יום רביעי כ"ח בתשרי, 18 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

חיפוש תמונות פרק א'

הדרך הפשוטה ביותר והזמינה ביותר היא להתחיל את החיפוש בגוגל תמונות. מדובר במנוע הסורק למעלה מ- 250 מיליון תמונות ברשת. לשם כך ניכנס לגוגל תמונות (קישור ישיר תמצאו בשולחן העבודה של בז).
הקלידו בחלונית החיפוש את שם התמונה שאתם מחפשים, למשל : שער יפו, דגל ישראל, בריטני ספירס או כלנית מצויה. לחצו על כפתור החיפוש , במידה ויש תוצאות הן תוצגנה כתמונות מוקטנות, תוכלו להקליק עליהן על מנת להגדילן ובאותה הזדמנות תקבלו דף עם מסגרת בו תוכלו לצפות גם באתר ממנו לקוחה התמונה, כלומר את התמונה בהקשרה. הקלקה נוספת על התמונה, תפתח אותה במקומה המקורי ובגודל מלא.
כל מה שנשאר לעשות עכשיו הוא לשים את סמן העכבר על התמונה, להקליק על הכפתור הימני של העכבר ולהחליט אם לשמור את התמונה במחשב האישי או להעתיקה ולשבצה בקובץ word, power-point….

אבל... שימו לב, אם הנכם משתמשים בתמונה לשימושכם האישי: העבודה שתגישו למורה דניאלה, איגרת ברכה לחברה מיכאלה, הזמנת יום הולדת לגבריאלה וכד' אזי אין בעיה. אבל אם ברצונכם לבנות אתר, או יש לכם כוונה לעשות בתמונה שימוש מסחרי או כל שימוש שאינו אישי, אתם בבעיה!
התמונות ששירות חיפוש התמונות מזהה עלולות להיות מוגנות בחוק זכויות יוצרים. על אף שדרך השירות של גוגל אתם יכולים לגשת לתמונות אלו ולמיקומן, אין שירות החיפוש מעניק לכם כל זכויות או הרשאות להשתמש בהן לכל צורך אחר, פרט לצפייה בהן באינטרנט. ולכן, אם ברצונכם לעשות שימוש בתמונות שמצאתם דרך גוגל או בכל דרך אחרת, מומלץ ליצור קשר עם בעל/י האתר על-מנת לקבל את ההיתרים הנחוצים. לפחות ציינו את שמו של בעל זכויות היוצרים וקישור לאתרו.

ו... קיים גם חיפוש תמונות מתקדם המאפשר למשל, לחפש תמונות מסוג מסוים כמו: jpeg , gif וכדומה. או לחפש תמונות רק באתר מסוים , רק בצבע מסוים או רק בגודל מסוים.
איך גוגל מאתר את התמונות?
גוגל מנתח את הטקסט שבאזור התמונות, את כיתוב התמונות וכן עשרות מאפיינים אחרים באמצעותם מוגדר סוג התוכן של התמונה. כמו כן משתמש גוגל באלגוריתמים מתוחכמים כדי להסיר כפילויות ולהבטיח שתמונות באיכות מיטבית יוצגו ראשונות בין תוצאות החיפוש.

בכל זאת תגלו שחיפוש התמונות בעברית מוגבל מאד ותמונות רבות חסרות. איך מוצאים אותן? על כך בכתבה הבאה.

© התמונה עובדה מוך אתר bernisoft


לגוגל תמונות

03.05.2003השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


ז'בוטינסקי, זאב (ולדימיר)

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק