יום רביעי כ"ח בתשרי, 18 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

גוגל? מה זה ולמה זה טוב?

Google הוא מנוע חיפוש אמיתי -כלומר תוכנת מחשב המבקרת במחשבי שרת ברחבי רשת האינטרנט בכל העולם ובונה בסיס נתונים אודות המידע הנמצא בשרתים אלה. בבסיס הנתונים הזה, אנחנו הגולשים מבצעים חיפושים.
את Google ,הביאו לעולם שני בוגרי אוניברסיטת סטאנפורד שכמובן גייסו בהמשך כסף רב, על מנת לפתחו.
שמו של מנוע החיפוש הפופולרי, נגזר משמו של המספר עשר בחזקת מאה (שיש לו 100 אפסים). את המונח המציא ילד בן תשע, מילטון סירוטה שמו, אחיינו של המתמטיקאי אדוארד קסנר, לאחר שהאחרון שאל אותו איך הוא חושב שכדאי לכנות מספר כה גדול.
Google נחשב כיום למנוע החיפוש הטוב ביותר ברשת ומשאיר מרחוק את כל מתחריו, על כך מסכימים רוב המומחים.
* שימו לב: כבר בכניסה לאתר מעיד המראה הנקי, על הסגנון הייחודי של המנוע. בלי פרסומות (בינתיים) בלי קישוטים ובלי שטויות מציג Google את שמו, שדה חיפוש וקישורים למי שמעוניין באינפורמציה נוספת אודות האתר. בחגים וארועים מיוחדים משנים ב Google את הלוגו.

למה ממליצים להשתמש ב- Google ?
קיימים ברשת עשרות מנועי חיפוש באנגלית, וכמה בודדים בעברית אבל, הבעיה שלהם היא בכמות האדירה של תוצאות החיפוש שתקבלו, אותן תצטרכו לסרוק ולסנן במשך שעות רבות. Google פותר עבורכם את הבעיה בכך שהוא מביא לכם רק את המיטב שברשת. ואיך הוא עושה זאת? Google מביא לכם בתוצאות החיפוש רק דפי רשת מתוך אתרים שקבלו אצלו ציון גבוה . כיצד נקבע ציון של אתר ב Google? ככל שאל האתר מובילים יותר קישורים מאתרים אחרים, משמע, לאתר יש חשיבות גבוהה אצל קהל הגולשים וציונו ב- Google יעלה ולכם הגולשים יש סיכוי טוב יותר למצוא את המידע המתאים לכם במהירות וביעילות.
ל Google מספר יתרונות נוספים אותם נסביר בהמשך , אחד חביב עלינו במיוחד מסתתר מאחורי הקישור המכונה "Cached" (או "מטמון" בגירסה הישראלית) המצורף לכל תוצאת חיפוש. בעזרת הקישור הזה תוכלו לגשת לעותק השמור במחשבי Google של האתר הנמצא. כלומר, בזמן ש-Google סוקר את הרשת בחיפוש אחרי אתרים מתאימים למילות חיפוש אלה או אחרות, הוא שומר אתרים טובים כלשונם, וכך שם קץ לתופעות ה"404 - האתר לא קיים יותר".


גוגל ישראל -הגירסה העברית של המנוע

22.09.2002השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


ז'בוטינסקי, זאב (ולדימיר)

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק