יום שבת א בחשוון, 21 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

8.3.07 יום האישה הבינלאומי

כמעט פספסנו, בעוד שלושה ימים חל יום האשה הבינלאומי. אבל לא אנחנו שניתן לארוע חשוב שכזה לחלוף על פנינו ללא תגובה .
למעשה את יום האשה צריך לממש יום יום ושעה שעה, והעובדה שנקבע לו תאריך מסוים (עם סיבה כמובן) לא צריך להפריע לנו על מנת להזכירו באיחור מה.

אז על מה בעצם "החגיגה" ?
אמנסטי אינטרנשיונל מציין בדו"ח מיוחד את מעמד האשה בעולם ומגיע למסקנה כי יש ללכת דרך ארוכה עד שנגיע לשוויון מלא בין גברים לנשים. תרבויות רבות בעולם לא מקבלות נשים כבעלות זכויות שוות לגברים ורואות בנשים את רכושו של הגבר. הגבר, בתרבויות הנ"ל, רשאי לעשות בנשים כרצונו, כולל אונס, מכות ורצח.

ומה קורה כאן בישראל?
די להסתכל בנתונים הבאים על מנת לגלות שקיימים פערים בין שכר נשים לגברים באותן המשרות ולטובת הגברים כמובן! שלא לדבר על אי שיוויון הזדמנויות בקבלה לעבודה, האם לא ידעתם שעל מנת לזכות בחלק נכבד מהמשרות "עדיף להיות צעירה ואם אפשר גם גבר".

אז בנות ובנים יקרות ויקרים, כדאי לדעת שחלק נכבד מהדעות הקדומות מתחילות אצלכם בבית שכמלבישים אתכן בוורוד ואתכם בתכלת כשמחייכים כשאת בוחרת לשחק בבובה ומחמיצים פנים כשאתה, "אבוי לבושה" בוחר לשחק בברבי של אחותך. זה ממשיך במערכת החינוך כשאותך מעריכים על כך ש"תתרום בעתיד לחברה" ואותך מעריכים על כך ש"תהיי מקובלת בחברה". כך באמצעות מסרים עדינים אך חוזרים ונשנים מקבעים בכם נורמות וסטיגמות לגבי מה צריך ואיך נכון...להתנהג, ללמוד, לבחור מקצוע ולגדל את ילדכם.

לרגל יום האשה הבינלאומי, בואו אנחנו, נהיה מודעים לתופעה וננסה בכל דרך שהיא להתריע עליה, למנוע אותה ובכך לתרום ולו במעט לרווחתם של 50 אחוזים מאוכלוסיית כדור הארץ (למקרה ששכחתם!!!)
06.03.2008השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


נובל, אלפרד ברנהרד

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק