יום רביעי כ"ח בתשרי, 18 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

מה אומרות התוצאות?

למשתמשים חדשים בגוגל (ולפעמים גם לוותיקים) נראה דף התוצאות של גוגל עמוס בפרטים ומבלבל. כדאי לדעת שבגוגל אין פרטים מיותרים והכרות מעמיקה עם כל אחד מהפרטים המוצגים על המסך עשויים להוביל אתכם צעד אחר צעד למידע החמקמק.

אז בואו נראה מה יש לנו כאן:

1. חיפוש מתקדם: כניסה לדף המאפשר לכם לצמצם את החיפוש שלך ,באמצעים פשוטים גם אם אינך בקיא בכללי החיפוש המתקדם. (נקדיש לכך כתבה נפרדת)

2 . התאמה אישית: כניסה לדף בו תוכלו לקבוע את שפת החיפוש ,מספר התוצאות שיוצגו בכל דף, ואפשרות להצגת תוצאות החיפוש בחלון חדש בדפדפן.

3. אפשרויות שפה: מאפשר לכם לצמצם את החיפוש לשפה או ארץ מסוימת.

4. טיפים לחיפוש: כניסה לדף ההסברים של Google אודות דרך פעולתו והשימוש הנבון במנוע חיפוש.

5 . שורת החיפוש: המקום בו עליכם להקליד את מילות החיפוש או המונח שאתם מחפשים.

6 . כפתור חיפוש בגוגל: לחצו עליו על מנת להפעיל את החיפוש , ניתן להפעיל חיפוש גם בלחיצה על מקש Enter.

7. בחירת לשוניות: גוגל מאפשר לכם לבחור 4 מקורות שונים למידע: דפי אתרים מהרשת , תמונות בלבד , איזכורים של מילות החיפוש בקבוצות דיון ומידע מהקטלוג של גוגל , במידה והמונח שחיפשת מופיע כבר בקטלוג האתרים של Google , הוא עשוי להציע אתרים נוספים בתחום. (שתי האפשרויות האחרונות עדיין מצומצמות מאד בחיפוש העברי)

8. שורת סטטיסטיקה: מאפשרת לכם לדעת כמה אתרים Google מצא ,וכמה זמן ארך החיפוש.

9. כותרת: היא הכותרת של דף ה-WEB שנמצא. לעיתים במקום כותרת, תמצאו כתובת אינטרנט (url ) ,לכך עשויות להיות שתי סיבות: או שכותב האתר לא נתן לדף כותרת .או ש Googleעדיין לא קטלג דף זה במלואו בבסיס הנתונים שלו וחסרים עדיין נתונים אודותיו. בכל זאת כנראה שדף זה הוא טוב מאחר ואתרים רבים ש Google קטלג יצרו קישורים לדף זה. לחיצה על הכותרת תקפיץ אתכם לדף או לאתר.

10. הטקסט שמתחת לכותרת: זהו קטע קטן מהטקסט של דף ה- WEB ש Google מצא. טקסט זה מכיל לפחות חלק ממונחי החיפוש שלכם כשהם כתובים בכתב מודגש. קטע זה מאפשר לכם לראות את ההקשר בו מונחי החיפוש שלכם מופיעים בדף שנמצא, לפני שאתם מקליקים על התוצאה.

11. כתובת- URL כתובת הדף או האתר ש Google מצא ומשקלו של הדף.

12. מטמון : לחיצה על מטמון תאפשר לך לצפות בתכולתם של דפי הרשת מהתקופה בה נסרקו לאחרונה וקוטלגו בבסיס הנתונים. אם מסיבה כל שהיא קישור לדף מסוים אינו פעיל ,עדיין יש באפשרותכם לצפות בדפים בגרסה המאוחסנת בזיכרון של . Google

13. דפים דומים: כשאתם בוחרים באפשרות זו Google מייד מחפש ברשת דפים דומים או שיש להם קשר לאתר שהתקבל בתוצאות.

אפשרויות נוספות שלא מובאות בדוגמא:

*תוצאות דומות: כש Google מוצא תוצאות רבות מאותו אתר , תופיע התוצאה המתאימה ביותר בראש הרשימה ומתחתיה וימינה שאר התוצאות .

*יותר מזל משכל: כפתור המופיע בדף הראשי בלבד! לחיצה על כפתור זה תיקח אותך מייד לאתר הראשון ש Google מצא עבורך (בהנחה שהוא המתאים ביותר). במקרה זה לא תוכל לצפות בכל רשימת האתרים שנמצאו.

חיפוש נעים (-: (-:
26.10.2002השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


ז'בוטינסקי, זאב (ולדימיר)

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק