יום שבת א בחשוון, 21 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

26.8.1903 "זקני ציון"

אחד הגילויים המכוערים ביותר של האנטישמיות (שנאת יהודים), שהתפרסם בכל רחבי העולם הוא הספר " הפרוטוקולים של זקני ציון".

הפירסום האנטישמי שהיו לו אבות רבים באירופה, חובר בגרסתו המאוחרת בפריס, בצרפתית, בידי אלמוני בשירות הבולשת של רוסיה הצארית. הגירסה הרוסית, המקובלת בעולם, חוברה, או ליתר דיוק - נערכה, על ידי הכומר סרגיי נילוס והופיעה לראשונה ב- 1905.

הפרוטוקולים שבספר הם, 24 דוחות מפגישות סודיות שקיימו כביכול,מנהיגיו של אירגון יהודי בינלאומי, המכונים "זקני ציון". הישיבות המדומות האלה התקיימו, לפי אחת הגירסאות באישון לילה בבית הקברות של פראג בירת צ'כיה ולפי גירסה אחרת בבזל שבשווייץ, בזמן התכנסות הקונגרס הציוני הראשון בשנת 1897 ובהן רקמו כביכול אותם מנהיגים יהודיים מזימות כיצד להשתלט על העולם כולו.

לפי הפרוטוקולים, הוחלט באותו כינוס על ייסודה של ממלכה יהודית עולמית שבראשה מלך יהודי ותוכננו דרכים לחבל בעמים, בממשלותיהם ובמוסדותיהם, להשחיתם עד שיתמוטטו ולשלוט במקומם.

היה זה כמובן זיוף, מאחר ואירגון יהודי בינלאומי בשם "זקני ציון" לא היה ולא נברא, וישיבותיו לא התקיימו אלא בדימיונו של המחבר האלמוני של הפרוטוקולים. בפרוטוקולים מתוארים ה"זקנים", השליטים היהודיים כרודפי שילטון ובצע, קטנוניים וחברי מצפון, אנשים שדבר לא יעצור אותם מלבצע את מזימותיהם האפלות, כל היהודים בעולם סרים למשמעתם ומוכנים למלא את הוראותיהם.

עד למלחמת העולם הראשונה לא היו לפרוטוקולים מהלכים נרחבים, אולם לאחר המהפכה ברוסיה ותבוסתה של גרמניה זכה כתב - הפלסתר לתפוצה גדולה ולתרגומים ללשונות אין ספור. בגרמניה היה הספר לאחד החיבורים המרכזיים של הנאצים הם עשו בו שימוש להצדקת קריאתו להשמדת העם היהודי.

עד היום מצטטים אותם אישים אנטישמיים ומהדורות חדשות של ה"פרוטוקולים" נדפסות עד היום.עוד על שנאת ישראל לדורותיה

19.08.2005השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


נובל, אלפרד ברנהרד

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק