יום שני ג בחשוון, 23 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

מבוכים ודרקונים

בוודאי כבר שמעתם על המשחק מבוכים ודרקונים בעבר, אולי (וסביר) שאף חשבתם לעצמכם שמי שמשחק במשחק שרובו ככולו מתרכז בדמיון ועוד כמה דפים וקוביות משחק לוקה בוודאי בשכלו באיזשהו אופן.

שמי נמרוד אני בן 23 ואני משחק את מבוכים ודרקונים כבר מגיל 9, מדובר במשחק שאם תתנו טיפה דרור למחשבותיכם ותצאו מנקודת המבט שמה שאתם עושים הוא ילדותי או אידיוטי תגלו משחק שהוא הרבה מעבר לכל משחק שהכרתם והאמת נראה לי שגם ממשחקים שעוד תכירו. מה שמדהים הוא שכל מה שנדרש הן כמה חוברות, קוביות, דפים וזהו למעשה....

אז יאללה תנו לי לנסות טיפה לשבות את דמיונכם... המשחק מתרחש בעולמות הפנטזיה שאתם בעצמכם יוצרים אותם!! המכילים קסמים, גיבורים מפלצות ועוד כטוב בעיניכם :), קבוצת השחקנים (לא פחות משלוש אם כי אני ממליץ 5 עד 7 שחקנים) מורכבת משה"מ אחד (שליט המבוך) והיתר מדמויות המתקיימות בעולם אשר נוצר ע"י השה"מ.

כל שחקן משחק דמות בעלת קיום באותו עולם פנטזיה שהשה"מ יוצר עם כל הדברים הנלווים לזה כאישיות, רצון, מבנה פיסי ועוד כמה תכונות כמו בעולמנו אנו. נוסף לזה ישנו מאפיין חשוב לכל דמות ודמות וזהו מקצועה, עכשיו עקב העובדה שלשחק סנדלר זה לא בדיוק הדבר המרגש ביותר (שה"מ:"אני שמח להודיע לך שיצרת סנדל מעור אנטילופה!") המקצוע הכללי הינו הרפתקן אשר זה בתורו מתחלק לקטגוריות שמתחלקות לתת קטגוריות לדוגמא פלאדין שהינו לוחם אך שנלחם למען קידום הצדק והאמת בעולם או לדוגמא קוסם המסוגל להטיל לחשים רבי עוצמה על יריביו ועוד ועוד (ישנם מעל 100 לחשים רק לקוסם לבדו...), עם הזמן ככל שהדמויות שורדות בעולם הם מתחזקות וצוברות חפצי קסם בעלי השפעות רבות ומשונות ועולות דרגות אשר מאפשרות להם לבצע פעולות רבות יותר (כמובן במידה שהם לא מתו בדרך.. :)).

בנוגע לשה"מ, חשוב מאוד לדעת שהשה"מ אינו בעצם אלוהים אשר עושה כך וכך ומחליט איך לנהל את העולם (או משחק נגד השחקנים) אלא הוא בעצמו העולם בין אם הוא הגובלין הקטן והמעוות או הדרקון האדום באורך 70 המטר המטיל אימה על כפרי האיזור או סתם אבן שמוטלת בשדה, מטרת השה"מ אינה לנצח את השחקנים (דבר שלא במיוחד קשה...) אלא ליצור עבורם עולם וזהו תאמינו לי חתיכת משימה! לדוגמא בקבוצה האחרונה שהייתי בה שה"מ, לפני כל הרפתקה שהייתה נמשכת כ-8 שעות משחק (אפשר לחלק לימים נפרדים וגם אפשר ליצור קצרות יותר תלוי בשה"מ :)) הייתי משקיע ביצירת ההרפתקה והעולם בערך אותה כמות זמן..... אבל תאמינו לי מדובר בכיף לא נורמלי לדמיין הכל.

נראה לי שטיפה חרגתי מכמות המילים לכתבה.... אם תרצו שלחו הודעות לפורום "משחקי תפקידים" בנוגע למשחק ואני אשתדל לענות לכם כמה שיותר, מעבר לזה במידה ויהיה ביקוש אנסה לכתוב בקרוב עוד כתבה (תאמינו לי לוקח המון זמן רק להסביר את המשחק וללא טיפה משחק בעצם לעולם לא ניתן להבין).
ולסיום, במידה ותנסו את המשחק ותתנו דרור לדמיונכם, תגלו עולמות שלמים המחכים לכם רק שתגלו אותם ותחקרו אותם.
בהצלחה!

נמרוד בן-נס

© לתמונות נוספות של לארי אלמור


לפורום משחקי תפקידים

19.03.2003השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


פלה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק