יום שבת א בחשוון, 21 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

י"ב בחשוון תשנ"ו - רצח רבין

יצחק רבין נורה ב-4 בנובמבר 1995, י"ב בחשוון תשנ"ו, בשעה 21:50, ברחבת הכניסה האחורית לבניין העירייה של תל-אביב-יפו, לאחר שירד למכוניתו בסיום עצרת השלום ההמונית שהתקיימה בכיכר ובכל הרחובות שמסביב לה.

שלוש יריות מטווח קצר שנורו מאקדחו של מתנקש יהודי פצעוהו אנושות. יצחק רבין נפטר בבית החולים איכילוב בשעה 23:14, לאחר שכל מאמצי הרופאים להצילו לא הועילו.

 תקופה ממושכת לפני הרצח הייתה הסתה קשה נגד ראש הממשלה ודרכו. ההתקדמות בתהליך השלום לאחר הסכמי אוסלו וגל הטרור שבא בעקבותיהם, הקצינו עוד יותר את עמדות המתנגדים לתהליך השלום ברחוב היהודי, עד שהפכו להסתה פרועה. הוא נקרא "בוגד", "רוצח" ואף בובה בדמותו הולבשה בבגדי חיל נאצי. רבים סבורים כי ההסתה והאלימות המילולית כלפי ראש הממשלה היו גורם מכריע בדחיפת הרוצח לבצע את הרצח. עצם האלימות המילולית הקשה נגדו והאיומים יצרו מעין לגיטימציה למעשה שכזה, דמו הותר.

 ארונו הונח ברחבת הכנסת ומאות אלפים עלו לירושלים, עברו על פני הארון, ישבו בחבורות ומיאנו לעזוב את המקום. מסע ההלוויה הממלכתי יצא בשיירה ארוכה להר הרצל. המונים עמדו בצידי הדרך, ומיליונים בארץ ומחוצה לה היו רתוקים למרקע הטלויזיה ולשידורי הרדיו. רבים ממנהיגי העולם וממנהיגי העולם הערבי באו ללוות את יצחק רבין בדרכו האחרונה.

בעת הרצחו של רבין אבדו לנו שלושה דברים : אובדן ראשון- אובדנו של איש משפחה : אב, בעל וסב. אובדן שני - אובדן התמימות והמוסר : אבדה לנו האמונה שלנו זה לא יקרה. אובדן שלישי - אובדן של מנהיג : איש אשכולות ושלום . יהי זיכרו ברוךהדלקת נר וירטואלי לזכרו

20.10.2007השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


נובל, אלפרד ברנהרד

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק