יום שני ג בחשוון, 23 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

תרופת הפלא להצלחה בלימודים !!!

האם יש מישהו שלא רוצה להצליח בספורט וגם בלימודים? "אמנם לימודים זה לא הכל" אבל בואו נודה, זה הרבה.
אתם מכירים את המשפט הידוע "אם אתה רוצה להצליח במבחן אל תשכח לאכול ארוחת בוקר". האם מדובר בסיפורי סבתא או קביעה מדעית מוכחת?
חני צ'רנוביץ' נשיאת האיגוד הדיאטני האמריקאי טוענת כי ממחקרים רבים עולה : שילדים שאכלו ארוחת בוקר לומדים טוב יותר ומצליחים יותר במבחנים, (בעיקר במתימטיקה), הישגיהם בספורט גבוהים יותר, לעומת ילדים שלא אכלו ארוחת בוקר, אלו לעומת זאת הראו ירידה משמעותית בקשב, בריכוז החסירו ימי לימוד ובריאותם פחתה.

" זה סתם סיפור מצוץ מהאצבע לשכנע אותי לאכול ארוחת בוקר", אמר לי בן של חברים. "אני שונא לאכול ארוחת בוקר ואין לי בכלל זמן בבוקר, שווה לישון עוד רבע שעה"!

יש הסבר מדעי מדוע חשובה ארוחת הבוקר. מתברר כי בזמן השינה רמת האנרגיה והסוכר יורדת בגוף וארוחת הבוקר בריאה ומזינה מחזירה לגוף את האנרגיות הדרושות לתפקוד הגוף והמוח, לחילוף חומרים תקין, לפיתוח כושר זיכרון וריכוז. כשם שמכונית אינה יכולה לנוע בלי דלק כך הגוף אינו יכול לתפקד בלי ארוחת בוקר.

ארוחת בוקר מוקדמת היא התחלה יום טובה לחשיבה.

ולבנות שחושבות כי דילוג על ארוחת הבוקר יביא את ההרזיה המיוחלת , יש הפתעה! ד"ר מרטין קטן טוען כי הכישלון בירידה במשקל טמון באי אכילת ארוחת הבוקר. הגוף נכנס לפעילות יתר אחרי שנת לילה ומוקדם בבוקר חילוף חומרים מואץ ויורדים במשקל. כדי להכניס את הגוף למצב פעיל צריך יש להעשיר את ארוחת הבוקר בחלבונים ופחמימות.
אם כך מה אוכלים בארוחת הבוקר?

החלבונים - חלב על מוצריו: גבינות, יוגורט, לבן. ביצים, חומוס. הם משפיעים על ערנות ותפקוד תקין של המוח.

הפחמימות - לחם לסוגיו השונים לחמניות, פריכיות, דגני בוקר. ('קורנפלקס', גרנולה למיניה, 'שוגי' 'עוגי' וכו ובחורף דיסה חמה'). הם מספקים את האנרגיה, הכוח לתפקוד הגוף.

ולעצלנים כמה טיפים:

עדיף לאכול ארוחת בוקר בשעה 10 בבוקר מאשר לדלג עליה. הארוחה צריכה להכיל פחמימות וחלבונים כלומר דגני בוקר עם כוס חלב. אפשר לאכול כריך עם ריבה ולשתות כוס חלב. מי שמדלג על ארוחת בוקר אוכל על חשבונה במשך כל היום.

אם אתם רוצים להצליח בבית הספר, בספורט , לחדד את הזיכרון אז תאכלו ארוחת בוקר!!!

פתגם ערבי אומר: "אכול בבוקר כמלך, בצהרים כנסיך ובערב כעני"

בתיאבון!

שלכם מיקה גלבר - שומרי משקל

03.09.2005השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


פלה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק