם. אגב את מבחר היומנים בטווח המחירים הרחב ביותר מצאנו בכפר השעשועים, ממחיר של 9.90 ₪ ליומן ממותג פשוט ועד היקרים ביותר.

אגב, לילדי בתי הספר היסודיים בצפון הרחוק, לפני שאתם עורכים את הקניות, ערכו בירור קצר כשאתם נרשמים לבית הספר. בחלק מהישובים נערך מבצע חלוקת ערכות חזרה לבית הספר הכוללות: ילקוט ומכשירי כתיבה שנתרמו על ידי גופים שונים כחלק מהתמיכה בילדי הצפון.

אז איך חוסכים בקניות לקראת החזרה לבית-ספר? הנה קיבלתם כמה טיפים שכדאי ליישם לפני שיוצאים לקניה הגדולה, על מנת להפוך את המשימה לפשוטה יותר.

22.08.2006השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


נובל, אלפרד ברנהרד

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק