יום שישי ל בתשרי, 20 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

שבועת האדרה

"... החלום ההוא נחרת היטב בזכרוני:
... הצפור התרוממה ועפה לעברי. כשהגיעה אלי, האטה את מעופה ואני הצלחתי לתפוס בזרועו של אמבאו ולהשביעו בשבועה הקדושה, שבועת ה``אדרה``, שישגיח על למלם ויהיה לה כאח. לאחר שחברי נשבע, התרוממה הצפור הגדולה וראיתי חיוך של אושר זורח בפניה היפים של למלם..."

הסיפור מתרחש באתיופיה, זמן קצר לפני "מבצע משה", שבמהלכו עלו לישראל יהודים רבים ממדינה זו. דורית אורגד הסופרת בחרה בממו, נער יהודי, לספר את סיפורו. ממו הוא בן למשפחה שחיה בכפר אתיופי ומתכננת לעלות לארץ. בכפר של ממו, כמו בכפרים אחרים באתיופיה, פועל מיסיון נוצרי, שעובדיו מנסים למשוך אליו נערים יהודים וכך ללחוץ על המשפחות היהודיות שימירו את דתן לנצרות. בתגובה מחליטים הוריו של ממו לשלוח אותו אל אחותו הנשואה, שגרה במקום אחר. אולם מיד אחרי המסע הרגלי המפרך של ממו אל אחותו מתחיל מסע הרבה יותר קשה וארוך - המסע אל ארץ ישראל. וכך ממו, חלק מבני משפחתו, ויהודים אחרים עושים ביחד את הדרך הארוכה והמסוכנת אל גבול סודאן, שממנה יוכלו לעלות לישראל.

זו הזדמנות לכם הקוראים להציץ אל חייה ותרבותה המיוחדים והמרתקים של העדה האתיופית באמצעות עלילה סוחפת ומרגשת.לרכישת הספר "שבועת האדרה"

05.04.2003השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


בלובשטיין ( סלע ), רחל

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק