יום שני ג בחשוון, 23 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

המסיבה והגיזרה!!!

יום שישי כשכל הילדים הולכים למסיבת יום הולדת, למסיבת פיג'מות או הולכים לקיוסק השכונתי לבזבז קצת כסף , מצאתי את בת השכנים הנחמדה שלנו בבית. לאחר שיחה מלב אל לב התבררה לי תופעה הנפוצה אצל ילדים עגלגלים המשייכים עצמם לקבוצת כבדי המשקל.

אחת בבעיות הכי חמורות אצל ילדים אלו ובייחוד ילדות ונערות היא הבעיה החברתית. הם לא רוצים לצאת מהבית כי הם שמנים, הם מרגישים שאינם מקובלים בחברה, לועגים להם. אין להם מה ללבוש לפי צו האופנה, חולצת בטן או מכנסי ג'ינס הדוקים מכנסים מתרחבים אינם מתאימים כי הם משמינים. רק חולצה של אבא ו'אוהלים'.
וכך, במקום לצאת ולבלות הם מסתגרים בבית, מרחמים על עצמם ובורחים אל האוכל. הם נכנסים למעגל שקשה לקטוע אותו: אוכלים – מצב רוח רע – מצב רוח רע – אוכלים וחוזר חלילה. דבר נוסף אמרה לי בת השכנים כי הכיבוד במסיבה מהווה מכשול ואין לה חשק להיות שותפה לזלילות הנעשות במסיבות הללו.

ניסיתי להסביר לבת השכנים כי עליה לעשות את ההפך ממה שהיא עושה.
1. עליה להחליט כן, ללכת למסיבה למרות שהיא חושבת שהיא שמנה.
2. עליה להתלבש יפה, כן בגדים צמודים המחמיאים ולא 'אוהלים'.
3. עליה לתכנן מראש מה היא עושה במסיבה: רוקדת או זוללת.

ומה עם הכיבוד שאלה?

בדרך כלל הכיבוד במסיבות הללו סטנדרטי : פיתה עם חומוס, נקניקיה בלחמניה, פלפל בפיתה, פיצה חמוצים פופ קורן חטיפים, עוגות ושתיה.
מה לעשות?
אם באמת רוצים לשמור על הגזרה צריך ראשית להחליט ולתכנן. כדאי לוותר על ארוחת הערב בבית ולאכול את ארוחת הערב במסיבה. כדאי לא לבוא למסיבה רעבים ולהתנפל על הכיבוד. עליכם לאכול בבית משהו קל, פרי או מעדן חלב כדי להרגיע את הבטן ובמסיבה לאכול מנה אחת של פיתה בחומוס או פיצה וחמוצים, אפשר לאכול פרוסה קטנה של עוגה להשתדל לשתות משקה דיאט. ואם מגישים משקאות ממותקים אין להתבייש ואפשר לבקש מהמארחת מים עם קרח. אני נוהגת לגרוס את קוביות הקרח וכך ליהנות מהמשקה.

עניתי לבת השכנים ובעצם גם לכם: אנא הרימו ראש והתעודדו גם עם גזרתכם עגלגלה. התלבשו יפה לכו למסיבה רקדו והתכבדו ואל תזללו ממתקים כי "דקה על השפתיים שנים על המותניים"

חושבת עליכם
מיקה

22.06.2007השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


פלה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק